.

Працюємо в парі (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
102 1092
Скачать документ

Тема: Працюємо в парі.

(Інтегрований урок з навчання грамоти, математики, Я і Україна)

Мета: запровадити правило « Ми готові», учити працювати в парах,

погоджувати дії, розвивати мовлення, увагу, пам’ять; розширити знання
про засвоєння космосу людиною, виховувати моральні якості.

Хід уроку:

I 1. Організація класу.

– Сідайте «зайчики».

– Чому я вас так назвала? А коли говорять так: «тремтить, як зайчик»?

Поміркуйте, як зайчик може стати хоробрим?

Ви дали багато гарних порад. Є така народна приказка: « Одна голова
добре, а дві —краше». Як ви її розумієте?

2. Повідомлення теми і мети уроку. Актуалізація знань.

Сьогодні ми попрацюємо парами. Пара – це дві дитини, що сидять за
партою. А допомагатиме нам Зайчик- Вухань. Ось перше завдання від нього.

Які предмети використовуються тільки парою?(лижі, взуття…)

II Робота над темою уроку.

1. Робота в парі.

а) Гра «Чарівне дзеркальце» (Діти повертаються обличчям один до

одного, перший показує рухи, а другий повторює).

б) Математичний малюнок —загадка.

Зайчик-Вухань приніс нам зачарований малюнок з крапок з числами.
З’єднайте крапки з числами по порядку і ви дізнаєтесь, що на цьому
малюнку.

Перевірити, чи правильно виконали завдання, вам допоможе не тільки
вчитель, а и товариш по парті (після виконання і перевірки завдання
використовуйте жест « Ми готові»).

Що вийшло на малюнку?

Поміркуйте, чому Зайчик-Вухань приніс малюнок ракети.

в) Асоціативний кущ.Космос (колективна робота)

г) Розфарбовування ракети.

Підготуйте свої ракети до польоту. Розфарбуйте їх так, щоб вони стали
однаковими. Працюйте парами. Спочатку потрібно домовитись із сусідом,
яким кольором ви будете розфарбовувати. Працюйте охайно, не заважайте
іншим парам. Після виконання – жест «Ми готові».

2. Розповідь з елементами бесіди про освоєння космосу.

>

taeue

вплив космосу, невагомості на живий організм. Першими відомими
тваринами-космонавтами стали собаки Білка і Стрілка. А хто з людей
першим полетів в космос?

Так, це Юрій Олексійович Гагарін (портрет). Першим українським
космонавтом став Леонід Каденюк( портрет).

3. Словникова робота.

льотчик-космонавт космічний корабель пам’ятатимуть

4. Читання тексту «До зірок».

льотчик-космонавт

космічний корабель

пам’ятатимуть

Юрій Гагарін

Леонід Каденюк

Земля

До зірок

З давніх часів людям хотілося дістатися до зірок.

Минуло багато-багато років. І людина злетіла в космос.Уперше в світі
льотчик-космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі облетів

Землю.

Цей політ люди пам’ятатимуть завжди.

Першим українським космонавтом став Леонід Каденюк.

Фізхвилинка. Гра «Тінь».

4. Робота з геометричним матеріалом.(робота в парі)

Як називають людей, що керують ракетою? Ось і ще одне завдання від
Зайчика.

Користуючись геометричними фігурами складіть силует людини. Після
закінчення роботи використовуйте жест «Ми готові».

6. Робота з прислів’ями.

Ви добре справлялися з усіма завданнями, коли працювали дружно в парі. З
давніх часів люди розуміли велику силу дружби, тому і склали ці
прислів’я. Складіть їх і ви. Підготуйтесь їх читати. Працюйте парою.( з
окремих карток складають прислів’я, читають, пояснюють значення.)

1. Вірний друг – то найбільший скарб.

2. Поміч у свій час – як дощ у засуху.

3. З ким поведешся, того й наберешся.

4. Хто до кого пристає, таким і стає.

5. Хто любить тільки себе, того люди не люблять.

6. Друзі пізнаються в біді.

7. З добрим дружись, а лихих стережись.

8. Без вірного друга велика туга.

9. Людина без друзів – що дерево без коріння.

10. Дружба – як дзеркало: розіб’єш, не складеш.

11. .Друга шукай, а знайдеш – тримай.

12. Дерево міцне корінням, людина — друзями

13. Нема товариша – шукай, а знайшов – бережи.

14. Без вірного друга велика туга.

III Підсумок уроку.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
