Заняття з партнерства за програмою «Орієнтир», проведеного у групі 1-х
класів.
Тема: Знайомство. Моя сім’я. Краса сім’ї.
Мета:
• познайомити учнів одного з одним в рамках групи;
• формувати почуття взаємоповаги, партнерські стосунки;
• дати поняття про сім’ю. відносини в сім’ї їх красу;
• вчити працювати в невеликих мікро групах;
• протестувати дітей за тестом «Я і моя сім’я».
Хід заняття:
І. Знайомство. (проводиться у формі гри).
– Сьогодні ми зібралися всі разом на перше заняття. Ще не всі учні гарно
знають одне одного. Тому я пропоную вам познайомитись. Спочатку я
пропоную кожному назвати своє ім’я так, як йому подобається, щоб його
називали. (Миколка, Оленька…). А тепер потисніть одне одному руки,
говорячи якісь приємні слова.
– А зараз розкажіть, будь-ласка, який у вас настрій.
– Я бачу, що не у всіх сьогодні веселий настрій. Діти, давайте спробуємо
підняти настрій Сашкові. Як це можна зробити? (За допомогою жестів ,
міміки, лагідних слів, вірша чи пісні).
Я бачу, що не у всіх сьогодні веселий настрій . Діти, давайте спробуємо
підняти настрій Сашкові. Як це можна зробити? (За допомогою жестів,
міміки, лагідних слів, вірша чи пісні).
ІІ. Повідомлення нового матеріалу.
1. – Я бачу, що настрій у вас тепер гарний. Але ви, напевне, скучили за
домом, трішки стомилися. А хто чекає вас вдома? А як вас усіх назвати
одним словом? (Сім’я, родина ).
– Хто входить у сім’ю? (Мама, тато, діти…)
– Це члени сім’ї. Чим вони відрізняються? (Віком, статтю) .
2. – А зараз я пропоную вам пограти в гру, яка називається «Крісло
автора». (Учні за бажанням сідають у «крісло автора» і розповідають про
свою сім’ю, відповідаючи на такі запитання:
• скільки чоловік налічує твоя сім’я, як їх звуть?;
• чим любить займатися твоя сім’я?;
• чи дружно живе твоя сім’я.
$
(
~
ae
3. – Що для вас в сім’ї робить мама? (готує їжу, прибирає…).
– Що робить тато? (заробляє гроші, ремонтує, допомагає мамі…)
– Чи допомагаєш ти батькам? Як?
– Як живуть люди в сім’ї: разом чи окремо? Чому? (Разом, бо всі
допомагають один одному, всім разом весело…).
4. – Фізкультхвилинка:
– Давайте спробуємо показати за допомогою рухів, яку роботу ви виконуєте
вдома.
5. – Гра «Додай речення»:
– Мені весело коли … Я люблю … Я хочу … Мені сумно, коли … Мені цікаво,
коли …
– А зараз перевіримо, чи гарно ви знаєте членів своєї родини. Продовжіть
ці ж речення, розповідаючи про когось із членів своєї родини. (Мамі
весело, коли… Мама любить…).
6. – Чи красиве ваше житло? Хто його прикрашає? (Всі разом)
– Чи допомагає спільна робота в сім’ї прикрашенню вашого житла? Як?
(Разом можна все швидко прибрати, почистити, поклеїти шпалери…).
– Що можна зробити для краси вашого житла? (Ремонт, гарні речі, картини,
фотокартки, іграшки, книжки, прикраси…)
ІІІ. Практична робота:
– А як можна прикрасити наш клас?
– Сьогодні ми зробимо прикрасу для нашого класу.
– Ми створимо дерево класу.
– Як зручніше працювати: кожному окремо чи разом? (Разом) Чому?
Виготовлення дерева.
ІV. Тестування:
– А тепер кожен із вас пригадає свою сім’ю і намалює її. Малюнок ми
назвемо «Я і моя сім’я».
– Кого обов’язково потрібно зобразити?
(Діти працюють, а вчитель проводить міні-бесіди за змістом малюнка).
V. Підсумок заняття:
– Кого ми називаємо сім’єю?
– Яку роботу виконують члени вашої сім’ї?
– Як краще працювати: спільно чи окремо? Чому?
– Яку сім’ю можна назвати красивою?
– Як ви допомагаєте своїй сім’ї?
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter