.

Використання ІКТ у початкових класах як наочності для самостійного моделювання (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
131 1190
Скачать документ

Використання ІКТ у початкових класах як наочності для самостійного
моделювання

Тема. Тварини – частина живої природи.

Мета: закріпити знання про тваринний світ, його різноманітність,
розширити знання учнів про тваринний світ, розвивати уміння дітей
працювати з комп’ютерами; виховувати любов до братів наших менших.

Хід уроку

– Діти, сьогодні ми помандруємо у світ тварин. Він дуже різноманітний.
Тварини заселяють не тільки поверхню суші, а й живуть у глибоких норах,
печерах, на деревах, літають у повітрі. Безліч пристосувалися до життя в
ріках, морях і океанах. Є тварини великих розмірів, а є й маленькі.

-На які групи поділяються тварини? (Звірі, птахи, комахи, риби).

-Діти, багато тварин живуть поряд із нами, ми їх часто бачимо, але
багато також живуть у далеких країнах, де завжди холодно або весь час
тепло, і тому ми не можемо спостерігати за ними. Як добре, що на
допомогу нам прийшов комп’ютер. Будьте уважні і постарайтеся впізнати,
кого ви там побачили ?

1 сюжет. Арктика. Це край, де завжди холодно. Хто впізнав звірів?
(Морський котик, білий ведмідь).

2 сюжет. Білий ведмідь. Впізнали? Скільки було ведмедів? Довжина
дорослого ведмедя досягає 3м і вага 700-1000 кг, вони можуть швидко
бігати, до 40 км/год. Добре почуваються у воді і на суші. Головна здобич
– тюлені.

3 сюжет. Бурий ведмідь. Що це за тварина? Кого ще помітили? Хто полював
на рибку? Бурий ведмідь живе в Сибірській тайзі (Росія) і в Північній
Америці.

4 сюжет. Вовки. Яких тварин помітили? (Заєць, кабан, лисичка і вовки).
Самотній вовк виє, щоб підтримувати зв’язок з іншими членами зграії,
іноді вся зграя збирається і виє. Причини цього явища невідомі.

5 сюжет. Сова. Існує до 200 видів сов на землі, з них 9 – в Україні.
Одна сова за літо з’їдає таку кількість мишей-полівок та бабаків, які
можуть знищити тонну зерна.

6 сюжет. Журавель. Сірі журавлі занесені в “Червону книгу”. А яких
тварин і рослин заносять в “Червону книгу”? А як ще називають журавлів?

7 сюжет. Панда. Панда – це ведмідь, його ще називають бамбуковий
ведмідь. Він любить жити біля бамбука і ласувати його гілочками. Живе в
Китаї.

8 сюжет. Австралія. Яких тварин впізнали? Крокодил. Весь час течуть
сльози— “крокодилові сльози” (не щиро плаче). Виводиться надлишок солі.
Більше 100 зубів. Великих тварин б’є хвостом.

9 сюжет. Кенгуру. Довжина стрибка 8м, стрибає у висоту до 3м, легко
перестрибує людину. Швидкість 65км/год.

10 сюжет. Коала-сумчаста. Це тварина, яка при народженні важить 5-6г
(величина джміля). Ніколи не п’є води. Має цінне хутро.

Діти, от ми й переглянули сюжети про тварин, які не живуть в Україні і
які зустрічаються у нас. Отже, давайте назвемо, яких звірів ми бачили?
Яких птахів? А яких тварин бачили, що належать до інших груп? (Крокодил
— земневодні). А тепер відгадайте тварин за описом. Назвіть, до якої
групи належать.

1. По подвір’ю ходить птах

І співає по складах (Півень).

2. Така велика, довгошия,

І вища за найбільшу шафу,

Така розумна і красива

У зоопарку є … (Жирафа).

3. Влітку живе, на зиму вмирає,

OZ

Лазить над нами догори ногами,

Завжди мандрує, все покуштує(Муха).

4. Упіймав Івасик рибу,

Але витягнути — мука,

Бо сердита і велика

На гачок зловилась (Щука).

5. Довга шия, червоні лапки

Хвата за п’яти—тікай без оглядки(Гусак).

А які ви загадки знаєте про тварин?

1. Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу,

Дзьоб міцний і довгий маю,

Шкідників ним здобуваю (Дятел).

2. Зубасте, сірувате,

По полю гасає,

Телят і овець шукає (Вовк).

3. Літає крилами, ходить ногами,

Висить догори лапами (Летюча миша).

4. Мордочка вусата,

Шубка полосата,

Часто умивається,

З водою не знається (Кіт).

5. Влітку любить полювати,

А взимку в лігві спати (Ведмідь).

6. Ні рак, ні риба,

Ні звір,ні птиця,

Голос тоненький,

А ніс довгенький,

Хто його вб’є,

Той свою кров проллє (Комар).

7. В теплий край не відлітають,

взимку весело співають,

жовтогруді, невеличкі,

звуться пташки ці…(Синички).

8. Я веселий звірок, плиг з ялинки на дубок (Білка).

9. Що воно за дивна птиця?

Світла денного боїться,

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

– Ху-ху-ху! –кричить, співа.

Відгадали? Ні! ?(Сова).

А які прислів’я про тварин ви знаєте?

Діти називають прислів’я.

· В очі лисицею – а за очі вовчицею.

· Вовків боятися – то в ліс не ходить.

· Дружній череді вовк не страшний.

· Кожна лисиця свій хвостик хвалить.

· Одна ластівка весни не несе.

· Синиця пищить – зиму віщить.

· Ластівка день починає, соловейко кінчає.

· Лякана ворона і куща боїться.

· Зимою деньок – з комарів носок.

· Бджола мала, а й та працює.

А які казки про тварин ви знаєте?

– “Дружні звірі”, “Лисичка-сестричка і вовк-панібрат”, “Пан Коцький”,
“Коза-дереза”, “Цап та баран”, “Солом’яний бичок”, “Хитрнй півень”,
“Гидке каченя”.

А зараз трішки важче завдання. Ви бачили тварин і впізнавали їх або
здогадувались за їх описом, а тепер ви їх будете тільки чути по голосу.
(Із комп’ютера линуть голоси тварин).

1.Дятел. 2.Голуби. 3.Горобці. 4.Ведмідь. 5.Лось. 6.Вовки. 7.Сова. 8
Журавлі. 9.Собака. 10.Осел. 11.Вівці. 12.Лев. 1З.Слон.

І з цим завданням ми справилися, а тепер давайте у гру пограємо.

Гра: “Так чи не так?”

1. Спекотним літнім ранком на зеленій галявині біленький зайчик
ласував кактусами.

Все літо бджоли збирають квітковий пилок і нектар.

Ведмідь живе в нірці.

Сова вдень спить, а вночі шукає собі їжу.

Ось і виконали ми з вами всі наші завдання. Давайте зробимо висновок, як
же ми повинні ставитися до природи?

Діти, кожна людина вже змалечку повинна навчитися турбуватися про
природу. Треба завжди пам’ятати, що доля живих істот залежить від
людини. Тварини потребують дбайливого ставлення до себе і гостро
відчувають людську ласку і доброту.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
