Тема: Порівняння за іншими ознаками, за складом частин, наявних у
малюнку, за розташуванням.

Мета: Вчити дітей порівнювати предмети за іншими ознаками, за складом
частин, наявних у малюнку, за розташуванням. Розвивати мислення, пам’ять
, увагу, уміння спостерігати та аналізувати. Виховувати у дітей дбайливе
ставлення до квітів.

Хід уроку

I.Організація класу.

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку (зошит, ручка, простий олівець).

II. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальна бесіда.

— Який зараз урок? (математика)

— Що ми вчимося робити на уроках математики? (записувати схеми,
формули, порівняння величин)

— За якими ознаками порівнювали величини? (за площею, формою,
об’ємом, масою, довжиною, шириною, висотою, матеріалом).

— Про що розповідають нам схеми і формули? (Про відношення між
величинами).

— В яких відношеннях можуть бути величини? (показують на
пальчиках: = = . На дошці таблички: = =).

— Як це відобразити за допомогою схеми? (показують на дошці
схеми).

III. Створення учбової ситуації.

1. Розповідь учителя. Постановка мети перегляду відеоматеріалу
(Після аварії повітряної кулі Незнайко потрапив до Зеленого міста, де
познайомився з Синьоокою, Сніжинкою та іншими малятами, які вирішили
почастувати Незнайка).

2. Бесіда.

— Згадайте, що трапилося після аварії з Незнайком?

— Чим малята частували Незнайка, Синьооку та Сніжинку?

— Чи вистачило всім солодощів?

— Як ви про це дізнавалися?

— Чи рахували ви солодощі?

— Скільки повних комплектів солодощів можна зібрати? (навчи
цього інших).

IV. Постановка учбової задачі.

— Сьогодні на уроці ми продовжимо спостерігати за пригодами Незнайка,
щоб побачити чим закінчиться його подорож.

?

E

th

??+?1. Продовження розповіді вчителя.

— Отож, стіл який накрила Синьоока, був прикрашений вазонами з квітами.

— Як ви гадаєте , чи вистачить квітів, щоб посадити порівну в усі
вазони?

— А які ви знаєте, квіти, що ростуть у кімнаті?

— Яку користь вони приносять?

— А які квіти ростуть у вас вдома?

V. Моделювання способу.

1.Робота в групах.

— Для цього попрацюємо в групах. Але пригадаємо правила роботи у
групі:

1) Працювати тихо, не заважати іншим групам.

2) Слухати кожного, не перебиваючи нікого.

3) У разі потреби працювати по черзі.

4) Після закінчення робити показати сигнал.

— Правила повторили:

1) А тепер потрібно посадити квіти у вазони.

2) Накреслити схему і записати формули.

А< В ( квітів не вистачає ) = А В 1. Фізкультурна хвилинка (діти під музику виконують танок каченят). 2. Робота за підручником. А) Чи вистачить майстрам коліс, щоб зібрати велосипеди й самокати? (с.115) завдання 88. - Накресліть схему і запишіть формулу. С1 С2 В1 С 1 = С 2 В2 В1 < В2 Б) Робота в парах ( с.116) завдання 89. - Чи вистачить коліс та сидінь, щоб зібрати такі ж машини? - Чи для кожної зібраної машини намальоване кермо? - Накресліть схему та запишіть формулу. К 1 К2 Р К1 = К2 >Р

— Чи вистачить місця малятам?

— Як ви дізнавалися?

VI. Рефлексія.

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що найбільше запам’яталось ?
