.

В.Сухомлинський "Хлопчик і сніжинка Т.Коломієць "Снігова казка" (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
164 3556
Скачать документ

Тема: В.Сухомлинський “Хлопчик і сніжинка Т.Коломієць ” Снігова казка ”

Мета уроку: 1. Познайомити учнів із творами, у яких описується зима,
зимові розваги дітей, формувати навички виразного читання, вчити
складати власні розповіді.

2. Розвивати усне мовлення, фантазію, мислення дітей, творчу уяву.

3. Виховувати спостережливість, любов до зимової пори, бажання
виконувати правила техніки безпеки взимку.

Методи які використовувалися на уроці:

1. Репродуктивний (бесіда)

2. Словесний

3. Творчий

4. Аналіз, синтез

5. Практичний

6. Пропедевтичний

7. Інноваційний

8. Доступності

Компетентності, які формувалися на протязі уроку :

1. Соціальна

2. Інформаційна

3. Комунікативна

4. Компетентність саморозвитку продуктивної творчої діяльності.
Обладнання:

1. Малюнок із зображенням дітей, які ліплять сніговита.

2. Тексти до інтерактивної вправи:”Нарушена послідовність ”

Хід уроку

Організаційний момент

Вставайте дружно кожен раз, Коли учитель входить в клас. Перевірка
домашнього завдання

Учні читають напам’ять вірш Н. Кир’ян ” Зимові слова”

Мовленнєва розминка (удосконалення техніки дихання )

Читання скоромовки із завданням робити вдих повітря після кожного ”
п’ятого Іванка “, рахунок ведеться до ЗО- 35. Розповім я забавлянку Про
маленького Іванка. Раз – Іванко, два – Іванко, Три – Іванко, чотири –
Іванко, П’ять – Іванко …

Мотивація навчальної діяльності учнів

Мозковий штурм” по темі “Зимонька – снігуронька”

– Яку велику тему ми вивчаємо ?

– Яка зараз пора року ?

– Яка погода взимку ? ( Небо, сонце, повітря )

– Які дерева та кущі стоять взимку ?

– Чим займаються звірі взимку ?

– Чим займаються люди взимку ?

– Які свята відзначають люди взимку ?

– Чому вчить нас зима

Повідомлення теми та завдань уроку

Сьогодні ми продовжимо читати твори про зиму і зимові розваги.

Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за малюнком ” Зимові розваги дітей “.

2. Читання вчителем вірша ” Снігова казка “.

4

8

A

TH

o

8

^

3. Підготовка до виразного читання :

а) розмітка вірша ( логічний наголос, паузи )

б) читання мовчки вірша ;

в) читання вголос.

4. Бесіда за змістом прочитаного :

– Якою описана зима у вірші ?

– Кого зліпили діти ?

– Кому відвели роль казкаря ?

– Чому саме йому ?

5. Розвиток мовлення.

– Уявіть собі, що всі снігові фігури, які ліпили діти ожили. Складіть
невеличку розповідь.

6. Вивчення оповідання В.Сухомлинського ” Хлопчик і сніжинка

а) Підготовка до сприйняття тексту :

актуалізація знань учнів про твори, які вони читали раніше,

про поетичне зображення в них сніжинок ( П.Воронько ” Сніжинки ” ,
В.Сухомлинський “Як дзвенять сніжинки”).

– Пригадайте, якими зображенні сніжинки в прочитаних

вами творах (красивими, ніжними, маленькими, пухнастими).

– Сьогодні ми ще в одному оповіданні зустрінимося із сніжинками.

б) Читання дітьми мовчки ;

в) Читання вголос;

г) Бесіда за змістом прочитаного та вибіркове читання.

– Як письменник описує сніжинку ?

– Із чим він її порівнює

– Із яких рядків тексту ви про це дізналися ?Прочитайте їх.

– Чого побоювався хлопчик ?

– Як він вирішив урятувати сніжинку ?

– Із чим порівнюється крапелька води ?

– Який хлопчик ?

д) Відгадування загадки.

Ніжна зірка біла – біла, На долоню тихо сіла. А як сіла, то й розтала ,
Голуба водичка стала.

( Сніжинка)

– Із чим порівнюється сніжинка в загадці ?

7. Інтерактивний метод ” Акваріум “. ( Діти задають запитання ” рибці
” на тему “Зима”.

8. Інтерактивна вправа ” Нарушена послідовність “.

(Діти відновлюють текс загадок про зимову пору, запитують, відгадують).

Підсумок уроку. „ Мікрофон”

– Яку тему ми зараз вивчаємо ?

– Про що читали на уроці ?

– Який із творів вам більше сподобався ? Чим саме ?

Домашнє завдання

Вірш ” Снігова казка ” – вивчити напам’ять.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
