Тема: Згадка про літо. Веселка над квітучим полем. Аплікація з
різнокольорового піску
Мета: Вчити дітей створювати веселку за допомогою різно –кольорового
піску. Вчити описувати це чарівне явище, збагачувати мовний запас;
відтворювати мелодії дощу за допомогою підручних предметів; розвивати
уміння користуватися клеєм, пензликом, ножицями; виховувати естетичний
смак, уміння сприймати на слух і відтворювати звуки дощу, сонячної
погоди.
Обладнання: різнокольоровий пісок, клей ПВА, папір, декоративні
квіти, звуки дощу, сонячної погоди, підручні предмети для шумового
оркестру.
Хід уроку
1. Організація класу.
Раді вітати вас в нашій оселі,
Зичимо щастя, здоров’я, добра.
– Усміхаюсь сонечку!
– Усміхаюсь дощику!
– Здрастуй золоте!
– Лийся мов з відра!
– Усміхаюсь квіточці!
– Людям усміхаюся!
– Хай вона росте!
– Зичу їм добра!
– Пошліть свої « сонячні зайчики» один – одному і всім нам.
2. Створення емоційного настрою. Милування.
– Яку картину намалює ваша уява під час слухання вірша і
музичного твору?
Є у літечка сестричка – у косі червона стрічка.
Коси, наче злото чисте, і калинове намисто.
А спідничка в неї з листя різноколірна, барвиста.
3. Робота в парах. Народні прикмети.
( Прочитай слова, які знаходяться на хмарках в порядку
зростання цифр.)
Вересніє – дощик сіє.
Грім у жовтні – на сніжну зиму.
Розкотилась чорна хмара,
Вся химерна, як примара.
Дощ потроху вгомонився,
Грім здалека докотився.
( Дитина декламує вірш під супровід грому.)
4. Розвиток зв’язного мовлення.
– А який буває дощик?
(грозовий, грибний, теплий, холодний, осінній, літній)
– Яку пісеньку може співати дощик?
(Дріботить, шумить, ллє, тарабанить, дзюркотить)
Нотну грамоту не знає,
Та бува, що безліч діб
Вибиває влучно дріб.
Барабанить в барабанчик,
Бубонить у бубонець,
Тільки жаль у днину гожу
Барабанити не може.
Музиканти, не баріться, грати з дощиком учіться.
5. Шумовий оркестр.
(Діти грають на дзвониках, дерев. ложках, торохтушках
музику літнього дощу, осіннього, грозового).
– Що буває після літнього теплого дощу?
(Веселка)
6. Прихід гості.
Називають всі веселкою мене,
Та сьогодні все навкруг сумне,-
Бо під зиму я таки змарніла,
Кольори свої з корони розгубила.
Я за Літечком сумую, бо це ж матінка моя,
І за Сонечком нудьгую, і за співом солов’я.
Моє плаття вже зносилось,
Жовтим листям притрусилось.
– Допоможемо Веселці убратися у пишне, яскраве,
різнокольорове вбрання?
– То ж давайте здійснимо мандрівку у тепле літечко.
Цього літа ми дуже часто бачили на небі Веселку –
Доріжку, якою Сонечко скочується до Землі.
– Скільки ж кольорів у веселки?
– Назвіть їх.
-Діти:
– Веселко, люба, не журися, ти до Сонечка всміхнися,
– Теплим дощиком умийся!
– До Матусі пригорнися.
– День народження у тебе!
– Зараз будем святкувати,
– Нове плаття тобі одягати.
7. Фізкультхвилинка.
« Сонячна зарядка»
– Через поле, через ліс дощик в торбі воду ніс.
( Піднімають п’яти, стають на носки.)
n
oe*
?
o
– Розірвалася торбинка – фіолетова хмаринка.
Розлилася вмить вода. Отака дощу біда.
(Хапають дощик руками. Крутяться.)
– Сонце, сонечко! Відчини віконечко!
Оббіжимо кругом хати: будем з сонечком гуляти!
(Стрибки на місці.)
– Сонечко іде до хати. Ми будемо відпочивати.
Дуже раді бачить вас! Вже Веселка жде на нас.
8. Інструктаж перед роботою.
Основний матеріал з яким ми будемо сьогодні працювати –
це пісок. Де використовують його в народному господарстві?
На уроках художньої праці пісок застосовують, нажаль, дуже рідко.
Сьогодні на уроці ми виправимо цю помилку. Стрічки веселки ми
прикрасимо різнокольоровим піском.
Жителі Веселкового міста придумали знаки – правила поведінки на уроці.
9. Самостійна робота учнів.
* Від Весни подарунок доні – перша смужечка – червона.
В золотій її короні.
– Червона
урочиста. Вона яскрава, гарна, чиста.
( піском засипають діти першу полоску).
* Веселе Сонечко, яке живе на небі, принесло в дарунок смужечку
оранжеву – золотисту, гарну, яскраву, помаранчеву!
– Ось оранжева палає, наче осінь догорає.
* А у лузі, а у лузі теж живуть Веселки друзі!
Ой, це ж квітонька Кульбабка, це її жовтенька шапка.
Третім кольором в короні буде жовтий.
– Жовтий, ніби первоцвіт,за оранжевим розцвів.
* У Веселки є сестриця – це зеленая Травиця.
Колір цей зелений подаруночок від неї.
– Розцвів зелений малахітом, ніби ліс зелений літом.
· Високе небо голубе для Веселки тато,
Тож до доні воно йде – з Днем народження вітати.
– Голубий, як небеса, дивовижна в нім краса.
· Тепле Літечко прийшло і з собою дивні квіти принесло.
Принесло цієї днини від волошки колір синій.
– Синій колір ген розлився. Глянь, як гарно, подивися!
· Дивна квітка весняна розпустилась, розцвіла.
Це ж фіалка запашна фіолетовий колір подрузі принесла.
Засіяли, заясніли золотом на сонці кольори всі на короні у
Веселки – доні.
Як веселка виростає,
Йти у казку закликає,
Не вагайся та мерщій
Йди у казочку по ній.
Учитель: Давайте прикрасимо свої роботи квітами. Адже справжнього літа
без квітів не буває. Зацвіла земля, вкрилася яскравим килимом. Радує
око.
Все тягнеться угору з вологої землі:
Капуста, квасоля, верба та тополя.
Трава та квіти, волошки, що у житі.
Палають маки, ружі – мов пломінь на щоці.
Видзьобують калюжі шумливі горобці.
Зраділий світ віншує веселку золоту!
…Отут і я квітую, отут і я росту.
І Веселка задоволена своїм новим вбранням.
Веселка: Дякую вам хлопчики й дівчата, за чудове гарне свято.
Швидко з вами час минає, Листопад вже наступає.
Літо, літечко яскраве! Забери мене з собою,
Щоб сіяла над світами я барвистою дугою.
В небі світиться Веселка кольорами дружби.
Хай всім весело живеться! Хай ніхто не тужить!
Хай всім щастя усміхнеться! Хай добро всім додається!
10. Підсумок уроку. Оцінювання робіт.
11. Домашнє завдання. ( Творче.)
Дома придумати казку про Веселку і Хмарку;
Про Веселку і Сонечко.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter