Тема. Таблиця множення числа 8. Задачі на дві-три дії.
Мета: скласти і засвоїти таблицю множення числа 8; продовжити формувати
вміння і навички розв’язування задач на дві-три дії, що включають
операцію збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць чи в кілька
разів; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння
працювати самостійно, увагу; виховувати любов до тварин.
Обладнання: навчальна презентація, підручник для 3 класу “Математика”,
перфокартки “Веселі ведмежата” для перевірки табличного множення і
ділення на 7; таблиця “Веселий лісовичок”; м’які іграшки (звірята);
планшети, кружечки різних кольорів для об’єднання учнів у групи.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку
Встали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько.
Не дрімати, не лежати,
Лише думати й міркувати.
Слайд 1
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні ми навчатимемо звірят із “Лісової школи” таблиці множення на
число 8.
Слайд 2
ІІІ. Контроль і корекція знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
(Учитель перевіряє виконання домашнього завдання, задає додаткові
запитання.)
2. Усна лічба.
– Навчимо лисичку усно лічити.
(Учитель “садить ” за парту м ‘яку іграшку — лисичку.)
Слайд 3
”
4
6
8
r
”
8
і множення та ділення на 7.
(За парту тепер “садять ” м’яку іграшку — ведмедика. У кожного учня
перфокартка у вигляді ведмедика. У першого варіанту з таблицею множення
на 7, у другого — з таблицею ділення на 7. Учні записують результати на
перфокартках.)
Слайд 4
Взаємоперевірка. (Учні в парах обмінюються перфокартками.)
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота.
– Виконайте письмово обчислення.
7+7+7+7=
6+6+6+6+6=
– Замініть дію додавання дією множення.
2. Пояснення нового матеріалу.
(Робота із електронною книжкою-розкладкою.)
– Щоб допомогти вам вивчити таблицю множення числа 8, білочка назбирала
грибочки. І розклала їх у кошики.
Слайд 5
Слайд 6
– У скільки кошиків розклала білочка грибочки? (У 2)
– По скільки грибочків у кожному кошику? (По 8)
– Скільки всього грибочків у двох кошиках? (Усього 16 грибочків )
– Як ви про це дізналися? (8 + 8 = 16)
– Замініть дію додавання дією множення. (8 * 2 = 16)
3. Первинне закріплення. Метод багаторазового пояснення – диференціація
за ступенем самостійності.
(На екрані таблиця з диференційованими завданнями.)
VІ. Домашнє завдання. Підсумок уроку.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter