Тема. Запис та читання трицифрових чисел. Випадки додавання і
віднімання, пов’язані з нумерацією чисел.
Мета: Повторити додавання і віднімання розрядних чисел та додавання і
віднімання одиниць, формувати вміння розв’язувати задачі на три дії,
розвивати мовленнєві і соціальні компетентності, обчислювальні навички,
логічне мислення, виховувати уважність, старанність, активність на
уроці, дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: індивідуальні картки, картки для роботи у парах, таблиці,
лічилки.
ХІД УРОКУ
1. Організація класу.
Сіли рівно, підтягнулись,
Один одному всміхнулись.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Діти, а чи любите ви ходити у супермаркет (відповіді дітей)
Люди яких професій працюють у супермаркеті?
Сьогодні на уроці ми відвідаємо супермаркет, але не звичайний, а
математичний. Я буду продавцем, а ви покупцями. Але тут гроші не
потрібні, а тільки знання з математики. А купувати ми будемо речі,
необхідні для збереження здоров’я (кошик здоров’я).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Як ви гадаєте, чи потрібні знання з математики, щоб бути добрим
покупцем?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Щоб купити все, що потрібно, нам треба повторити вивчене на попередніх
уроках, а саме: запис і читання трицифрових чисел, порівняння
трицифрових чисел, випадки додаванні і віднімання, пов’язані з
нумерацією чисел.
ІV. Актуалізації опорних знань.
Після кожного виконання завдань, діти вибирають товар в супермаркеті і
кладуть у кошик здоров’я, а за відповіді діти отримують дисконтні карти,
на яких написані бали за відповідь.
1. Каліграфічна хвилинка.
3 30 300 (характеристика чисел)
2. Усна лічба
– Гра «Мовчанка» (використовуються лічилки)
– Таблиці на дошці
– Індивідуальні картки – 4 учня, перевірка індивідуально
V. Розвиток математичних знань.
1. Інтерактивна вправа «Ланцюжок»
– Запиши числа у порядку зростання: 198, 802, 208, 1000, 34, 303, 999,
284, 248, 981, 102, 25.
– Запиши цифрами числа: двісті сорок сім, триста двадцять три,
чотириста, вісімсот, сорок, шістсот сім, двісті двадцять два, вісімдесят
шість, двісті сорок два, сто шістдесят вісім.
2. Записати кожне з чисел як суму розрядних доданків: 473, 599, 760,
804. (за цю роботу оцінку товаришу виставляють діти)
3. Порівняй
123 > 107 805>599
V
o
o
j–Eue:
?
> 707 93 110 400 > 380
(цю вправу біля дошки оцінює вчитель, а діти задають додаткові питання
4. Інтерактивна вправа «Робота в парах»
Додавання і віднімання чисел
400 + 5 1000
600 + 100 405
80 – 1 450
800 + 20 801
400 + 50 700
600 + 400 820
800 + 1 79
100 + 50 150
(з’єднати приклад з відповіддю)
Фізкультхвилинка
5. Творча робота над задачею
В магазин привезли 30 кілограмів лимонів, апельсинів – у 5 раз менше,
ніж лимонів, а мандаринів – у 4 разів менше, ніж лимонів і апельсинів
разом. Скільки привезли мандаринів?
– Що треба зробити, щоб задача розв’язувалася на 2 дії?
– А на 4 дії?
(Перша група дітей розв’язує задачу самостійно. Учень, який розв’язує
задачу, оцінює свою відповідь – самооцінка).
6. Геометричний матеріал. Самостійна робота (диференційовано).
1 група
Діти самостійно складають задачу на знаходження периметру за зразком.
(самоперевірка)
2 група.
Довжина прямокутника 8 см, ширина становить четверту частину довжини.
Побудуй такий прямокутник і знайди його периметр.
(взаємоперевірка)
3 група.
Побудуй прямокутник з довжиною 8 см. і шириною 5 см. Знайди периметр.
(індивідуальна перевірка)
7. Вправи на кмітливість.
– На столі стояло 3 склянки з вишнями. Андрійко з’їв 1 склянку вишень і
поставив пусту на стіл. Скільки склянок залишилось?
– На дереві росло 67 груш, а на вербі на 23 груші менше. Скільки груш
росло на вербі?
Пара коней пробігла 20 км. Скільки кілометрів пробіг кожний кінь?
VІ. Домашнє завдання (диференційовано)
1 група. Сторінка 77, № 513.
2 група. Сторінка 77, № 512.
3 група. Сторінка 77, № 515.
VII. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці ми повторили… (діти закінчують речення)
Увага! Наш супермаркет закривається. Ви отримали чарівний кошик здоров’я
(у кошику – лимон, апельсин, мандарин, цибуля, часник, мед)
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter