Тема: Задачі на знаходження суми і остачі. Вправи на засвоєння таблиць
додавання і віднімання. Розпізнавання геометричних фігур.
Мета уроку: вчити складати і розв’язувати задачі на знаходження суми і
остачі, формувати обчислювальні навички додавання і віднімання чисел,
вправляти в засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання чисел
1-7; розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати
почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати.
Тип уроку: гра-подорож.
Обладнання: «Математика», 1 клас, М.В. Богданович; робочий зошит із
друкованою основою; предметні малюнки:, сніжинки, потяг, нумерація
зупинок, морквинки, квитки, картки з індивідуальними завданнями; модель
будинку Злої Чаклунки.
Хід уроку:
І. Організація класу до уроку.
– Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що
ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються,
повернувшись до присутніх).
Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на
уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і
урок вже починаємо. (Чути стукіт у двері, принесли телеграму).
Сьогодні у нас незвичайний урок. А знаєте чому? До нас прийшла
телеграма. Ось послухайте:
Любі діти!
Зла Чаклунка зачарувала мене і я загубився.
Допоможіть, я буду дуже-дуже радий.
Зайчик
– Що ж будемо робити? Допоможемо зайчикові? Тоді потрібно вирушати.
Сьогодні поїдемо ми в ліс за знаннями,
Кмітливість візьмемо в дорогу із нами,
Фантазія теж нам у лісі згодиться.
Отож вирушаємо до залізниці.
– Але мандрівка буде нелегка. Важкий шлях здолаємо, виконавши наступні
завдання: – ? + – обчисли ;
– порівняй;
=
??? – розв’яжи задачу;
– робота з геометричним матеріалом .
ІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
– Виручати Зайчика вирушимо на цьому потязі. Підготовкою
до мандрівки буде усна лічба:
• назвати числа в порядку зростання;
• назвати числа в порядку спадання;
• назвати сусідів чисел 5, 8, 4;
• назвати склад числа 5, 10;
• 4 збільшити на 1 ;
• перший доданок 5, другий – 2, знайти суму;
• 8 зменшити на 6;
– Для того, щоб потяг відправився , нам потрібно придбати квитки.
Провідник роздає квитки ( хтось із дітей ).
– Бачите, це квитки не звичайні: на кожному з них записані два вирази.
Порівняйте їх.
2+4*5-3; 8-5*2+2; 7-6*6-5 тощо.
– Покажіть квитки! Ну що, рушаємо! (звук відправлення потяга).
Зупинка № 1
Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель і моя сім’я.
Пишемо рядочок цифри 4 і 7
Подорожуємо далі! (звук відправлення потяга).
Зупинка № 2
Але довго ніколи стояти,
Слід звірятка визволяти.
Посміхнеться вам удача,
Як розв’яжеться задача.
Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Прошу вас, діти милі,
Щоб всіх білок полічили.(1+1+3=5)
В чепурненькій годівничці
Горобці сидять ,синиці.
3/4
?
3/4
Oe
Шість горобчиків завзято
Узялись зерно клювати.
На мотузці куснем сала
Дві синички ласували.
Як порахуєте пташки ці,
Будете в мене молодці.(6+2=8)
Дев’ять ягід горобини
Горобець дзьобнув і скинув.
З гілки у глибокий сніг,
Та одну склювати встиг,
Три з замету зміг дістать,
У снігу зосталось …(9-1-3=5)
– Запишіть у зошити відповідь.
– Отже, їдемо далі.( Звук відправленого потягу)
– Розгорніть зошити з друкованої основи на с.36. Виконаємо завдання № 1.
Погляньте, які сніжинки кружляють. Це знак того , що до нас завітала яка
пора року? (Зима).Ще більше їх кружляє навколо нас. Зверніть увагу вони
незвичайні . Подув сильний вітер, сніжинки поділилися на дві групки.
Назвемо цифри першої з них.( 2, 4, 6, ) Це парні чи непарні цифри? Яких
не вистачає?(8, 10) Запишіть. Називаємо цифри другої групи(1, 3, 5). Які
це цифри? А яких тут не вистачає?(7, 9) Запишіть. Молодці!
– Подорож продовжується. Поспішаймо ж визволяти
Зайчика.
А щоб швидше це зробити
Слід нам, друзі, відпочити!
Фізкультхвилинка
ІІІ. Розвиток математичних знань.
Зупинка № 3
– Завдання розміщені у підручнику “Математика”,1 клас, М.В.Богданович
1, 2, 4 – фронтальна робота, а 3 – індивідуально на дошці.
1. Було – 9 іграшок, розбилось – 3, Стало – ?
Скільки залишилось?
9 – 3 = 6(іграшок)
Відповідь: залишилось 6
іграшок.
2. Було – 10 коп., витратили – 2 коп. і ще 2 коп.
Скільки копійок залишилось ?
10 – 2 – 2 = 6(коп.)
Відповідь: залишилось 6 коп.
3. Було – 3 клоуни, прийшло – ще 3, стало -?
Скільки стало клоунів ?
3 + 3 = 6
Відповідь: стало 6 клоунів.
– Вирушаємо далі! ( звук відправлення потяга).
Зупинка № 4
(Об’єднання в групи за геометричними
фігурами) Завдання: обчислити приклади
:
3 – 2 4 + 4 6 – 1
8 + 3 5 – 5 1 + 4
7 + 2 3 + 4 9 – 4
7 – 2 6 – 2 3 + 3
– Молодці! Ми, мабуть, все ближче під’їзджаємо до замку Злої Чаклунки.
Від нього віє холодом. Так можна і замерзнути . Давайте погріємось!
Фізкультхвилинка ( “Я малюю зайчика для вас “)
– Ось і остання зупинка.
Зупинка №5
– З яких геометричних фігур побудований замок Злої Чаклунки?
(квадрат (вікно), чотирикутник (двері), трикутник (дах), квадрат (стіна
будинку).
– Молодці, діти, ви працювали гарно! Тепер всі чари зникли.
А ось і Зайчик! Він вам щиро вдячний і прийміть на згадку від нього оці
морквинки. (Вручаються морквини)
ІV. Підсумок уроку.
– Дітки, чи сподобався вам урок? А що найбільше запам’яталось? Яке
завдання було цікаве? (Відповіді дітей).
Урок наш закінчився, діти.
Бажаю кожному із них радіти.
Вітаю гостей і своїх малят:
Розумних хлопців і дівчат!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter