Тема: Вплив алкоголю, наркотиків на нервову систему і поведінку людини

Мета: встановити причини, наслідки, природу дії алкоголю, наркотиків на
нервову систему та психіку людини; переконати учнів в неприпустимості
вживання наркотиків, визначити основні шляхи профілактики наркоманії,
алкоголізму; навчити учнів протистояти шкідливим звичкам.

Обладнання: малюнки, саморобні плакати, додатковий та інформаційний
матеріал, додаткова література.

Тип уроку : урок – тренінг

Епіграф: «Щоб ворога перемогти,

треба знати його в обличчя»

(народна мудрість)

Хід уроку

Сьогоднішній урок ми проведемо у формі тренінгу – це така форма роботи,
в якій приймає участь кожен учень і всі разом ми повинні знайти
відповідь на питання : «Як впливає алкоголь та наркотики на нервову
систему та поведінку людини ?”

І так, починаємо.

Перша вправа «Здоров’я”.

«… Ходить гарбуз по городу,

питається свого роду

«Чи живі, чи здорові

Всі родичі гарбузові ?”

А в нашому класі чи всі здорові ?

— Що таке «здоров’я” ? (усне обговорення).

Обговорення.

Вчитель. За визначенням ВООЗ (написано на аркуші )

Здоров’я –

це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не
тільки відсутність хвороб та фізичних вад

— Візьміть аркуш «Колесо життя” і визначимо місце на кожній
спиці, яке найбільше відповідає ступеню вираження вашого стану на
сьогоднішній день.

— Чому наше колесо не кругле, чому не котиться рівно і плавно по
життю ?

— Що вам заважає? Зверніть увагу на фактори, що впливають на
формування здоров’я. Який з них найбільше впливає ? (Спосіб життя –
50%).

Спосіб життя –

— це той чинник здоров’я який майже цілком залежить від нашої
поведінки

Пам’ятка (кожному) «Здоровий спосіб життя”.

Здоровий спосіб життя –

усвідомлене, відповідальне, активне ставлення до власного здоров’я,
акумулювання певних позитивних або нейтралізація негативних факторів,
зовнішніх і внутрішніх

r

¬

i

бе після виконання першої вправи ?

Вправа друга «Небезпечна поведінка”

На аркуші з колами напишіть по 3 приклади:

— відносно небезпечної

— небезпечної

— дуже небезпечної поведінки

— Ви добре знаєте, що яка поведінка є дуже небезпечною і багато
людей знає. Чому ж вони поводяться не відповідним чином? Що впливає на
їх небезпечну поведінку ? (напишіть на аркушах по 5 причин за 2 хв. )

Обговорення.

Вчитель. Я бачу, що розумієте, що куріння, зловживання алкоголем та
вживання наркотиків дуже небезпечно. Наскільки небезпечне зловживання
алкоголю ? Вияснимо під час проведення наступної вправи.

Третя вправа. а) Завдання : За 2 хв. ознайомитися з прикладами
впливу алкоголю, наркотиків на нервову систему та психіку людини і потім
ознайомити присутніх коротко 1-2 реченнями.

б) Ознайомлення з інформацією.

Обговорення.

Висновок. Чи з’явилося у вас бажання вживати алкогольні напої,
наркотики?

Наркоманія і алкоголізм – це захворювання .

У людини розвивається залежність від наркотику, алкоголю.

Четверта вправа «Що таке — залежність ?”

1. Що таке залежність від наркотиків ?

(Це домінуюча потреба у його прийомі)

2. Коли залежність стає згубною ?

Вчитель. Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить
кілька стадій – соціальну, психологічну, фізичну. (Зачитати на аркушах
і зробити висновок про розвиток залежності)

Висновок:

Наркоманія –

не тільки хвороба, а й стиль життя, який ми обираємо, що веде до неї.

Завершальна п’ята вправа . «Куля наркотичних речовин.”

Учні на кулі фломастером пишуть асоціації до слів «наркотичні речовини”.

Обговорення.

Вчитель. І так, ви визначили свою позицію щодо наркотичних речовин та
алкоголю.

Лопається кулька – умовно зникає проблема.

А наяву ? До кого звернутися, коли сталася біда ? (до батьків,
вчителів, лікарів і не треба соромитися просити про допомогу).

Декілька порад (див. «Рекомендації»)

Висновок тренінгу .

— Чим корисна наша сьогоднішня робота ?

— Що ви взяли для себе ? (встали в коло взялися за руки і
поділилися враженнями з друзями )
