Таблиця множення числа 8. Задачі на дві-три дії (урок)

Тема. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві-три дії.

Мета: скласти і засвоїти таблицю множення числа 8; продовжити формувати
вміння і навички розв’язування задач на дві-три дії, що включають
операцію збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць чи в кілька
разів; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння
працювати самостійно, увагу; виховувати любов до тварин.

Обладнання: навчальна презентація, підручник для 3 класу «Математика»,
перфокартки «Веселі ведмежата» для перевірки табличного множення і
ділення на 7; таблиця «Веселий лісовичок»; м’які іграшки (звірята);
планшети, кружечки різних кольорів для об’єднання учнів у групи.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку

Встали всі рівненько,

Усміхнулися гарненько.

Не дрімати, не лежати,

Лише думати й міркувати.

Слайд 1

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми навчатимемо звірят із «Лісової школи» таблиці множення на
число 8.

Слайд 2

ІІІ. Контроль і корекція знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

(Учитель перевіряє виконання домашнього завдання, задає додаткові
запитання.)

2. Усна лічба.

— Навчимо лисичку усно лічити.

(Учитель «садить » за парту м ‘яку іграшку — лисичку.)

Слайд 3

»

4

6

8

r

»

8

і множення та ділення на 7.

(За парту тепер «садять » м’яку іграшку — ведмедика. У кожного учня
перфокартка у вигляді ведмедика. У першого варіанту з таблицею множення
на 7, у другого — з таблицею ділення на 7. Учні записують результати на
перфокартках.)

Слайд 4

Взаємоперевірка. (Учні в парах обмінюються перфокартками.)

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота.

— Виконайте письмово обчислення.

7+7+7+7=

6+6+6+6+6=

— Замініть дію додавання дією множення.

2. Пояснення нового матеріалу.

(Робота із електронною книжкою-розкладкою.)

— Щоб допомогти вам вивчити таблицю множення числа 8, білочка назбирала
грибочки. І розклала їх у кошики.

Слайд 5

Слайд 6

— У скільки кошиків розклала білочка грибочки? (У 2)

— По скільки грибочків у кожному кошику? (По 8)

— Скільки всього грибочків у двох кошиках? (Усього 16 грибочків )

— Як ви про це дізналися? (8 + 8 = 16)

— Замініть дію додавання дією множення. (8 * 2 = 16)

3. Первинне закріплення. Метод багаторазового пояснення — диференціація
за ступенем самостійності.

(На екрані таблиця з диференційованими завданнями.)

VІ. Домашнє завдання. Підсумок уроку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *