Урок-ярмарок
1 клас
Мета. Узагальнити знання, розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення,
кмітливість, винахідливість, виховувати старанність, любов до
математики.
Обладнання. Столи, прикрашені рушниками, на столах – різноманітний
товар: стрічки, кульки, яблука, горіхи, цукерки; малюнки песика Гави,
малюнки з геометричними фігурами, малюнок воріт, будинки з числами,
вирізані з картону яблука з прикладами, плакати з прикладами, виразами,
числами.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя.
– Сьогодні ми побуваємо на ярмарку.
– А що таке ярмарок?
– Ярмарок – це торг, який влаштовується у певному місці і у відповідну
пору для того, щоб продавцям продати товар, а покупцям – купити.
– Але сьогоднішній ярмарок незвичайний ще й тому, що нам знадобиться не
гроші, для щоб купити, а математичні знання – наш розум, кмітливість,
винахідливість.
1-а учениця.
Дорогами, стежками
Із ближніх міст з мішками
І ідуть і їдуть славні трударі:
Гончарі і хлібороби,
Пекарі і садоводи,
Рукодільниці, майстри,
Гей, народ збирається –
Ярмарок починається.
2-а учениця.
На ярмарок просимо усіх завітати.
На ярмарок треба усім поспішати.
На ярмарку нашім веселім, багатім,
Є чим дивуватись і є що придбати.
3-а учениця.
Тут щедрі дарунки із саду, городу,
А ще тут подяка усім в нагороду.
Тут речi умiльців є незрiвняннi:
Красивi серветки, рушники вишиванi.
4-а учениця.
Мерщiй-бо на ярмарок всi поспiшайте.
Купуйте, милуйтесь, знання здобувайте.
ІІ. Похід на ярмарок.
– Для того, щоб потрапити на ярмарок, необхiдно відкрити ворота. Але тут
з’явився песик Гава i перегородив нам шлях. Якщо ми виконаємо всi
завдання Гави, то вiн нас пропустить.
— Ви згоднi виконувати завдання Гави?
— Перше завдання: усно обчислити приклади, називаючи тільки відповідь.
6+1 9—5 10+5
10 — 6 1 + 7 20— 10
7+3 4+4 15+5
Друге завдання: розв’язати віршованi задачi.
1. 8 сов i 2 сичi,
Скiльки разом, полiчи. (10)
2. Василько спiймав 7 риб,
А одна з них в воду — плиг.
Хто порахує, рибок скiльки
Залишилося у Василька? (6)
3. Задачу вам задам просту:
На день народження коту.
Падарували 7 котлет
І 3 сосиски на десерт.
То робiть же пiдрахунки,
Скiльки всього подарункiв? (10)
4. Посадив ведмiдь в лiсочку
6 берiзок, 3 дубочки.
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона лiтати,
Почала вона кувати.
Та не може полiчитъ,
Ану ж ви допоможiть. (9)
5. Бiля рiчки на галявцi
Знайшли моркву сiрi зайцi,
Вiсiм морквин — це немало.
Одну з’їли. Скiльки стало? (7)
J †
?
I
@P
6. Киця Мурка на всi нiжки
Взула шовковi панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скiльки в кицi залишилось? (3)
7. Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них—дiвчата..
Скiльки ж тут хлоп’ят? (1)
— І останнє завдання Гави. У цих будинках, що бiля ярмарку, живуть
числа. Всi вони «сусіди», товаришують один з одним. Назвемо сусiдiв
таких чисел: 6, 2, 8, 4, 9.
— Молодцi, виконали усi завдання Гави. Тому вхiд у ярмарок — вільний.
— Подивітъся, якi щирi й багатi столи. Скiльки рiзного товару можна
купити.
— Ось тут продаються стрічки. Так i хочеться їх купити. Мама Оленки так
i зробила.
— Хто розв’яже задачу — той отримає стрiчку.
Оленцi мама купила 5 блакитних стрiчок, а червоних — на двi менше.
Скiльки червоних стрiчок купила мама Оленцi? (5-2=3)
— Ось тут продаються кульки. Щоб їх придбати – необхідно теж добре
попрацювати. Щоб купити кульки, необхідно порiвняти вирази.
10-2 * 7+2 7-5 * 3
2+5 * 9-2 9-8 * 0
— На ярмарку можна купити яблук. На яблуках рiзнi приклади, які
необхiдно обчислити.
— Хто ж буде купувати яблука?
— Пiдходьте, купуйте, розв’язуючи приклади.
— А ще на ярмарку можна придбати горiшки.
— Хто хоче купити горішки, повинен порівняти числа: 9 i 1, 3 i 5, 2 і 0,
6 i 4, 10 і 10, 0 i 2, 6 i 7,8 i 8.
— На ярмарку продаються цукерки. Для того, щоб їх купити, необхiдно
виконати такi завдання: скласти за малюнком задачу, розв’язати її.
— Крім того, сьогодні на ярмарок прийшли троє знайомих дівчаток з 2
класу: Галинка, Маринка й Олеся. Вони одягли гарні сукні: жовту, синю та
рожеву. Галинка була не в жовтій. Маринка не в жовтій і не в рожевій. В
якій сукні була була кожна дівчинка? (Олеся – у жовтій, маринка – у
синій, Галинка – у рожевій).
— А зараз відгадайте таку загадку.
— В кого є п’ятачок, але за нього нічого не купиш? (У поросят).
— Наші поросята – незвичні. Вони – геометричні. З яких фігур
складаються поросята? Покажемо олівцем усі геометричні фігури.
ІІІ. Підсумок уроку.
– Ось і закрився ярмарок. Ми були розумними, кмітливими, тому купили
багато речей.
– Що ви придбали на ярмарку?
– Що цікавого запам’ятали?
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter