.

Звук [б], позначення його буквою «бе».Словниково-логічні вправи. Опрацювання тексту «Великі друзі» (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
147 1938
Скачать документ

Тема: Звук [б], позначення його буквою «бе».Словниково-логічні вправи.
Опрацювання тексту «Великі друзі»

Мета: Ознайомити учнів зі звуком [б], буквою «бе», що його позначає;
вчити правильно артикулювати звук, виділяти його у словах, читати
склади, слова з буквою «бе», удосконалювати навички читання; розвивати
уміння робити звуко-буквений аналіз слів, збагачувати словниковий запас
учнів; виховувати почуття бережного ставлення до тварин.

Обладнання: сніжинки з надписом букв, завдання у групах(склади для
утворення імен дітей), сніжинки з написаними словами для кожного учня,
малюнок сніговика, предметні малюнки, малюнки дітей, фішки для
позначення звуків, таблиця з буквою «бе»; кросворд, мікрофон, чарівні
квітки для читання складів.

Хід уроку

І Організація класу до уроку

Учитель

Любі діти!

У наш клас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

(Учні повертаються обличчям до гостей)

Учень

Ми вам раді, люди добрі!

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

Усі:

Доброго дня вам!

Доброго дня нам!

Доброго дня всій Україні!

ІІ Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань.

Учитель

Сьогодні у нас незвичайний урок

У казку ми зробимо ще один крок

А з казкою ми зустрічались не раз

І знову вона завітала у клас

В казках є завжди перешкоди, та знаю,

Що їх для кмітливих дітей не буває.

Любі діти! Давайте разом запросимо в гості зимову казку. Повторюйте
слідом за мною:

Ди-ди-ди-зимова казко, прийди.

Му-му-му-дуже я люблю зиму.

Іг-іг-іг-білий сніг на землю ліг.

Ди-ди-ди-зимова казко, прийди.

Зимова казка до вас прийшла і зимову пісню принесла.

(Діти виконують пісню «Морозець»)

На урок вам казка приготувала незвичайні сніжинки-завдання. Давайте їх
зберемо і утворимо склади. (Діти називають вивчені букви і утворюють
прямі й обернені склади).

Учитель. А що роблять діти, коли випадає сніг? (Катаються на санчатах,
лижах, граються у сніжки, ліплять сніговика).

Давайте, діти, дізнаємось імена дітей, що вийшли погуляти на подвір’я.

(У групах діти складають зі складів імена дітей: Василько,Оленка,
Данилко,Зіна.)

– Діти, у вас на партах лежать сніжиночки.(На кожній з них написане
слово).Прочитаємо на них слова і зробимо гарного сніговичка.

(Діти читають слова і ліплять сніговика)

Складемо із цих слів речення. Прочитаємо їх:

1.Діти ліплять сніговика.

2. Який гарний сніговик!

ІІІ Вивчення нового матеріалу

1.Виділення звука зі скоромовки

Учитель. Ви дуже старалися, і наш сніговичок ожив і приніс чудову
листівку. Послухайте її. Який звук зустрічається найчастіше у
скоромовці:

Бив баран у барабан,

А бобер у бубон

Натомились оба –

Більше бить не будуть.(Г Чубач)

– Так, який звук найчастіше повторюється?

(Звук [б].Сніговичок приніс нам букву, яку будемо вивчати. Отже тема
нашого уроку: «Звук [б], словниково-логічні вправи. Опрацювання тексту
«Великі друзі».

2.Спостереження за артикуляцією звука [б]. Орфоепічні вправи. Повтори
останній склад

У лісі гриби-би-би-би.

Грали на трубі-бі-бі-бі.

Виросла верба-ба-ба-ба.

Побачив тебе-бе-бе-бе.

3.Визначення, який звук: голосний чи приголосний.

Прослідкуємо, як ми вимовляємо звук б.(Струмінь повітря потрапляє на
перешкоду. Це губи. Отже, звук [б] – приголосний. Його позначатимемо
однією рискою.)

4.Називання слів зі звуком за предметними малюнками.

Вкажіть місце звука [б] у словах.

5.Загадка

Сніговик я невеличкий,

Носик маю із морквинки

А ще як мене в дворі

Називатимуть малі? (Снігова баба)

– Зробіть звукову схему слова зі звуком [б].

IV Ознайомлення з новою буквою

а)Аналіз її будови, місце в касі.

б) На що схожа буква «бе»?

На паркан зіп’явсь гарбузик,

p

AE

U

Наче хлопчик –карапузик

Ще й з листочка капелюх,

Чи від сонця, чи від мух?

Закрутився вправно вус…

Буква «бе» – зірвать боюсь.

в) А під сніговою ковдрою відігрілися і з’явилися на світ «чарівні
квіти».Вони допоможуть нам прочитати склади з буквою «бе».

VРобота з Букварем(С.76)

1.Звуко-буквений аналіз слова відгадки

Назва нашої найголовнішої книжки також починається звуком [б].

Цю найкращу в світі книжку

Знає будь-який школяр

До усіх книжок доріжку

Прокладає наш …(Буквар)

– Скільки букв, скільки звуків у слові-відгадці?

2.Читання складів, слів з буквами «бе», «пе» (с.76,Буквар)

3.Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив смішний Сніговичок

Разом з ним усі малята

Вийшли вранці на зарядку.

Похитали головою

Раз притупнули ногою

Руки вгору підняли

Трішки ними потрясли.

Морозець щипав нам щічки,

Змерзли в них і ручки, й ніжки.

Вмить присіли, піднялися,

Працювати знов взялися.

4. Ми так веселилися, що не помітили, як в нашій казці з’явилась
чарівниця і забрала букви у словах. А щоб її побороти, потрібно
поставити пропущені букви на місце(с.76,Буквар)

5.Работа над текстом «Великі друзі»

1)Хвилинка фантазії

– Прочитайте заголовок, як ви вважаєте, про що йтиметься у тексті?

2) Слухання тексту

Я прочитаю текст, а ви уважно прослухайте і скажіть, чи правильно ви
дали відповідь?

– Розгляньте малюнок(на с.77,Букваря) і скажіть,кого ми можемо назвати
великими друзями?

– Чи звернули ви увагу скільки головних персонажів?

– Що між ними відбувалося?

3) Словникова робота

Бабусенько попросив подарувала будь ласка

– Зверніть увагу на слово «бабусенько», з обох сторін виділено комами.
Це слово-звертання.

Зустрічається словосполучення «будь ласка».

– Коли ми його вживаємо?

4) Творча робота над текстом:

а)Читання вчителем;

б)Читання учнями «ланцюжком»;

в)Читання методом додавання (Я зачитую початок, а діти завершують його)

г)Гра «Плутанина».

д)Робота над змістом

– Що попросив онук у бабусі?

– Чи виконала бабуся прохання онука?

– А чому? Як ви вважаєте?

– Ви любите своїх бабусь? А за що?

Бабуся-невтомна бджілка, заради своїх онуків поділиться останньою

краплинкою води. Скільки вона пережила, а залишається ніжною, щирою!

є)Бабусь ніжно любіть

з літер слова складіть: аббуся, нябуня.

ж)Побудова асоціативного куща із словом бабусенька

V Закріплення вивченого матеріалу

Робота за карткою

1) Складання звукових моделей слів білка, барабан.

2) Написання друкованих літер Б,б.

3) Читання складів із таблиці.

4) « Драбинка слів» (для розширення поля читання)

5) Читання тексту з пропущеними буквами (Робота в групах за карткою)

VІ Підсумок уроку

Сніговичку сподобалося, як ви попрацювали. Він також приготував вам
подарунок. Коли ви дасте правильні відповіді на запитання, то прочитаєте
слово, адресоване вам.

Розгадування кросворда

1.І’мя головного героя тексту?(Бориско)

2.Хто він є бабусі?(онук)

3.Доповніть речення: «Великі…»

4.Назвітьслово ввічливості з тексту(будь ласка)

5.Яка кличка собаки? (Бім)

6.Назвіть ім’я бабусі.(Дарина)

7.Хто на уроці забирав у слів букви? (чарівниця)

8.Хто збирав бублики, щоб пригостити ними друзів?(білка)

9.То що ж збирала білка?(бублики)

– То як назвав вас сніговичок?(Розумники)

Гра «Мікрофон»

Ми вивчили…

Ми читали…

Ми виконували…

Ми ліпили…

Ми писали…

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
