.

Презентація. Нормативно-правова база з військових питань. Історія розвитку українського війська, козацька доба (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
28 2068
Скачать документ

Розділ І. Військово-історичні, правові та політичні основи захисту Вітчизни

Тема: «Нормативно-правова база з військових питань. Історія розвитку українського війська, козацька доба»

Мета уроку:

  1. Формування в учнів поняття про законодавчу базу військової служби, розуміння необхідності підготовки кожного юнака до військової служби. Удосконалення знань з історії українського війська княжої та козацької доби.

1 питання:

Нормативно-правова база з військових питань.

Основними документами, які регулюють питання у військовій сфері є Конституція України, Закони України «Про оборону України», «Про Збройні Сили України».

2 питання

Історія українського війська. Сучасна доба.

Структура, чисельність та система управління Збройних Сил визначаються потребами, можливостями та досвідом держави в забезпеченні обороноздатності, завданнями, покладеними на Збройні Сили, а також вимогами і стандартами євроатлантичної системи безпеки, елементом якої прагнуть бути Україна і її Збройні Сили.

Організаційна структура Збройних Сил встановлена Законом України “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про Збройні Сили України” (2004р.) і складається з Генерального штабу, трьох видів Збройних Сил – Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили, та об’єднань, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, що не належать до видів Збройних Сил.

За функціональним призначенням, Збройні Сили складаються з Об’єднаних сил швидкого реагування, Основних сил оборони та Стратегічних резервів

Загальна чисельність особового складу Збройних Сил, станом на кінець 2008р., складає 183 тис. осіб, у т.ч. 143 тис. військовослужбовців.

За пропорцією чисельного складу Збройних Сил і населення, Україна наблизилася до показників, характерних для країн НАТО

ВИДИ ЗБРОЙНИХ СИЛ: СТРУКТУРА, БОЙОВИЙ СКЛАД І ЧИСЕЛЬНІСТЬ

Сухопутні війська – найбільш чисельний вид Збройних Сил. За призначенням та обсягом функцій беруть участь у виконанні практично всього спектру завдань Збройних Сил. До їх складу належать такі роди військ: механізовані, танкові, аеромобільні війська, ракетні війська та артилерія, армійська авіація та війська протиповітряної оборони Сухопутних військ

Станом на кінець 2008р., чисельність особового складу Сухопутних військ складає 87 тис. осіб, у т.ч. 76 тис. військовослужбовців. Укомплектованість основними видами озброєнь і військової техніки становить 100%, забезпе­ченість основними видами матеріальних засобів (продовольством, пальним тощо) – 70-75%. Організаційна структура та бойовий склад Сухопутних військ

Станом на кінець 2011р., у складі Сухопутних військ буде 16 бригад (схема 3.8); чисельність особового складу становитиме близько 60 тис. осіб, у т.ч. 52 тис. військовослужбовців.

Повітряні Сили – новий вид Збройних Сил, створений шляхом об’єднання Військово-Повітряних Сил та Військ Протиповітряної оборони, що заверши­лося у травні 2005р. і дозволило Збройним Силам України перейти до сучасної три видової структури.

Повітряні Сили – найбільш мобільний вид Збройних Сил. Його з’єднання та військові частини призначені для захисту від ударів з повітря важливих об’єктів держави, угруповань Збройних Сил і нанесення ударів по угрупованнях військ (сил) та об’єктах противника, висадки повітряних десантів, перевезення військ (вантажів) повітрям, а також для виконання спеціальних завдань.

На кінець 2011р. у складі Повітряних Сил передбачається мати 16 бригад; чисель­ність особового складу становитиме близько 35 тис. осіб, у т.ч. 32 тис. військовослужбов­ців

Військово-Морські Сили – забезпечують недоторканність морських і прибережних територій України і дозволяють їй зберігати статус розвинутої морської держави.

На кінець 2011р. у складі Військово-Морських Сил передбачено мати чотири бригади, дві військово-морські бази та чотири дивізіони (схема 3.14); чисель­ність особового складу становитиме близько 11 тис. осіб, у т.ч. 9 000 військово­службовців, у бойовому складі перебуватиме 15 бойових кораблів.

ФУНКЦІОНАЛЬНІ СТРУКТУРИ ЗБРОЙНИХ СИЛ

                    Об’єднані сили швидкого реагування (ОСШР) –

міжвидове оперативне об’єднання військ (сил), призначене для негайного реагування на загрози та збройні конфлікти з метою їх локалізації, нейтралізації та недопущення переростання у війну, і мають у своєму складі сухопутний, повітряний та морський компоненти.

Укомплектованість військових частин і підрозділів ОСШР особовим складом становить близько 95% (у т.ч. військовослужбовцями за контрактом – у середньому 30%). Укомплектованість озброєннями та військовою технікою з необхідним запасом ресурсу – 95-100%. Водночас, потребує підвищення рівень технічної готовності авіаційної техніки та забезпечення військових частин і підрозділів матеріально-технічними засобами.

Основні   сили   оборони   найбільш   чисельна

функціональна     складова      Збройних      Сил,

призначена    для    посилення    ОСШР   під час

ліквідації ними збройного конфлікту на загрозливому напрямі, а також – для розгортання у визначені терміни у випадку масштабного збройного конфлікту з метою відсічі агресії. За мирного часу Основні сили оборони утримуються на нижчому, порівняно з ОСШР, ступені бойової готовності і потребують більш тривалого терміну для розгортання з метою ведення бойових дій.

До складу Основних сил оборони належать органи військового управління, з’єднання, військові частини та підрозділи Сухопутних військ, Повітряних Сил і Військово-Морських Сил.

Стратегічні резерви призначені для підсилення Основних сил оборони та можуть розгортатися напередодні або під час збройного конфлікту.

УПРАВЛІННЯ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ

Воєнно-політичне     управління     Збройними

Силами    здійснюють    Президент    України –

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, в межах своєї компетенції – Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Рада національної безпеки і оборони України, Міністерство оборони України.

Військове управління Збройними Силами на стратегічному рівні здійснюють Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України. Функції безпосереднього керівництва Збройними Силами покладаються на начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

У    2007р.   був    створений    новий   орган

військового   управління   оперативного рівня –

                    Об’єднане  оперативне  командування,  що є

характерним для управлінських структур збройних сил країн НАТО. Об’єднане оперативне командування перебрало на себе функції планування та керівництва миротворчими контингентами.

До 2010р. Командування видів Збройних Сил будуть переформовані у штаби та відповідатимуть переважно за підготовку підпорядкованих їм військ (сил). Загальне скорочення чисельності особового складу в командуваннях трьох видів Збройних Сил становитиме понад 1 000 штатних посад.

За організацію системи матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил відповідатиме Об’єднання сил забезпечення.

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

З  метою  приведення  структури Генерального штабу у відповідність до покладених на нього завдань та враховуючи потребу наближення системи військового управління Збройних Сил до стандартів НАТО, Генеральний штаб буде переведений на так звану J-структуру, апробовану в країнах НАТО. Така структура дозволяє ліквідувати надмірні управлінські ланки, збільшити частку посад безпосередніх виконавців та підвищити рівень їх відповідальності.

Перехід       Генерального     штабу      на

                     структуру,  наближену  до стандартів НАТО,

                    дозволить   спростити   механізм   прийняття

                    управлінських рішень, чітко визначити рівень відповідальності та повноважень посадових осіб, позбавити структурні підрозділи невластивих їм функцій, значно скоротити обсяги листування між органами військового управління.

Організаційне та технологічне оновлення системи управління Збройних Сил забезпечить надійне керівництво міжвидовими угрупованнями військ (сил), а також сумісність з відповідними елементами управління НАТО у спільних миротворчих операціях.

 

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020