Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 3. Задачі на
збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.
Мета: формувати уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3;
продовжувати роботу над складанням задач на збільшення чи зменшення
числа на кілька одиниць; розвивати математичне мовлення; виховувати
культуру записів, інтерес до навчання.
Обладнання: роздатковий матеріал, таблиці додавання, віднімання числа 3,
склянки до задачі, лісова галявина, сова,білочка, ведмедик,
зайчик,лиска, дятел.
Тип: урок засвоєння навичок і умінь.
Форма: подорож до лісу.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і завдань уроку.
Вмикаю спів пташок.
– Що ви чуєте? Де можна почути цей спів?
– Сьогодні запрошую вас до лісу. На нас чекають різні завдання від
лісових мешканців.
На уроці ми повинні
ЗНАТИ: – таблиці «+», «-» 3; – складові задачі; – на більше «+» – на
менше «-». –
УМІТИ: – складати, розв’язувати задачі; – охайно каліграфічно писати; –
Записувати розв’язання задачі;– розв’язувати приклади.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
– 1). Каліграфічна хвилинка.
– Погляньте на малюнок. Скільки діток ви бачите? (3)
– Запишіть гарно цифру 3.
– Усні вправи:
– Збільшити на 2 числа 5, 1, 8, 0.
– Зменшити на 2: 4, 8, 7, 10.
ІV. Вивчення нового матеріалу
– Уявіть галявину, на якій росте дуб. Під ним премудра Сова навчає «+»,
«-» 3.
Робота в парах. (показати способи додавання). Повне пояснення. Викладіть
на парті одну паличку ще одну, ще одну, ще одну. Скільки буде? 4.
Який приклад складемо?
1 + 3 = 4, так далі.
Первинне застосування знань.
Читання таблиць з дошки.
Читання у підручнику.
Білочка запаслива дуже. Усім вам табличку подарувати вирішила. (роздаю
усім роздруковані таблички)
Прочитайте. Хто вже може розказати?
Слід таблиці вивчити.
А для чого їх вивчати? (Відповіді)
Робота з підручником.
№2, стор. 56 усно. Записати 2 приклади.
Самостійно розв’язати приклади № 1 у зошиті. Тренувальні вправи.
ІV. Робота над задачею
T
?
e
Ведмедик рахувати дуже любить, не просто приклади, задачі дуже полюбляє.
Давайте пригадаємо з чого складається задача? ( умова)
Давайте складемо.
На одній полиці 6 склянок, а на другій – на 2 більше.
Запитання. Скільки склянок на другій полиці?
Аналіз задачі.
– Скільки склянок на І полиці?
– Що сказано про другу?
– Про що запитується в задачі?
– Що означає на 2 більше? (стільки ж та ще 2). Якою дією розв’яжемо
задачу? (+)
Від Зайчика прудкого фізкультхвилинку маємо зробити.
Трава низенька-низенька.
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише, гойдає.
Птахи у вирій летять, відлітають.
Діти тихенько за парти сідають.
– Лиска-хитрунка називає одне число, а хоче, щоб кружечків ви
виставили на 2 більше. Наприклад: 5 , а кружечків має бути – 7.
– 4, 3 . Повторити правило: «на більше» – треба додавати.
А тепер на 3 менше.
– 5, 7, 4. «на менше» – треба відняти.
Розв’язування задач підручника № 3,4. с.56.
Записати у зошиті.
У лісі, на дубі живе дятел. Приклади ми разом з ним складали. Дятел
починає, а я закінчую (стукаю олівцем 2 рази) + 3. Ви записуєте і
розв’язуєте: 2 + 3; 4 + 3; 7 + 3;.
– А хто з вас бачив дятла? Чому він стукає по дереву?
Їжачок науку добре знав, для діток їжу припасав.
№2 самостійно у зошиті.
№ 3 з коментуванням.
До кінця навчального року ще зовсім багато, а ми вже стомились,
покладіть ручки, носиком пишемо цифру 1, 2, 3.
Попрацюйте в парах. (№4)
Скласти квадрат із трикутників, ялинку із трикутників.
Всі звірі задоволені. Навчились складати таблиці «+», «-» 3,
складати і розв’язувати задачі.
РЕФЛЕКСІЯ.
– А вам сподобався наш урок? Яке завдання було складне, а яке легке?
– Дякую вам за урок.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter