Українська мова
2 клас
Тема: Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Слово»
Мета:Узагальнити знання учнів за темою «Слово», розвивати вміння
встановлювати зв’язок між словами в реченні, вправляти в звукобуквенному
аналізі, працювати парах, виховувати бережне відношення до природи.
Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань
а)Діти, в країні «Граматика» трапилось лихо. Злі люди захватили цю
країну. І подивіться, що вони зробили з нею. Жителі країни звернулись до
нас з проханням вигнати лихих людей і відновити чистоту їхньої країни.
Ми зможемо їм допомогти, якщо правильно виконаємо ряд завдань.
1. Хвилинка каліграфія
– Яка наступила пора року?
– Які зміни відбулися а природі з приходом весни?
– Які перші весняні квіти ви знаєте?
Дд Ди ять бл оч еб небо
Дивляться проліски блакитними очима на ясне сонечко.
– Встановити зв’язок між словами в реченні.
-Ми виконали це завдання і ось погляньте – розквітли квіти на нашій
картині.
2. – Чи вистачає світла, сонечка нашим квітам? Чи можемо ми сказати, що
наше сонечко ясне й тепле? Допоможемо йому? А для цього зробимо
звукобуквенний аналіз слова.
– Подивіться уважно ще раз на речення і знайдіть слово в якому більше
звуків ніж букв.
Ясне – 2скл.,4б.,5зв.
3. – А погляньте на дерева. Стоять вони майже голі,сумні. Давайте
вберемо їх у листя. Для цього нам треба коротко повторити все, що ми
знаємо про частини мови і написати цифровий диктант.
1- іменник, 2- прикметник, 3- дієслово, 4 – службові слова.
Яблуко, яблучний, сонце, співають, під, прапор, український, малювати,
навчатись, в, країна, прекрасний.
1,2,1,3,4,1,2,3,3,4,1,2.
Пауза – відпочинок
(Лунає музика)
Ось ми з вами потрапили на лісову галявину. Закривайте очі і послухайте
спів пташок, шелест трав, відчуйте запах квітів. Раптом налетів
легенький вітерець – потріпав ваше волосся, погладив щічки. Але цей
пустунець приніс нам дощик.
– Ой, а що це?Ще й завдання він нам приніс. На своїх краплинках
він
h
TH
B
¦
?
залишив слова. Нам потрібно знайти серед них спільнокореневі слова.
Дощ Дощить Дощовий Дощечка
4. Групова робота
– Наступним завданням ми повинні вилікувати озеро. Подивіться, як лихі
люди його забруднили. Щоб його вилікувати, попрацюйте з деформованим
текстом. Роботу будете виконувати в групах. Кожна група отримає конверт
в якому лежать слова. З цих слів ви повинні скласти прислів’я і пояснити
його зміст.
Перша група. Не брудни криниці, бо схочеш водиці.
Друга група. Зрубав одне дерево-посади троє.
Третя група. Доглядай землю плідно, як матір рідну.
5. – Молодці!Подивіться, як радіє водичка в озері, що звільнили її від
бруду.
– Відгадайте загадку
Просило вас відгадати
У воді ми живемо,
Не маємо дзьоба,а клюємо
У воді живі,
На суші мертві.(Риби)
– Так,це риби.
– Отже,озеро чисте, можемо заселити і рибку. Але перевіримо чи
вся
рибка здорова?
Робота з словниковими словами
Митро Ясен Ведмідь Чирговий
Метро – слово, запозичене з франц.мови. Французькі інженери назвали
паризьку підземну дорогу метрополітен – «Столична». Парижани скоротили
це довге слово до короткого – метро.
В метро вбігають школярі.
Завтра чергують Оля і Сашко.
– Ось ми і вилікували рибку. Тепер можна запустити до нашого
озера.
6. – І останнє завдання. «Конкурс кмітливих»
– Перед вами ряд букв. За три хвилини вам потрібно скласти якомога
більше назв птахів.
С,Р,И,Й,К,Л,О,В,І,П,А,Т,Е,Н,Ч.
(Сова,сорока,сойка,ластівка,орел,соловей,лелека,ворона,тетерів,пелікан,
павич).
– От і повернулися птахи в країну.
– Ми виконали завдання. Повернули спокій і радість в країну
Граматики.
Світ прекрасний навколо тебе –
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки –
Нехай він буде таким на віки!
Нехай людина добро приносить –
Бо світ навколо любові просить!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter