Тема . Повторення вивченого в 1 класі. Урок – гра «Що? Де? Коли?»

МЕТА: повторити та закріпити вивчене в 1 класі;

розвивати зв’язне мовлення, вміння працювати в групі,в парі;

виховувати інтерес до вивчення рідної мови,культуру мовлення.

ОБЛАДНАННЯ: картки для індивідуальної та групової роботи,малюнки
звірів,сигнальні картки,картки для миттєвого розпізнавання слів.

ХІД УРОКУ

1.Організація класу. Пісня «Добридень»

Добридень,добридень,добирдень – скажу ,як рано — раненько до мами я йду.

Тут очки,тут щічки,тут ніс ,а тут губи,тут маю два вушка, а тут білі
зуби.

Добридень,добридень,добридень – скажу,як рано чемненько до школи я йду.

Тут палець,долоня,плече і рука,тут маю дві ніжки,а тут є п’ята.

2.Вправа «Очікування»

— Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

3.Оголошення завдань уроку

— Сьогодні у нас незвичайний урок! До нас завітали в гості звірі.

— Чим відрізняються звірі від інших тварин?

— А ще наші гості відрізняються тим,що вони дуже розумні. Вони усі
закінчили школу для звірів і пропонують вам зіграти у гру «Що? Де?
Коли?» і перевірити чи ви такі розумні ,як вони. Ну що ? Приймаємо
виклик? Зіграємо у гру? Позмагаємось?

Та перед кожним змаганням треба провести розминку,підготуватися.

3.Повторення знань. Гра «Світлофор» (діти сигналізують картками
правильні відповіді)

— В українській мові 32 букви.

— Буква «ща» позначає 2 звуки.

— Слова в реченні пишемо разом.

— Апостроф пишеться після букв б,п,в,м,ф,р, перед я,ю,є,ї, коли вони
позначають

2 звуки.

— Голосних звуків в українській мові — 5.

— Імена пишуться з малої букви.

— В кінці кожного речення завжди ставиться тільки крапка.

— Звуки бувають дзвінкі і глухі.

— Речення починається з великої букви.

— М’який знак позначає 2 звуки.

— Ми любимо нашу рідну мову і переможемо!

4.Хвилинка каліграфії

ол,вм,ля,см,юв,ії,фо,жл

Звірі – окраса нашої природи!

— Яке це речення! Переробимо його на питальне.

— Назвіть слова,в яких букв менше,ніж звуків.

5.Закріплення знань про алфавіт

— Перше завдання для вас приготувала ЗЕБРА. Вона чудово знає напам’ять
алфавіт і хоче перевірити вас. Вона приготувала спеціальне завдання.

Робота в парах на картках.

Міль, акула,шафа,заєць,лев,щука,ведмідь.

— Вилучіть зайве слово. Розмістіть слова за алфавітом. Поставте наголос.

Завдання 1.

— Назвіть букву у ващих словах ,що не позначає ніякого звука?

Завдання 2.

— Назвіть голосні звук.

Завдання 3.

— Знайти букви,що позначають 2 звуки.

6.Повторення знань про апостроф.

r

A

V i ?

— Наступне завдання від моржа. Він просто спец у написанні слів з
апострофом. Він приготував для вас завдання.

ГРА «Злови слово з апострофом»

В’юн, знання,м’яч,м’ята,колосся,б’ю, п’ятниця,п’ята,мальок,гілля,п’ять.

Незнайковий диктант (знайти і виправити помилки)

Р’яд, бурян,девять,р’юкзак,піря,імя,мор’як,бур’я,рядок.

7. Повторення знань про речення, склад.

— Наступне завдання від вовка. Нема йому рівних в знаннях про речення в
лісовій школі.

а) Робота в парах. Розклеїти речення.

Черезпенькиіколодичемчикуєїжак.

Налузіцвітутьпрекрасніромашки.

б) Індивідуальна робота на картках. Постав в кінці речення потрібний
знак.

Не бігати по класі

Чому ти,хлопчику,такий сумний

Люди,бережіть природу

Вранці над річкою стелився густий туман

Де ти, білочко,ночуєш

Співає все,радіє

— Знайдіть в реченнях звертання.

в)Робота в групі. Поділи слова на групи за кількістю складів.

Горбок,ніч,око,Україна,ягода,скрип,сонце,пень,вечірня.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ВІД ДЕЛЬФІНА

Дельфіни – дуже розумні істоти,крім того дуже веселі. Вони пропонують
нам затанцювати таночок дельфінчиків.

8. Повторення знань про синоніми та антоніми

— Проти вас грає олень. Він дуже добре вміє добирати синоніми і
антоніми,тому хоче з вами позмагатись.

а) Робота з картками «Впізнай миттєво».

— Впізнати слово,дібрати синоніми,антоніми.

Сильний,веселий,низький,чорний,великий,розумний,лінивий.

б) Робота в парі. Добір до слів синоніми.

Діти,урок,тато,дах,книжка.

в)Робота в групі. Вилучити зайве слово,що не є антонімом.

Весняний – літній,осінній. Вечір – ніч,ранок. Мовчун – німий,крикун.
Мудрий – тупий, дурний. Радість – радіти, сум.

9. Робота зі словниковими словами.

— Останнє завдання від ведмедя. Диктант слів,написання яких треба
запам’ятати.

— Поставте наголос в словах.

— Назвати слова,що є шкільним приладдям.

— Назви тварин.

— Прочитай слова , що пов’язані з нашою Україною.

— Відшукай членів родини.

— Молодці! І знову перемога!

10. Підсумок уроку

— Чи справдились ваші очікування?

— Що було цікавого на уроці?

— Яке із завдань було найцікавішим?

— Що робити було важко?
