Урок – вінок ( математика, 3 клас )
Тема. Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення.
Розв’язування задачі на кратне порівняння двох часток за
поданим
планом.
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення.
Формувати вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння
двох
часток.
Розвивати мислення, кмітливість, оперативність у виконанні
математичних завдань.
Виховувати пошану до традицій українського народу,
прагнення
вивчати народні символи України.
Обладнання. Структурні записи на дошці. Кошик із вирізаними з
кольорового паперу квітами волошки, барвінку, ромашки, маку ( для
відзначення правильних відповідей на уроці ). Зелена стрічка.
Хід уроку
I.Організація класу до уроку
У нас на уроці гості. Привітаємося.
– Добрий день !
Сіроокі дівчатка,
Ясноокі хлоп’ята,
Заспокойтеся, сядьте,
Час вже працювати.
II. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні на уроці ми повторимо зв’язок дій множення
та ділення, будемо вчитися розв’язувати задачі на три дії.
Виконуючи математичні завдання, ви познайомитесь із рослинними
символами України, з яких ми сплетемо вінок.
У давнину віночки в Україні виплітали з різного зілля від весни
і до пізньої осені. Український віночок служив не тільки окрасою голови.
Вважалося, що у ньому є чарівна сила, що і біль знімає, і волосся
береже.
– До кінця уроку ми виплетемо вінок, який покладемо у наш класний
куточок символів України.
– У цьому кошику є багато паперових квітів: волошки, барвінок,
ромашки, маки. Їх ви отримаєте протягом уроку за правильні відповіді і
будете класти на свої зелені стрічки. Кожна квітка варта трьох балів.
Відповідальними в групах будуть: Юля, Денис, Євген, Даша.
III.Контроль та корекція знань учнів
а) Робота з перфокартами
– Символом відданості в українському вінку є одна квітка.
– Послухайте загадку:
Сині зірочки пухнасті
Виглядають з жита,
Мов веселі оченята.
Як їх не любити!
Синьоокі волошки завжди приваблювали своєю тендітною скромною красою. Її
ми вплетемо, розв’язавши приклади на квітах-перфокартах.
– Працюємо по черзі з коментуванням. Коментуємо.
95-8*5 36:6+25 40-24:4 36+18:3
95-72:8 32:8+25 40-27:3 36+21:3
95-63:7 56:8+25 40-5*4 36+6*4
95-7*6 9*5+25 40-3*6 36+7*4
Перевірка.
– Юля ( Денис, Євген, Даша ) назви відповіді.
– Все правильно ! Всі отримують ( кожен отримує ) квітку.
Цю квітку можна зустріти у житньому полі. Синій колір волошки символізує
чисту радість та сподівання, що живуть у кожній людській душі.
( Прикріплюю волошку на вінок )
б ) Робота з комп’ютером. Вправа « Курчата»
– Відгадайте загадку.
Лист зелений і міцний,
Сніг для нього не страшний,
А коли весну стрічає,
Сині очі розкриває.
– Барвінку належить особливе місце у вінку.
h¤
Z
c
gd¤
gd¤
Виконавши завдання комп’ютера «Курчата», ми вплетемо у вінок барвінок.
Встали тихенько, сіли за комп’ютери.
Відкрийте вправу « Курчата». Усно розв’яжіть приклад і підведіть курку
до яйця з відповіддю.
– Відвар барвінку п’ють від простуди, ним прикрашають весільний
коровай. ( Чіпляю на вінок барвінок )
Релаксаційна пауза
Встали, повернулися до мене.
– Хто влітку літає над квітками?
Закрийте очі, уявіть себе легкими метеликами, помахали крильцями,
покружляли. Відкрили очі, обвели ними контури метелика, поблимали.
IV.Актуалізація опорних знань
Робота з комп’ютером. Вправа « Телевізор»
– Відгадайте, яку квітку ми зараз вплетемо у вінок.
На стрункій високій ніжці
Біля річки на лужку
У косинці-білосніжці
Стрів я квітоньку таку.
Ясним оком жовтуватим
Усміхнулася мені.
Я хотів її зірвати,
А бджола сказала: – Ні!
Зараз нам треба виконати вправу « Телевізор». Зробити завдання, і ми
зможемо вплести у вінок ромашку.( Робота в парах, таблиця множення)
– Якщо ви правильно розв’яжете приклади, перед вами з’явиться герой
мультфільму.
А от ромашку вплітають у вінок як символ доброти і ніжності. Також
ромашка символізує мир.
V.Робота над темою уроку
Колективна творчість у процесі роботи над задачею
– Діти, послухайте. Про яку квітку йдеться?
На городі тичка, а на тичці – капличка.
Без вікон, без верха, а в ній людей без числа.
Мак дуже шанована українцями квітка.
Мак з’явиться у віночку, коли кожна група правильно розв’яже задачу і
справиться з завданням тесту.
Відкрийте підручник на сторінці 57, знайдіть № 372.
-Євген, прочитай задачу.
(Тестові вправи, записані на великих аркушах паперу.)
Група « Волошка»
Підкреслити відповідь задачі:9,29,3,7
Група « Барвінок»
Підкреслити вираз, який є розв’язком даної задачі:
( 48 : 8 ) – (6: 3 )
( 48 : 8 ) : ( 6 : 3 )
( 48 : 8 ) + ( 6 : 3 )
Група « Ромашка»
Яка з поданих схем підходить до міркування над опрацьованою задачею?
Група « Маки»
Який схематичний вираз підходить до розв’язку даної задачі
– Зараз кожна група повідомить, який обрано варіант.
VI. Підсумок
Мак уособлює собою вічну боротьбу між добром і злом. Виконавши завдання
ми подолали зло.
Вплетемо у вінок мак.
Без калинового цвіту чи грона ягід також не може бути українського
віночку, бо калина – то пісенний образ самої України.
Вчитель на стрічку прикріплює кетяг калини.
– Усі завдання ми виконали. Підведемо підсумки.
– Нагадую квітка – 3 бали. Підрахуйте. Підніміть руки, хто одержав 12,
9, 6, 3 бали.
– Добре попрацювали! Дякую!
– Спасибі гостям, що до нас завітали. Діти отримують оцінки, а гості
подарунки.
( Гості отримують кетяг калини на пам’ять )
– Встали. Повернулися.
– Попрощалися з гостями: – « До побачення !»
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter