Тема: Узагальнюючий урок з теми «Вимова і правопис слів з ненаголошеними
е – и»
Мета:формувати вміння грамотно писати слова з ненаголошеними е – и ;
закріплювати вміння застосовувати правило на практиці;
розвивати вміння зіставляти мовні явища, робити висновки;
виховувати інтерес до традицій свого народу, до уроків мови.
Хід уроку:
1 Організація класу
Весна у коло нас зібрала
Свої звертання надіслала:
Того, хто справа – пппохвалити,
Того, хто зліва – збадьорити,
Всіх, хто пустує – пожурити,
Всіх, хто сумує – звеселити.
«Світлофор настрою»
Підніміть «зелений», якщо ваш настрій чудовий,
підніміть «червоний», якщо ви не можете так сказати.
«Мікрофон»
– Що очікуєте від уроку?
2 Каліграфічна хвилинка
В…сна л…дачого не л..бит…
– Встав пропущені букви, ппппоясни їх правопис.
– Знайди слова, в яких кількість букв і звуків різна.
– Який малюнок підходить до прислів’я? Чому?
«Криголам» (групова робота)
На листках записано слово «весна». Використовуючи букви цього слова,
запиши його ознаки.
3 Повторення вивченого
Інтелектуальна розминка «Грамотійко»
Інтерактивна вправа «Карусель»
Робота біля дошки
8
z
?
o
0Z?&
>
r
¤
ae
22 бер…зня за ц…рковним кал…ндарем св..ято Сорока Святих. Наші
предки вважали, що ц..го дня розпочинається справжня в…сна, адже
наступило в..сняне рівнодення.
Фізкультхвилинка
Вправа для очей
4 Повідомлення теми
Завершуємо «Тиждень весни»
Закріпимо знання з теми «Ненаголошені е – и в коренях слів»
5 Інтерактивна вправа «Своя опора»
Вправа 158 у підручнику – самостійна робота з взаємоперевіркою
6 Вибірковий теледиктант
Коментоване письмо
Уважно переглянь відео і запиши «весняні»слова з ненаголошеними е – и.
7 Завдання з секретом ( парна робота)
Запиши слова у зошит: 1 і 3 ряди – з ненаголошеним е;
2 ряд – з ненаголгшеним и
Ключ. У кожному слові підкресли останню букву – прочитаєш народну
мудрість.
Д..сятьох, д…ктант, ж..ст, ч..сто, вес..ло, тр..вожний,р..дис, с..рп,
гр..п, нах..л, б..реги, кр..лата. пр..дмет, ч..тач,в..ресень, ш..роке,
зв..селив, капр..з, ч..рвоне, л..стки. в..рес, яс..н, ял..нам, з..рно,
шв..дко, зам..рзаю, с..нію.
8 Підсумок
– Для чого отримав знання?
– «Світлофор настрою».
– Про свята
У цей день, за народним звичаєм, дівчата варили 40 вареників.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter