З української мови, проведеного в 1 класі

за системою «Розвивальне навчання»

Тема: Букви для позначення приголосних звуків. Буква «ен».

Мета: закріпити вивчені букви, вправлятися у дії читання слів та речень
з буквою «ен» у складанні моделей речення; формувати
контрольно-оцінювальні дії.

Хід уроку

1. Мотивація діяльності

— З якою буквою вчора ви ознайомились на уроці? Діти відповідають на
запитання вчителя, звертаючись до таблиці

в

р

м

л

н

— Яку роботу виконує буква «ен»?

— Для чого ви її вивчали? (Щоб вміти читати, писати)

— Чи легко вам було читати слова з буквою «ен»? Чому?

ІІ. Формування контрольно-оцілювальних дій.

Якщо вам було легко, тоді на сьогоднішньому уроці ми продовжимо
працювати з буквою «ен», читати тексти, слова, будувати моделі.

Завдання 1.

Розгляньте малюнки.

— Що зображено на них?

Знайдіть звуко-буквенні моделі, які відповідають малюкам. Діти
називають: нитки, дівчинка, лимони, носоріг, ніж.

З’єднайте стрілочками малюки з моделями.

Самостійно пишуть літеру «ен2 у моделях

Напишемо літеру «ен» у моделях.

Спробуємо придумати ім’я дівчинки, що був звук [н] або [н’] Діти
називають імена.

?

 

c

¤

¦

?

?

¬

®

°

?

?

?

?

1/4

1/4

3/4

???a a :

< vkd\ vkdae Висновки учнів. За те, що ми справились з цим завданням Роман і Ліна склали для нас пальчикову хвилинку. На-на-на – ми впіймали лина. Ну-ну-ну – я лина тягну Діти виконують. Завдання 2 Робота і група. Пригадаємо правила роботи в групах У вас на аркушах записані слова: Прочитайте їх (в о н а Л і н а) За допомогою цифр переставте букви так, щоб утворилося нове слово. Надрукуйте нові слова (н о в а, Н і л а) Презентація роботи Одна група презентує роботу, а інші оцінюють «погоджуюсь» «не погоджуюсь» Завдання 3 Робота в парах За допомогою фішок побудуйте звукову модель слів: Роман, Ліна. Пригадуємо правила роботи в парах Оцініть «легко» чи «важко» вам було працювати в парах Одна пара виконує завдання біля дошки - А чи знаєте ви, що Роман і Ліна – братик і сестричка? А хто ще з ними живе? (матуся, татусь, дідусь, бабуся) - Як можна назвати одним словом групу цих людей? (сім’я, родина) 3. Фізкультхвилинка Читання тексту «Родина» а) виразне читання вчителем. - У якому місті жали родина? б) ланцюжкове читання тексту учнями. - З кого складається ваша родина? ІV. Підсумок уроку. - Ви сьогодні всі на уроці працювали? - А може хтось лікувався? - Як ви розумієте слово «лінь»? - Який звук в кінці цього слова? [н’] Що його пом’якшило? (буква «м’який знак») З цією буквою ми познайомимось на наступному уроці. Мотивація на наступний урок.
