Урок з математики
2 клас
ТЕМА: Узагальнення і систематизація знань учнів. Повторення усного
додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.
МЕТА: повторити і закріпити вивчений матеріал про додавання та
віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, розвивати
логічне мислення, пам’ять,мову, виховувати любов до природи.
ОБЛАДНАННЯ: картки, плакат, ялинка, іграшки.
Хід уроку
Організація класу
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Щоб урок минув цікаво,
Всі беремося до справи.
Діти: Ми вас раді, добрі люди,
І вітаєм щиро вас.
То запрошуєм ласкаво
На урок у 2 клас.
МАТЕМАТИКА – ЦАРИЦЯ ВСІХ НАУК.
Девіз уроку:
« Щоб лікарем, моряком
або льотчиком стати –
потрібно, перш за все,
математику знати.»
– запис числа на дошці та в зошитах
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці математики ми з вами будемо закріплювати усне
додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.
Готуючись до Нового року, ми прикрасимо ялинку. Ваші правильні відповіді
будуть прикрасами для ялинки.
Чудо – сани прилетіли
Скакуни втих санях білі.
В санях тих сидить цариця
Білокоса, білолиця.
Рукавом махне –
сріблом всюди вкриє все!
– Подивіться, хто до нас завітав?
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я……… ( Зима).
– До нас на урок завітала Зима і принесла картки.
– Робота по картках біля дошки та на місцях.
29-14= 85-30= 89-18= 65-20=
37+22= 38-24= 82-41= 48-25=
33-12= 75+20= 55+14= 35+40=
– Усна лічба.
– Порахуйте десятками до 100.
– Від 35 до 40, від 12 до 20, від 63 до 69.
– Назвіть наступне число 19, 34, 65, 73, 86.
– Назвіть попереднє число 23, 57, 84, 40, 13.
– Назвіть найменше двозначне число, трьохзначне число.
– Назвіть сусідів числа 26, 45.
– Назвіть число, яке стоїть між числами 76 та 78, 31 та 33.
– Назвіть число, яке складається з 3 дес.4 од., з 6 дес.9 од., з 7
десятків.
– Задачі – вірші.
1. Подивіться, угорі
На ялинці снігурі.
Тут 12 і 6 там –
дайте лік всім снігурам. ( 18)
2. Двадцять ялинок у лісі росли,
В школу ялинку одну відвезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш це сам. ( 19)
3. Були у нашому дворі
Два горобці, три снігурі.
Хто може скласти лік птахам –
Всім горобцям і снігурам? ( 5)
4. 19 учениць
Налічив у класі Гриць,
20 учнів ще прийшло
Скільки в класі всіх було? ( 39)
5. У вовка 42 зуби, у ведмедя стільки ж.
Скільки зубів у ведмедя? ( 42)
– Гра « Сніжки»
– Зима принесла чарівну сніжку. Зараз пограємо. Потрібно двоцифрове
число розкласти на розрядні доданки.
58=50+8 42=40+2
63=60+3 28=20+8
91=90+1 15=10+5
– Перевірка карток біля дошки ( світлофорчики Червоний – зелений)
– Фізкультхвилинка
Пісня « Морозець».
– Хвилинка чистописання
Клеїла мала Яринка
Ланцюжечок на ялинку.
Ось одне кільце зробила,
Поруч друге прикріпила.
Як уважніш придивилась –
Цифра вісім утворилась.
– Цифра вісім два кільця
Без початку і кінця.
Сьогодні ми з вами і пропишемо цифру вісім.
– Робота в зошитах та на дошці.
”
8
^
?
?
a
*
Z
?
?
a
– Математичний диктант.
– Знайти суму чисел 30 і 40;
– Запишіть число, яке складається з 5 дес. 6 од.;
– Знайти різницю чисел 100 та 50;
– Запишіть сусідів числа 82;
– 24 зменшити на 22;
– Запишіть число, наступне за числом 25, 48;
– Запишіть найбільше двоцифрове число;
– До нас завітали Сніжинки. Зараз буде хоровод сніжинок.
– Кругові приклади.
25+40= 22+3
42+34= 65-23=
46-24= 76-30=
– Зима – час випробувань для тварин і птахів. Коли сніг засипає землю,
холодно і голодно пташкам. Багато пташок гине. Тому головне завдання –
допомогти пернатим друзям. Необхідно зробити годівнички і підгодовувати
пташок взимку.
– Виставка годівничок, які зробили діти.
– Розв’язування задачі.
До годівнички прилетіло 10 синичок, а горобців на 5 більше. Скільки
всього птахів прилетіло до годівнички?
Синичок – 10пт.
Горобців – ?, на 5 пт. більше
– Про кого розповідається в задачі?
– Про яких птахів?
– Які головні слова візьмемо для короткої умови?
– Скільки було синичок?
– Що сказано про горобців?
– Яке головне питання?
( Запис задачі на дошці та в зошитах)
– Фізкультхвилинка.
– Творче завдання
Склади Снігову баба.
– Робота за підручником.
№ 416 ( усно)
– Розв’язування задачі.
Іграшки можна купити в магазині, а можна зробити своїми руками.
– Для виготовлення іграшки взяли стрічку довжиною 12см. Декілька
сантиметрів відрізали. Залишилося 7см.
– Ми можемо дізнатись скільки сантиметрів відрізали?
– Так.
– Якою дією?
– Відніманням.
– Так, скільки відрізали?
– 12см-7см=5см
– Самостійна робота.
№418
– Геометричний матеріал.
Підсумок уроку
– Подивіться на ялинку, яка вона гарна. На ній дуже багато прикрас.
Давайте всі разом скажемо:
«Раз, два, три, ялинко, засвіти!».
– Домашнє завдання.
Стор 76, № 423, 424.
– На уроці ви чудово працювали і Зима приготувала чарівні сніжинки.
– Оцінювання дітей.
Молодці, я вами задоволена.
– Хвилинка поезії.
« Звернення»
До вас,мої рідні, звертаюся я –
Найменший у вашій сім’ї.
Стоїть на узліссі ялинка моя –
не зрубайте її.
На озері пташка моя –
не убийте її.
Ясніє на небі зірка моя –
Не згасіть її.
Світ казки будує мрія моя –
Не спиняйте її.
Вмійте природу любити,
Вам у походи ходити.
І мандрувати, любі діти,
Вмій же природу любити,
Кожній стеблинці радіти,
В полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева і трави
Оберігайте ж повсюди
Шлях і стежиночку в гаї,
Все це окрасою буде
Нашого рідного краю.
Ми радість вам даруємо.
Ми ростемо для втіхи,
Не рубайте, не губіть
Нашу гірку долю,
Завжди серце в нас тремтить
Перед новим роком!
На все добре! Нехай щастить!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter