.

Широкун В. М. План-конспект уроку математики з використанням логічних завдань в 3 класі по темі: ‘Множення з числами 1 і Розв’язування задач’.

Язык: украинский
Формат: материал
Тип документа: Word Doc
190 3245
Скачать документ

Уманська загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів №8

ПЛАН-КОНСПЕКТ

уроку математики

з використанням логічних завдань

в 3 класі по темі:

«Множення з числами 1 і 0.

Розв’язування задач»

Вчитель:

Широкун В. М.

Умань 2009

Урок математики в 3 класі на тему:

„Множення з числами 1 і 0. Розв’язування задач”

Мета: ознайомити, учнів із випадками множення, коли одним із множників є
число 1 або 0; формувати навички розв’язування задач. Розвивати
варіативне мислення. Виховувати колективізм, вимогливість, об’єктивність
в взаємооцінці.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Вч.: Ми на космодромі, звідки буде проведено черговий запуск космічного
корабля у Всесвіт.

Засобами математичних обчислень здійснимо захоплюючу подорож у
космічному просторі. Оцінюватиметься ваша праця у космічному польоті за
допомогою космічних зірочок.

Клас об’єднано в групи – представники різних планет.

I група – Марс IV група – Юпітер

II група – Венера V група – Земля

III група Плутон VI група – Меркурій

II. Контроль і корекція знань.

А саме на яку планету ми будемо подорожувати, дізнаємося, коли пограємо
в гру „Вузлики”.

1-Е

2-В

5-Р

Е В Р І К А — ПОЯСНЕННЯ СЛОВА

1 2 5 6 7 8III. Повідомлення теми уроку.

Вч.: Протягом подорожі навчимося множити числа 1 і 0 і розв’язувати

задачі.

На нас чекають завдання:

Вправа ,,Очікування”

Гра „Голосуємо ногами”

Логічний диктант

Хвилинка відкриттів

Робота в групах

В світі комбінаторики

Вч.: Кожен з вас має свою зірочку, прислухайтесь до її голосу. Вона
підкаже вам. Що ви „очікуєте” від сьогоднішнього уроку.

Починаємо зі слів: „Я очікую…”

Збагатити знання

Працювати в групах

Побавитись в ігри

Сприяти гарному настрою.

Діти в групах слова-очікування записують на 1 зірочці і прикріплюють до
плаката.

Вч.: І я піймала свою зірочку. Вона підказує, що я очікую від вас, що на
уроці ви будете: ЗІРКА (зібрані, ініціативні, розумні, кмітливі,
активні).

Гра „Криголам”

Вч.: А щоб всі сподівання здійснились, ми будемо працювати на уроці під
нашим девізом:

Діяти активно!

Думати – оперативно!

Сперечатись доказово!

Для всіх обов’язково!

Увага! Ми на станції „Перевірка”. Перевіримо готовність до подорожі,
провівши гру „Голосуємо ногами”.

Вч.: Земля — це планета.

Учні: Трік-трак,, це так.

Вч.: Першою людиною в космосі був Герман Тітов.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Першою людиною в космосі був Ю.Гагарін (показ фотографії, виставки
книг)

Вч.: Перший політ на ракеті „Восток” 12 квітня 1961 року тривав 89
хвилин, 1 раз облетів навколо Землі і приземлився.

Учні: Трік-трак, це так.

Вч.: Число 89 однозначне.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Число 89 двозначне.

Вч.: Число 89 містить всього 9 десятків.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Число 89 містить всього 8 десятків.

Вч.: Якщо 89 збільшити на 200, то одержимо 189.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Якщо 89 збільшити на 200, то отримаємо 289.

Вч.: Число 89 — це найбільше двоцифрове число.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Число 99 – це найбільше двоцифрове число.

Вч.: Якщо 189 зменшити на 100, то отримаємо 189.

Учні: Трік-трак, це не так.

Вч.: А як?

Учні: Якщо 189 зменшити на 100, то отримаємо 89.

Вч.: Першим українським космонавтом був Леонід Каденюк.

Учні: Трік-трак, це так.

Вч.: Перевіримо вміння каліграфічно писати.

Каліграфічна хвилинка.

Вч.: То скільки хвилин тривав перший космічний політ навколо Землі? (89
хв.)

Діти каліграфічно записують число 89.

Характеристика числа 89.

Вч.: Перевіримо вміння логічно мислити.

Логічний диктант (на виключення)

Олег, Олексій і Опанас сперечались. Хтось вважає, що на Марсі є

життя, інший, що немає, а дехто промовчав. Олег не думає так, як
Олексій, а

Олексій вважає, що життя на Марсі є. Хто промовчав? (Опанас)

На першій сторінці намальована ракета, комета та зірка. На другій

% h

h

?Т????h

h

h

h

h

, h

h

D

F

H

AE

h

h

Y@?

h

h

h

h

h

h

^’H

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

h

Y@?

h

Y@?

h

Y@?

h

h

VL

h

h

h

) h

h

) h

h

) h

h

h

h

Y) h

h

h

h

ph! h

h

ph) h

h

&

F

&

F

e*A?A??n*[*Te?A) h

h

h

h

Y% h

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

% h

h

) h

h

&

F

&

F

&

F

eOA®A™’™?™A®ncN’;e’™?;% h

h

) h

h

h

h

h

Y) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

`„

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

h

h

Y% h

h

) h

h

†nYDiDiDiDiDiONDi1/4) h

h

) h

h

/ h

h

h

h

h

) h

h

h

h

Y) h

h

) h

h

) h

h

% h

h

h

h

Y) h

h

) h

h

% h

h

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

h

h

Y) h

h

&?&,’.’iON1/4?ON•1/4NO?O?1/4?pN[•pF) h

h

) h

h

% h

h

) h

h

) h

h

h

h

Y) h

h

&

&

&

?Т?h

h

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

) h

h

лина. Що на другій сторінці підходить до

першої? (Супутник)

Максим, Михайло і Микола збирають марки. Хтось з них збирає про

природу, хтось про тварин, а хтось – про космос. Максим збирає про
тварин.

Микола – не про природу. Хто з них збирає про космос? (Микола)

У політ вирушили космонавти: Юрій, Олексій, Леонід, Василь. На

них були скафандри: 2 сірих, блакитний, жовтий. Юрій був у такому, як

Василь. Леонід не в блакитному. Хто з них був у жовтому скафандрі?

(Леонід)

5) Для людей – це верхній одяг. Для космонавта – ? (скафандр)

Робота в парах (перевірка диктанту).

Вч.: Молодці! Тепер ви готові вирушити в політ.

Увага! Кожному члену екіпажу перевірити готовність до злету. Екіпаж до
злету готовий?

Релаксаційна вправа „Політ на зорельоті”

(Діти заплющують очі. Звучить музика)

„Ми злітаємо, вирушаємо у відкритий Космос. Ми летимо, як пушинки. В
ілюмінаторі помітні зірки. А ми летимо, летимо. Послухайте музику
Космосу”.

III. Вивчення нового матеріалу.

Вч.: Відкрийте очі, подивіться, ми приземлились на планеті „Еврика”,
тобто „Відкриття”. Але, щоб ступити на її поверхню, потрібно зробити
відкриття за темою: „Множення з числами 1 і 0″.

1. Пояснення вчителя. ст.112.

Заміни дію множення дією додавання:

1·3 = 1 + 1 + 1=3 1·5 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 5

– Яку побачили закономірність?

При множенні 1 на будь-яке число, в результаті отримаємо теж саме число.
Правило можна записати так:

1 · а = а

0·5 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0-0

0·а = 0

2. Усне виконання завдання № 751 (3)

Використаємо переставну властивість множення:

а · 1 = а а · 0 = 0

Вч.: То ж які ще відкриття ми сьогодні зробили?

Уч.: При множення будь-якого числа на одиницю в добутку дістаємо те саме
число.

При множенні будь-якого числа на 0 у добутку дістаємо 0.

Вч.: Опрацюємо правило ст.113.

3. Первинне закріплення.

Вч.: Мешканці планети бажають перевірити ваші обчислювальні навики.

Робота в групах № 753.

IV. Розвиток математичних знань.

Вч.: Так як ви справились з завданням, то на нас чекають мешканці
планети. Якими ви уявляєте їх, зобразіть за допомогою геометричних
фігур.

1. Розв’язання задач з логічним навантаженням (на припущення).

Ось ми бачимо жителів цієї планети.

– Які ви бачите спільні органи? (антени і колір)

До вашої уваги задача.

1.1. Ознайомлення з умовою задачі,

На зустріч з нами прибули зелені і рожеві чоловічки. Причому зелених
чоловічків було в 2 рази більше, ніж рожевих. Скільки було зелених і
рожевих чоловічків, якщо всього їх було 18?

1.2. Аналіз задачі

Про що йдеться взагалі?

Що відомо про рожевих чоловічків?

Що відомо про зелених чоловічків?

Що означає число 18?

Що приймемо за 1 частину? (рож. чол.)

Р – 1 част. – ? ч.

18 ч.

З – 2 част. – ? ч.

1.3. Розв’язок.

– Скільки всього частин?

1 +2 = 3 (ч.) – припадає на всіх жителів

18:3=6 (ч.) – припадає на 12 рожевих чоловічків

6 • 2 = 12 (ч.) зелених чоловічків.

1.4. Робота в групах

І група. Перевірка виконання задачі. П група, Скласти вираз до задачі.

група. Написати блок-схему до задачі.

група. Скласти аналогічну задачу.

група. Поставити запитання до задачі так, щоб це була задача на

порівняння.

VI група. Який графічний запис буде розв’язанням задачі?

1) 18: (1+2) ·2=

2) 18: (1+2)=

2. Задачі з комбінаторики.

2.1. Вч.: Погостювали, пора і додому. Перед нами зоряне небо, але

найяскравіші 3 зірки:

Жовта Блакитна Зелена

2.2. Аналіз задачі:

Чим вони схожі? (формою)

Чим відрізняються? (кольором)

Як розташовані за кольором?

2.3. Завдання. Скількома способами можна розташувати ці зірки?

Ж Б З

Б З Ж З Ж Б

З Б З Ж Б Ж

6 (сп.) 1·2 ·3=6

Скільки множин? (колір, к-ть зірочок)

V. Підсумок уроку.

Політали, політали,

На інших планетах побували,

Хоч цікаво було там,

Та пора додому нам.

От ми вже і приземлились на нашій планеті.

Гра „Мікрофон”.

Вч.: – Що сподобалося вам на уроці?

– Чи здійснились ваш очікування?

– Які типи задач розв’язували?

(на припущення, вилучення, комбінаторики)

– Порахуйте свої зірки. Як група отримала їх найбільше?

VI. Д/з. Скласти задачі на припущення (І в.), на вилучення (II в.)

PAGE

PAGE 2

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
