Тема: Вплив алкоголю, наркотиків на нервову систему і поведінку людини
Мета: встановити причини, наслідки, природу дії алкоголю, наркотиків на
нервову систему та психіку людини; переконати учнів в неприпустимості
вживання наркотиків, визначити основні шляхи профілактики наркоманії,
алкоголізму; навчити учнів протистояти шкідливим звичкам.
Обладнання: малюнки, саморобні плакати, додатковий та інформаційний
матеріал, додаткова література.
Тип уроку : урок – тренінг
Епіграф: «Щоб ворога перемогти,
треба знати його в обличчя»
(народна мудрість)
Хід уроку
Сьогоднішній урок ми проведемо у формі тренінгу – це така форма роботи,
в якій приймає участь кожен учень і всі разом ми повинні знайти
відповідь на питання : “Як впливає алкоголь та наркотики на нервову
систему та поведінку людини ?”
І так, починаємо.
Перша вправа “Здоров’я”.
“… Ходить гарбуз по городу,
питається свого роду
“Чи живі, чи здорові
Всі родичі гарбузові ?”
А в нашому класі чи всі здорові ?
– Що таке “здоров’я” ? (усне обговорення).
Обговорення.
Вчитель. За визначенням ВООЗ (написано на аркуші )
Здоров’я –
це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не
тільки відсутність хвороб та фізичних вад
– Візьміть аркуш “Колесо життя” і визначимо місце на кожній
спиці, яке найбільше відповідає ступеню вираження вашого стану на
сьогоднішній день.
– Чому наше колесо не кругле, чому не котиться рівно і плавно по
життю ?
– Що вам заважає? Зверніть увагу на фактори, що впливають на
формування здоров’я. Який з них найбільше впливає ? (Спосіб життя –
50%).
Спосіб життя –
– це той чинник здоров’я який майже цілком залежить від нашої
поведінки
Пам’ятка (кожному) “Здоровий спосіб життя”.
Здоровий спосіб життя –
усвідомлене, відповідальне, активне ставлення до власного здоров’я,
акумулювання певних позитивних або нейтралізація негативних факторів,
зовнішніх і внутрішніх
r
¬
i
бе після виконання першої вправи ?
Вправа друга “Небезпечна поведінка”
На аркуші з колами напишіть по 3 приклади:
– відносно небезпечної
– небезпечної
– дуже небезпечної поведінки
– Ви добре знаєте, що яка поведінка є дуже небезпечною і багато
людей знає. Чому ж вони поводяться не відповідним чином? Що впливає на
їх небезпечну поведінку ? (напишіть на аркушах по 5 причин за 2 хв. )
Обговорення.
Вчитель. Я бачу, що розумієте, що куріння, зловживання алкоголем та
вживання наркотиків дуже небезпечно. Наскільки небезпечне зловживання
алкоголю ? Вияснимо під час проведення наступної вправи.
Третя вправа. а) Завдання : За 2 хв. ознайомитися з прикладами
впливу алкоголю, наркотиків на нервову систему та психіку людини і потім
ознайомити присутніх коротко 1-2 реченнями.
б) Ознайомлення з інформацією.
Обговорення.
Висновок. Чи з’явилося у вас бажання вживати алкогольні напої,
наркотики?
Наркоманія і алкоголізм – це захворювання .
У людини розвивається залежність від наркотику, алкоголю.
Четверта вправа “Що таке – залежність ?”
1. Що таке залежність від наркотиків ?
(Це домінуюча потреба у його прийомі)
2. Коли залежність стає згубною ?
Вчитель. Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить
кілька стадій – соціальну, психологічну, фізичну. (Зачитати на аркушах
і зробити висновок про розвиток залежності)
Висновок:
Наркоманія –
не тільки хвороба, а й стиль життя, який ми обираємо, що веде до неї.
Завершальна п’ята вправа . “Куля наркотичних речовин.”
Учні на кулі фломастером пишуть асоціації до слів “наркотичні речовини”.
Обговорення.
Вчитель. І так, ви визначили свою позицію щодо наркотичних речовин та
алкоголю.
Лопається кулька – умовно зникає проблема.
А наяву ? До кого звернутися, коли сталася біда ? (до батьків,
вчителів, лікарів і не треба соромитися просити про допомогу).
Декілька порад (див. «Рекомендації»)
Висновок тренінгу .
– Чим корисна наша сьогоднішня робота ?
– Що ви взяли для себе ? (встали в коло взялися за руки і
поділилися враженнями з друзями )
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter