Тема уроку: Презентація проекту «Земля – наш дім»
Мета: Розширити поняття учнів про довкілля, розвивати пізнавальну
активність, мову, спостережливість, творчі здібності учнів; виховувати
любов до природи, екологічну грамотність та усвідомлення того, що Земля
– наш спільний дім.
Обладнання: мультимедійна дошка, магнітофон, учнівські проекти по темі,
дитячі енциклопедії „ПіснеЗнайко”, відеокасета „Канівський державний
заповідник”.
Хід уроку
I. Організація класу:
– привітання з гостями,
– налаштування дітей на роботу.
II. Зустріч з „ПіснеЗнайкою”:
– звучить пісня „О, Земле” ( кадр 1)
а) про що ця пісня?
б) що відчули, прослухавши її?
в) що очікуєте почути далі?
III. Тема. Мета проекту. Об’єкт пізнання (запис на дошці (кадр
2,3).
IV. Вчитель: сьогодні поговоримо про те довкілля, про той дім
природи, у якому живуть люди, тварини і рослини. Усі ми живі творіння
природи на планеті Земля (її біологічні мешканці), і нам необхідно
берегти свою Землю, бо у космосі така одна.
(Представлення груп).
V. Презентує група дослідників „Пізнайки”.
1. Є у Космосі зорі великі й малі,
є холодні й гарячі планети.
Я – людина! Я живу на казковій Землі
І пізнати всі мрію секрети (кадр 4).
2. З чого зроблена наша планета жива?
Таємниці я хочу відкрити.
І чому є повітря, вода і трава -Всі умови для того, щоб жити.
3. Світ-загадка лежить під ногами у нас:
Форму кулі Земля наша має.
Всередині гаряче ядро, далі газ
Все тверда оболонка скриває.
4. Літосфера – це зверху земна є кора,
У заглибинах – водні простори.
Океанів – 4, озера й моря,
А на суші – рівнини і гори (кадр 5).
5. Твердь земна розділилась на материки. їх є шість. І цікаво усюди!
Серед вод – острови і малі острівки Та не скрізь можуть вижити люди.
6. В Антарктиді мороз, люди там не живуть,
Та й повсюди загрози існують.
Землетруси й вулкани планету трясуть, Урагани й цунамі руйнують.
(Запитання від інших дітей) –
Ну, а з давніх часів, з вікової пори
Де ми з вами усі проживаєм’?
7. Ми живемо на поверхні земної кори.
В море ходим, в повітрі літаєм.
– А в земної кори є які складові?
Що там є? Дуже хочеться знати!
8. Мінерали, каміння, піски вікові
Ще й корисних копалин багато.
(Діти доповнюють відповідь, про що ще дізнались).
VI. Підсумок роботи групи.
VII. Фізкультхвилинка
VIII. Презентує група,,Творчий пензлик”
b
d
v
x
¤
¦
O
U
-XZ¦?I?
D
F
TH
a
d
x
¦
U
F
a
??#?1. Презентувати буду я, Краснова Аліна. Ми дуже любимо
малювати, відвідуємо гурток „Юний художник”. Ось вирішили зробити
колективну роботу „Земля – наш спільний дім”, а також композицію „Рідна
Земля”, намалювавши улюблені куточки рідної землі.
2. Гра „Дарунки землі” (звучить запис пісні „О, Земле”. Дітям
роздаються
2-3 квітки з українського віночка і вони записують слова побажання: якою
хотіли б бачити свою Землю? А потім, зачитуючи, приклеюють віночок з
цих квітів навколо
планети Земля.
IX. Підсумок роботи групи.
X. Презентує група „Юні екологи”.
1. Ми, учні групи „Юні екологи” звертаємось до присутніх тут зі своїм
застереженням „Планета людей в небезпеці” (кадр 6).
Ось послухайте:
2. Щороку у ріки, озера, моря скидається до 6 кубометрів
забрудненої води, а це шкідливі речовини.
3. Хмари несуть кислотні дощі, пилові бурі, а наслідки
Чорнобильської катастрофи не знають державних кордонів.
4. За підрахунками вчених, за три з половиною століття із планети
безповоротно щезли 46 видів ссавців і 94 види птахів.
5. Ліси зникають з величезною швидкістю.
Планета людей – у небезпеці!
Вчитель: Чим же ми можемо допомогти планеті? (Діти демонструють речі,
зроблені із пластикових пляшок, із пакетів. Театр екологічної моди
представляє моделі одягу із відходів).
XI. Підсумок роботи групи.
У всьому Всесвіті
На всіх одна,
Що буде робити
Без нас вона?
XII. Презентує група знавців поетичного слова (кадр 7).
Хлопчик: – Де зелені хмари яворів
Заступили неба синій став.
На стежині Сонце я зустрів,
Привітав його і запитав:
– Всі народи бачиш ти з висот
Всі долини і гірські шпилі,
Де ж найбільший на Землі народ?
Де ж найкраще місце на Землі?
Сонце усміхнулося здаля…..
Сонце: – Все я бачу з висоти:
Всі народи рівні. А Земля
Там найкраща, де вродився ти!
Виростай, дитино, й пам’ятай:
Батьківщина – то найкращий край!
Вчитель: А як же називається край, у якому ми з вами живемо?
– А що ж таке Україна?
1. Україна – це ліс і долини,
Це широкі квітучі поля.
Це маленька щаслива дитина
І найкраща матуся моя.
2. Україна – це пісенька щира,
Це наш Тясмин, що біжить до Дніпра
Це рідне місто Сміла –
Де сонце стрічаєм.
Ми бажаєм йому лиш добра.
XIII. Підсумок роботи групи.
Пісня „Україна”.
Вчитель: Мені приємно було спостерігати за вашою роботою. Я вдячна вам
за працю. Думаю, що ви завжди будете пам’ятати, що планета земля – наш
спільний дім.
XIV. Домашнє завдання
1. Розповісти вдома рідним про створений проект.
2. Посадити дерево чи кущ і доглядати за ним.
XV. Подарунок від вчителя
Мініфільм про Канівський заповідник „Зміїний острів, що на Дніпрі…”
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter