.

Подорож до Країни Доброти (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
103 891
Скачать документ

Подорож до Країни Доброти

 

Мета. Розвивати зв’язне мовлення, поширювати словниковий запас за
рахунок введення образних виразів.

Розвивати уявлення, творче та логічне мислення.

Виховувати почуття чуйності, доброти, любові до тварин.

 

Обладнання: м’які іграшки, малюнки птахів, комах, маски котика, собачки,
поросяти, грамзапис.

 

Хід заняття

 

·        Доброта – це слово, яке зігріває, огортає теплом душу живої
істоти, робить життя світлим і радісним. Особливо людської доброти
потребують наші менші дво- і чотириногі друзі, яких ми приручили вдома
або дружимо з ними в природі. Ось дивіться, скільки їх у нас! Називайте:
кіт, собачка, білка, кінь, зайчик, лиска, папужка, поросятко, голуб…

Необхідно не лише милуватися ними, гратися, відпочивати, а й доглядати —
годувати, напувати, мити, чесати, водити на прогулянку, лікувати,
жаліти, ставитися бережливо, ніжно. Тоді очі вашої тваринки засяють
яскравими вогниками, вона

радісно замахає хвостиком, притулиться до вас, лизне, подасть
лапку.       

 

·        Людина, яка дружить із живою природою, і сама стає кращою. Отож
сьогодні казковим поїздом ми поїдемо в гості до Доброти.

Увага! Увага! Відходить потяг до країни Доброти. Просимо пасажирів
зайняти свої місця.

 

(Начальник поїзда дає свисток, провідник піднімає жовтий прапорець. Діти
стають один за одним та імітують поїзд: чук-чук, чу-чу-чу-чу, ту-ту!).

(Звучить грамзапис пісні “Голубий вагон”).

 

·        Увага! Увага! Поїзд прибув до країни Доброти!

 

(Діти сідають за парти. До класу заходить п’ятикласниця — “цариця
Доброти”).

 

Цариця Доброти. Добрий день, діти! Я цариця Доброти. Вітаю вас у своїй
країні. Перепустку до моєї країни ви одержите після того, як відгадаєте
три загадки. Назву тваринки не називайте, а лише подайте звук,
характерний для неї.

Загадка перша.

Хвіст гачком, а ніс п’ятачком. (Хрю-хрю).

Загадка друга.

Пухнастенький, вухастенький

Лапки м’які має, весело стрибає. (Мяу-мяу).

Загадка третя.

Не говорить, не співає,

Добре хату стереже.

Хто приходить – сповіщає.  (Гав-гав).

 

„`„gdMc

=(Вчитель одягає дітям маски котика, собачки, поросяти. Діти аплодують
“звірятам”).

 

Цариця Доброти. Діти, я хочу розповісти вам одну історію про маленьке
цуценятко.

Одного зимового дня воно сиділо і тихо скавчало. Мимо проходили люди,
але ніхто не звертав на бідолашне уваги. Над ним пролітав сніжок, а
лапки замерзли так, що під ними не танув сніг. Цуценя замерзло і
тремтіло. І раптом почуло: “Дружок! Іди сюди!” Цуценя кинулося на голос.
Але це була не хазяйка, а схожа на неї дівчинка з добрими очима. Вона
взяла його на руки, притисла до себе, витерла лапки і дала шматочок
пирога.

Неподалік була школа. Дівчинка подумала, що хтось із школярів загубив
своє цуценя і вирішила знайти хазяйку. Саме пролунав дзвінок на перерву,
і їх оточили діти. Вони гладили цуценя, пригощали своїми бутербродами,
але воно було сумне.

Раптом діти розступилися і враз стало тихо. По снігу бігла дівчинка і
кричала: “Знайшовся! Рябко!” Цуценя від радості застрибало, загавкало,
побігло назустріч дівчинці.

–  Діти, подумайте і скажіть, що могло б трапитися з Рябком, якби на
нього ніхто не звернув уваги?

 

(Діти розповідають свої припущення).

 

Учень. Дякуємо тобі, царице Доброти, за гостинний прийом і за мудру
науку. Пам’ятатимемо твої добрі слова.

Учитель. Любі мої, а тепер пригадаймо пісні про тварин.

 

(Діти співають “Пропала собака “, “Не дражніть собак “, “Про жука”).

 

·        Діти, я знаю, що у багатьох із вас є чотириногий друг.
Розкажіть нам про нього.

 

(Діти розповідають про своїх домашніх тварин).

 

·        Ви в мене молодці, добрі, чуйні. Завжди лишайтеся такими.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
