Тема: Круглі числа. Задачі з буквеними даними
Мета: – ознайомити учнів з круглими числами; узагальнити прийоми
розв’язування задач ; закріплювати вміння знаходити периметр прямокутних
ділянок за планом;
– розвивати пам’ять, увагу, обчислювальні навички, логічне мислення,
зв’язне мовлення;
– виховувати навички самоконтролю, доброзичливість, інтерес до предмета.
Обладнання : девіз уроку, макет корабля, зробленого у вигляді пазлів,
фланелеграф, таблиця для усного рахунку та задачі.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: урок з елементами ігор
План уроку:
І. Організація класу
1. Девіз уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІУ. Перевірка і корекція засвоєних раніше знань
1. Індивідуальне опитування
2. Фронтальне опитування
3. Усний рахунок
4. Каліграфічна хвилинка
5. Хвилинка- цікавинка
У. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителем
2. Робота з підручником
– приклади з коментуванням
– задача з буквеними даними
3. Фізкультхвилинка
УІ. Узагальнення і систематизація учнями знань
1. Хвилинка швидкого обчислення
2. Ігрова лічба « Морський бій»
3. Робота над задачею
4. Розв’язування рівняння
УІІ. Релаксація
1. Підсумок уроку
2. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організація класу
Девіз уроку: В країні знань цікаво тільки тим,
Хто вміє труднощі долати
Й багато сил до всього докладати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні наш урок незвичайний. Ми спочатку зберемо будівельний матеріал
для пароплава, потім його ще й побудуємо. На ньому ми будемо
подорожувати по країні знань.
Ви відкриєте для себе одну із таємниць мудрості. Для цього потрібно
наполегливо працювати і гідно пройти всі етапи уроку.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
На уроці ми дізнаємося про круглі числа, вчитимемося розв’язувати задачі
з буквеними даними, складні рівняння і складні задачі.
ІУ. Перевірка і корекція засвоєних раніше знань
1. Індивідуальне опитування
Учень обчислює біля дошки приклади на порядок дій( усне і письмове
обчислення)
120 х 2 + 509 = ( 10000 – 9335 ) + 36798 = Оцінка.
Ти добре справився з завданням і тому придбав перший пазл для пароплава.
2. Фронтальне опитування
Вчитель перевіряє з іншими учнями домашнє завдання.
№ 363- Зачитати результати обчислення виразів з іменованими числами.
Перетворення одиниць вимірювання довжини і маси.( на картках ) Оцінка.
З д / з справились. Отримали ще один пазл для пароплава.
3. Усний рахунок
Гра « Хто швидше допливе до берега»
81 : 9 х 3 – 11 : 4 х 9 : 6 х 9 + 6 х 100 = ( 6000)
64 : 8 х 5 : 2 + 12 : 4 х 6 -16 : 8 х 10 = (40 )
Ви щвидко допливли до берега і принесли ще один пазл для нашого корабля.
4.Каліграфічна хвилинка
2435, 2207 Характеристика числа : прочитати число у вигляді суми
розрядних доданків, що означає число 0, скільки всього сотень, десятків
у числах.
Хвилинка – цікавинка : Мабуть цікаво вам буде знати, що означають ці
числа ?
2435- це кількість пасажирів, яких вміщував найбільший корабель «
Олімпік »
2207- пасажири « Титаника».
У. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителем – таблиця круглих чисел
2. Робота з підручником
№ 365 – з коментуванням
№ 366 – Задача з буквеними даними. Схема до задачі.
Скласти вираз.
Молодці ! Добре попрацювали, весь будівельний матеріал для корабля
зібрали. ( Ще один пазл. )
3. Фізкультхвилинка
УІ. Узагальнення і систематизація знань учнів
З яких геометричних фігур ми будемо будувати наш корабель ?
Щоб його побудувати, нам треба пройти останні етапи уроку.
1. Хвилинка швидкого обчислення
Покажемо, наскільки вправно і швидко ми вміємо рахувати.
?
Hb?®oB
¤
TH
??”?Пропоную хвилинку швидкого обчислення
№ 367—приклади ( біля дошки з коментуванням )
340055 424888
48380 285099
291675 139789
1. Якою дією зробити перевірку прикладу ? 2. Як знайти невідоме
зменшуване ?
Оцінки.
Приклади ви розв’язали, значить першу частину корабля побудували.
2. Усна ігрова лічба
– Я знаю, що діти люблять гратися. Ми проведемо гру, але математичну. Її
назва «Морський бій» – Математичний диктант
А В С Д Е
1 54 16 8 4 43
2 42 3 100 81 2
3 20 49 72 12 36
4 9 18 27 10 32
5 63 92 5 48 76
1А- збільшити в 5 разів ( 270 )
5Е- збільшити у 100 разів ( 7600 )
2Д- збільшити у 1000 разів ( 81000 )
2С- зменшити в 2 рази ( 50 )
3В- знайти 1/7 частину ( 7 )
4С- знайти третину числа ( 9 )
— Назвіть серед записаних чисел круглі.
Молодці! Ось і другу частину корабля побудували.
3. Робота над задачею № 369
Читаємо задачу
Аналіз задачі
1. Про що йде мова в задачі ?
2. Скільки днів фабрика виробляла тканину?
3. Що відомо про І і ІІ день ?
4. Що можна знайти на підставі цих даних ?( Скільки виробила фабрика
тканини за 2 дні )
5. Якою дією ? ( + ) Який це вид задачі ? ( На знаходження суми )
6. Знаючи, скільки виробили за 2 дні, що можна дізнатися тепер ? (
скільки за
ІІІ день )
7. Якою дією ? ( – ) Чому ? ( на – менше )
8. Який це вид задачі ? ( на зменшення на кілька одиниць )
9. Тепер нам відомо, скільки. виробили І, ІІ і ІІІ дня ?Про що можна
дізнатися за цими даними ? (Скільки виробили за 3 дні )
10. Якою дією ? ( + )
-В результаті цієї дії ми дізналися, скільки виробили тканини за 3 дні.
-Отже, відповідь на запитання задачі знайдено.
Запишемо слово задача та розв’яжемо її з питаннями за складеною вже
умовою
Розв’язання
1 ) Скільки м виробили за 2 дні ?
13.750 + 13750= 27500 (м) – Якою дією можна замінити додавання однакових
доданків ? ( множенням )
2) Скільки м виробили за 3 день ?
27500- 11800= 15700 (м)
3) Скільки м виробили за 3 дні ?
27.500+ 15700= 43200 (м)
Відповідь: 43200 м виробили за 3 дні.
– Ось і задачу розв’язали, а значить і третю частину корабля побудували.
4. Розв’язування рівняння
Мозковий штурм
Розв’яжемо рівняння.
Щоб рівняння правильно розв’язати, правила для них потрібно знати.
– Як називаються числа при додаванні ?
– Як називаються числа при відніманні ?
– Як знайти невідомий доданок ?
– Як знайти невідоме зменшуване ?
– Як знайти невідомий множник?
– Записали слово – рівняння
18 + Х * 10 = 68
Х = 5
Діти !Рівняння ви розв’язали – четверту частину корабля побудували.
Звучить фонограма « На морі»
ІІІ. Релаксація
– Настав час відкрити для себе одну із таємниць мудрості.
Є просто дім, а є ще дім науки,
В якому мудрість й сила розуму живе.
І хто пізнає насолоду знань
Той звідти вже ніколи не піде.
Знання—це мудрість,
Мудрість—то є вічність.
1.Давайте підведемо підсумок
Чи важко було під час підготовки до подорожі ?
Зроблене діло здається найлегшим
– Які числа називаються круглими ?
– Як знайти периметр прямокутника ?
2. Домашнє завдання
№ 371– Зверніть увагу на порядок дій та на дії з іменованими числами.
На цьому наш урок закінчено.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter