Весна. Ознаки весни

Мета: закріпити знання учнів про сезонні зміни в природі,ознаки весни.
Розвивати артикуляційну моторику; мовленнєве дихання; зв’язне мовлення;
орієнтацію у просторі та часі; розвивати вміння узгоджувати іменники з
прикметниками у роді та числі; відновлювати деформовані речення;
розвивати синтаксичні уявлення; збагачувати словниковий запас; розвивати
логічне мислення.

Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: іграшки, м яч, картини весни, зображення сонця,

хмарин,трави,весняних квітів,птахів.

Хід уроку:

І.Підготовча частина.

1.Організаційний момент.

2.Мовна розминка.

а)артикуляційні вправи для Тарзанчика:

—для язика(«Годинник», «Маляр», «Гребінець»)

— для дихання («Насос»,)

2.Основна частина.

1.Повідомлення теми уроку.

—Діти,зараз у нас урок розвитку мовлення і ми продовжимо розмову
про…А про що? Здогадайтесь:

Привітанням журавля

Я пробуджую поля,

Я розтоплюю сніги,

Щоб ожило все навкруги.

Відгадайте,хто вона

Ця красуння чарівна?

2.Бесіда:

—А чому ми зараз говоримо про весну?

—Яка пора року буде потім?

—Яка пора року була перед весною?

—Які місяці принесла нам весна? (березень,квітень,травень)

—То які ці місяці? (весняні)

3.Гра з м ячем «Скажи зі словом «весняний»»:

День — ….. (весняний день),

сонце — ….. (весняне сонце),

промені — ….. (весняні промені),

небо — ….. (весняне небо),

погода — ….. (весняна погода),

квіти — ….. (весняні квіти),

?

?

h

a

4

a

місяці — ….. (весняні м ісяці).

4.Відновлення деформованих речень.

—Діти,а ви знаєте ознаки весни?

—Наша Білочка також вчиться у лісовій школі і написала ознаки весни на
аркуші паперу.Давайте її перевіримо.

Весною дні стають коротші, а ночі довші.

Сніги розпускаються.

Сонечко тане.

З являються перші весняні бурульки.

На деревах набухають квіти.

Птахи прокидаються від зимового сну.

Звірі повертаються з теплих країв.

Діти спочатку слухають речення,потім,виправляючи помилки називають
правильно ознаки весни.

5.Фізкультхвилинка.

Вітерець дмухнув в лице,

Він гойдає деревце.

То сильніше, то тихіше

Вітер деревце колише.

6.Гра «Художники».Створення поререта весни.

На дошці великий аркуш паперу та зображення: сонечка, хмаринок,
травички, весняних квітів,птахів.

Дітям пропонується прикріплювати кожне із зображень зі словами: «Я
намалюю весняне сонечко.» і т.д.

7.Гра «назви зайве слово».

Березень, січень, квітень, травень.

Ведмідь, їжак, журавель, білка.

Лелека, ворона, ластівка, лебідь.

8.Гра «Склади картини весни». (робота в групах)

Клас ділиться на дві групи. Кожна група має завдання:зібрати картину з
частинок.Діти виконують завдання.

9.Бесіда за картинами.

—Яка пора року зображена у вас на картинах?(Весна).

—По чому це видно?(Діти розповідають ознаки за картинами, роблять
висновки, що перша картина—це рання весна, а друга—пізня весна.

ІІІ.Заключна частина

1.Підсумки

—Про що говорили на уроці?

—Що нового дізналися?

—Які завдання содобалися найбільше?
