«Скоро свято» бінарне заняття у групі «Айболить»
Мета:
Формування цілісного образу підготовки до свята.
Продовжувати вчити орієнтуватися в календарі, розрізняти робочі дні,
вихідні та святкові.
Продовжувати вчити орієнтуватися в навколишньому – моя адреса, моя
сім’я, мій город.
Розвиток емоційної сфери – учити адекватно виражати за допомогою
зображувально-виразних засобів почуття радості.
Розвиток комунікативних навичок: вчити відповідати повними реченнями,
ввести в активний словник словосполучення „святковий настрій”,
„святковий одяг”.
Розвиток дрібної моторики рук.
Розвиток естетичного смаку, виховання охайності.
Познайомити дітей з легендою про Святого Миколая та традиціями,
пов’язаними із цім святом.
Обладнання заняття:
Календар, матеріал для аплікації „Радість”, „чарівний мішечок” з
іграшками – ялинкою, дзвоником, святковою листівкою, м’якою іграшкою,
ялинковим віночком; деталі для святкового чобітка, картки з іменами та
прізвищами дітей, дві „коробочки настрою” для визначення емоційного
стану дітей, магнітофон із записом веселої музики для фізкультхвилинки.
Хід заняття
Діти сидять за столом.
Вихователь: Здрастуйте! (просторово – часове орієнтування);
Де ми з вами перебуваємо? (у центрі),
Куди ми повертаємося? (додому)
А де ви живете? (діти називають адреси)
Правильно. У вас у всіх різні адреси, але всі ми живемо в одному місті.
Як же воно називається? (місто Херсон)
А з кім ми живемо? (з родиною, діти називають членів своєї родини).
А де сьогодні ваші батьки? (на роботі)
А де ваші брати, сестри? (у школі, дитячому садку)
Правильно. А ви отут, у центрі. Виходить, сьогодні який день? (робочий).
Які ще дні робочі? (діти називають з понеділка по п’ятницю).
А яким кольором у календарі позначені робочі дні? (синім, або чорним)
А якщо ми вдома, і не потрібно йти на роботу, у сад, у центр, то які це
дні? (вихідні).
Які вихідні дні ви знаєте? (субота, неділя)
Яким кольором позначені в календарі вихідні дні? (червоним)
Що ми робимо у вихідні дні? (ми відпочиваємо)
А чи буває так, що ми залишаємося вдома серед тижня? (так)
І як же ми можемо назвати цей день? (свято)
Психолог: Якщо це свято, то який в нас настрій? (веселий, радісний).
А як ми виглядаємо, коли ми радіємо? (Я посміхаюся, очі мої злегка
прищулені)
2
`?
&
0
2
^`??th
?
¶
?
?
a
a
?
¶
?
a
&
t® Давайте виконаємо портрет радісної, веселої людини (діти працюють із
піктограмою, виконуючи аплікацію “радість”)
Молодці! Саме так і виглядає людина, у якої радісний, святковий настрій.
А що ще, крім настрою, говорить про те, що зараз – свято? (ми надягаємо
охайний, гарний, святковий одяг)
А що ще? (ми прибираємо й прикрашаємо наші будинки й квартири)
Правильно, і навіть вулиці міста напередодні свята стають особливо
красивими, чистими. Таким чином, веселий настрій, святковий одяг,
красиво й чисто прибраний будинок – це свято! А коли свято, то всі ми
веселимося, співаємо, танцюємо.
Фізхвилинка
Вихователь: А тепер давайте згадаємо, які бувають свята. Напевне, у
вашій родині їх відзначають. А допоможе нам згадати їх наш старий
знайомий – “чарівний мішечок”. (діти дістають іграшки – символи свят й
угадують їх.)
Молодці! Як багато свят відзначають у вашій родині!
Діти, давайте подивимося на календар. Чи є в листопаді цифри червоного
кольору? Чи чекає нас незабаром яке-небудь свято? (немає)
Я хочу вам сказати от що. Насправді не всі свята – вихідні дні. Є такі
свята, які ніяк не позначені на календарі, але ми однаково їх пам’ятаємо
й знаємо, і навіть відзначаємо. Наступний місяць у нас грудень. Це –
початок зими, перший зимовий місяць. У грудні починаються наші улюблені
зимові свята, і найперший – день Святого Миколи. А звідки прийшов звичай
святкувати цей день – 19 грудня – я вам зараз розповім. (легенда про Св.
Миколу).
Діти, у вас є заготовлені чобітки або носочки для подарунків? (немає)
У нас ще є час їх приготувати, ми зможемо це зробити прямо зараз.
Давайте почнемо нашу роботу, але спочатку ми повинні приготувати руки.
Пальчикова гімнастика
(Робота дітей)
Вихователь: Ви задоволені своєю роботою? (Так)
До якого свята ми сьогодні приготувалися? (До дня Св. Миколи)
Ми обов’язково знайдемо місце в групі для ваших робіт, тому що Св.
Микола дуже уважно стежить за поведінкою дітей не тільки вдома, але й у
групі.
Психолог: Наше заняття підходить до кінця, і я б дуже хотіла знати, з
яким настроєм ми прощаємося з вами. У вас у руках фішка настрою, і ви
бачите дві коробочки – якщо у вас гарний настрій, радісний, то опустите
свою фішку в коробочку жовтого кольору, якщо ж настрій смутний, то фішку
потрібно опустити в коробочку синього кольору.
Усім велике спасибі, до побачення.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter