Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Розв’язування
прикладів і задач.
Мета: удосконалювати вміння розв`язувати приклади і задачі, складати
задачі на знаходження суми та остачі, розвивати логічне мислення,
обчислювальні навички, збагачувати математичне мовлення, формувати
вміння працювати в команді, навички співробітництва, виховувати любов до
математики, кмітливість, спостережливість, екологічну свідомість.
Тип уроку: закріплення знань.
Форма проведення: урок – подорож у казку.
Обладнання та наочність.
Богданович М.В. Математика: Підручник для 1кл. –К: Освіта, 2003. – С.
56.
Лічильні палички, математичне віяло, малюнки зимуючих птахів,
годівнички, індивідуальні картки з зображенням снігура, лінійка,
фотографії учнів класу з годівничками – учасників акції «Годівничка для
птахів», фото з акції «Збережемо ялинку».
Мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, комп`ютер.
Програмне забезпечення, створене в програмі Macromedia Flash MX 8.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
В школі справу хоч яку починають по дзвінку.
Тож тримайте, мов зайчики вуха, не зівайте, а уважно слухайте.
Урок у нас незвичайний, на ньому присутніх багато гостей. Щоб усе в нас
добре вийшло, давайте прочитаємо молитву.
Боже Отче, глянь на діти
На прекрасні твої квіти.
Світи сонцем і зірками
Над маленькими дітками.
Дай нам сили і охоти
До науки і роботи.
Щоб росли ми здоровенькі
На потіху Отця і неньки.
ІІ. Оголошення теми уроку і мотивація навчальної діяльності.
– Сьогодні на уроці ми будемо повторювати і закріплювати вивчений
нами матеріал.
– Чи любите ви казки?
– Зараз ми з вами і вирушимо в далеку путь. Поспішаймо в ту країну,
що всі казкою зовуть. Але при цьому візьмемо з собою знання і уміння з
математики, що маємо, без них у казку не попадем. А в кінці казки нас
чекає сюрприз.
ІІІ. Тренувальні вправи.
– Щоб потрапити у казку, на лісову галявину, де буде наш урок,
нам потрібно виконати 2 завдання:
1.
1) Лічба 1 – 10, десятками, заповнити пропуски.
1, 2, …, 4, 5, …, 7, …, 9, 10.
– Як називаються ці числа?
– Яке число стоїть при лічбі першим?
– Назвати сусідів числа 5.
– Яке число слідує за числом 7?
– Яке число передує числу 10.
– Назвати парні числа.
– Назвати непарні числа.
– Назвати число, більше на 1 за число 9.
– Назвати число, менше на 1 за число 3.
– Давайте пофантазуємо і уявимо, що біля кожної цифри справа приписали
цифру 0. Прочитайте які утворяться числа.
Утворені числа. – 10, 20, ….
2) – Визначити, з яких ліній складається дорога до галявини казок.
– Тепер можна вирушати в путь.
(Звучить запис співу пташок). Музична пауза.
2. Бесіда про допомогу птахам взимку.
– Хто це так гарно співає?
– А де зараз ці співучі птахи?
– А які залишилися?
– Чи добре їм тут?
– Як ми можемо допомогти нашим пернатим друзям?
– А ось і вони на екрані.
– Вони хочуть з нами в казку, бо там є годівничка.
– Але щоб ми могли їм допомогти, нам слід виконати завдання, які вони
принесли.
– Чи готові ви їм допомогти? (…синичка з листочком)
– Синичка принесла нам цифру, а яку – спробуйте відгадати:
Цифра ця, як кочерга,
В неї бач: одна нога.
3. Характеристика числа 7.
– Цифра 7 позначає число 7.
– Стоїть на сьомому місці в натуральному ряді чисел.
– Попереднє число 6.
– Наступне число 8.
– На одиницю більше від 6.
– На одиницю менше від 8.
– Число 7 – це 1 і 6, 2 і 5, 3 і 4.
X
–
i
ріж»). Ось і ми, діти, повинні так працювати: спочатку добре подумаємо,
щоб дати правильну відповідь.
(Синичка летить до годівнички).
4. Робота з математичним віялом. (Допомога сойці)
7 збільшити на 3; 5 зменшити на 5;
6 плюс 3; 8 мінус 2;
До 5 додати 3; 6 відняти 2.
Загадка. Б`ється, стука молоток – поправляє нам садок.
– Про яку пташку так говорять? ( Про дятла)
5. Задача. (Допомога дятлові).
Дятел хатку будував. Вікна всі пофарбував. Тут 1, а там 4. Скільки
вікон? Полічили? Як?
– Які геометричні фігури використав дятел?
– В цьому будиночку, діти, поселилася задача.
Жило – 5 д.
Полетіло – 2 д.
Залишилось – ? д.
(Назвати умову, запитання, розв’язок, відповідь)
Розв’язок викласти на «комп’ютері».
5 – 2 = 3
Додаткова інформація. Дятлів є кілька видів. Ось іще один представник
дятлів – зелений дятел.
Довжина дзьоба у цього дятла досягає 14см.
Покажіть на лінійці його розмір.
(Малюнок зеленого дятла).
6. Фізкультхвилинка. (Пісня про горобця)
Я забув про ігри звичні
Пластилін і олівець.
Адже біля годівнички
Поселився горобець
Щоб мене завжди з півслова
Той бешкетник розумів
Взявся я вивчати мову
Невгамовних горобців
Цвірінь цінь – цінь, цвірінь цінь – цінь,
Друг потрібен нам.
2 рази
Цвірінь цінь – цінь, цвірінь цінь – цінь,
Навіть горобцям.
З`являється горобчик.
7. Робота на індивідуальних картках. (Допомога снігуру)
1 + 4 8 – 4
3 + 4 6 – 4
5 + 4 10 – 4
– Що ви знаєте про снігура. (Гість, любить горобину).
– Пташки полетіли. Чим будемо підгодовувати їх? (Пшоно, крихти білого
хліба …)
– Їм дуже сподобалося, як ви працюєте, і вони теж вирішили навчатися в
лісовій школі. (Кадр лісової школи). А хто вчитель?
– А що вчать пташки?
– Чи вивчили наші діти склад числа? (Відповіді дітей)
8. Робота з підручником (Працюємо парами)
– Куди поділися ялинки з галявини? Чи хочете ви про це дізнатися?
Вони у вашому підручнику на сторінці 56.
– Для чого їх зрубали?
– Чи можна вирубувати ялинки, де заманеться?
– В школі проходила акція „Збережемо ялинку”, учасниками якої ми також
були. Наш букет „Новорічна фантазія” демонстрували по місцевому
телебаченню. (Кадр акції). Святкувати Новий рік можна із букетом або
штучною ялинкою.
– Робота над задачею. Діти самостійно складають задачу за малюнком.
9. Робота з паличками. Пропоную всім учням нашого класу взяти участь у
акції „Посадимо ялинку” для того, щоб наша планета стала красивішою і
багатшою. Наші ялинки ми спробуємо викласти з лічильних паличок. На цю
роботу я вам виділяю час 1 хвилину. (Робота учнів).
10. Сюрприз. Ось і підійшли ми до очікуваного сюрпризу. (Фото дітей з
годівничками). Ми теж у казці. Ці годівнички ми вивісимо з вами як
тільки вдарять перші морози і сніжок припорошить землю.
IV. Підсумок уроку.
Проведемо його у формі бліц-інтерв’ю.
– Чи сподобалася вам наша подорож?
– Кому допомагали ми на уроці?
– Що повторювали?
– Чи вчилися працювати в парах?
– Як ми працювали?
А тепер ви мене запитайте, чи сподобалося мені ваша праця на уроці?
Так. Ви працювали дуже добре.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter