ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ (1 клас)
ТЕМА:«Запросити ми вас раді до країни Листопадії». Виготовлення
колективної творчої роботи (пано).
МЕТА: Ознайомити з поняттям «колективна робота»; закріпити вміння
виготовляти аплікації з кольорового паперу, з рослинних форм; розвивати
дитячу фантазію, творчість; виховувати відчуття прекрасного.
ОБЛАДНАННЯ:
? Репродукція І. Левітана «Золота осінь»;
? аудіо запис П.Чайковський «Жовтень»;
? кошик з осінніми дарами;
? папір формату А1;
? кольоровий папір, картон;
? природний матеріал;
? фарби, олівці;
? клей, ножиці.
ХІД УРОКУ
І. Підготовка робочих місць.
ІІ. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок –
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
– Запросити ми вас раді до країни Листопадії. Життя в цій країні
дуже цікаве. Тільки-но закінчилося літо – й настає інша пора року, яка
вдягає мешканців своєї країни у яскраві шати – жовті, оранжеві, червоні…
листочки кружляють у легкому танку під подувом вітерцю й шепочуться один
з одним. Про цю пору року йдеться у загадці. Відгадайте її:
Хто вона ота красуня
В золотім намисті,
Що без пензля і без фарб
Скрізь фарбує листя?
– Так, на землю знову завітала красуня осінь і знову милує наше
око розкішним убранням дерев та кущів. Давайте запросимо цю красуню до
нас у гості (входить осінь).
Добрий день, в добрий час
Рада, дітки бачить вас,
Не сама до вас прийшла
Дари щедрі принесла!
– Підніміть руки ті діточки, яким я подобаюсь. А чим саме я
подобаюсь?
– Хто знає про осінь вірші? (Діти розказують вірші).
ІV. Робота над темою.
1. Розповідь учителя.
– Осінь може бути і сумною і радісною її часто звуть чудовою,
замріяною, непостійною, золотою. Вона то ніжна, та лагідна, то привітна,
то весела, то плаксива. Саме через це її не оминали і оминають увагою
поети, композитори, художники. Вони за допомогою своїх специфічних
засобів передають красу осінньої природи.
– Для художника – це фарби, природний матеріал, для поета –
слово, композитора – звуки.
– Ви вже слухали вірші, що читали наші діти про осінь. А зараз
розглянемо інші твори мистецтва.
2. Розгляд Репродукції І. Левітана «Золота осінь», бесіда за
картиною.
– Що ви бачите на цій картині? Яка пора року?
– Яка трава восени?
– Які дерева? Чи всі дерева в золотім вбранні?
– Яке небо?
– Якою здається вода в річці?
– Що сподобалось вам в цій картині?
V. Планування наступних трудових дій. Вибір матеріалів та інструментів.
1. Слово вчителя.
– Сьогодні ми всі будемо художниками. На попередньому уроці ви
всі почали виконувати свої роботи по групах, а сьогодні ви закінчите їх
і на згадку про себе, про наш клас ми подаруємо осені одну велику
картину. Ця картина буде складатися з кращих ваших робіт. Ми
продемонструємо осені, чому вже навчилися. Отже:
2. Завдання групам.
:
@
p
r
t
v
?
?
?
?
?
O
O
Oe
ue
th
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter