Плекати свою душу.
Притча про сіяча
1 клас
Мета: ознайомити учнів з поняттям “притча”, розглянути притчу про сіяча;
підвести дітей до розуміння глибоких Божих істин через притчі; розвивати
логічне мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню бажання у дітей не
лише слухати Слово Боже, а й виконували його у своєму житті.
Обладнання: ілюстрації, фланелеграф, панорама поля, поробка, друковані
матеріали.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів.
1. Бесіда:
– Яка зараз пора року?
– Які ознаки приходу весни?
– Весна може бути не лише в природі, а й у нашій душі. Подібно до того,
як у природі, у нашій душі, проростають квіти любові, добросердя,
чуйності до людей і усього живого. Природа готується до зустрічі з
весною, люди – до найбільшого свята – Воскресіння Христового, щоб
прийняти в себе світло любові нашого Спасителя, Який помер за наші гріхи
і воскрес заради людей. А як ми можемо готуватися до цього свята?
2. Пісня “Сходить зернятко”.
3. Продовження бесіди:
– Праця людей навесні.
Проростай, зерно
Проростай, зерно, із землі,
Вже вернулися журавлі.
І над полечком – синя вись.
Проростай, зерно, не барись.
Знову зеленню вкрий лани,
Мідним колосом задзвени.
Проростай, зерно, виростай
На багатий наш урожай.
Анатолій Качан
II. Повідомлення теми, мети уроку.
– Сьогодні на уроці ви почуєте притчу про сіяча, людину, яка засіває
поле зерном.
Порівняння сучасного способу сіяння з тим, як це робили колись.
/демонстрація сіяча/
III. Ознайомлення з новим матеріалом.
1. – Що таке притча? Притча – повчальна історія з життя людей, яка дає
мудрі поради.
– Хто розповідав притчі?
Коли Ісус жив на цій землі, він навчав людей через притчі. Головними
героями Його притч були звичайні люди, тварини, рослини, предмети
побуту, Царство Небесне. (демонстрація на фланелеграфі).
2
4
6
8
J
L
N
P
?
?
?
I
I
4
8
L
P
?
I
2. Біблія.
3. Розповідь притчі вчителем, її синхронна демонстрація (панорама поля).
Матвія 13, Марка 4, Луки 8.
– при дорозі, подзьобане птахами;
– каміння, засохло;
– терен, заглушив;
– добра земля, плід у 30, 60, 100 раз.
4. Перевірка первинного сприймання притчі.
а) стислий переказ притчі (за ілюстрацією);
Коли Ісус розповів цю притчу своїм учням, вони не зрозуміли, чого Він
хотів їх навчити. Ви мабуть також не зможете одразу цього зрозуміти.
5. Аналіз змісту притчі.
а) сіяч – Ісус,
зерно – Його Слово,
поле – серце людини;
б) різна здатність приймати Слово Боже (ілюстрація 4 сердець) – Що
зображено на серці?
6. Розучування “Золотого вірша” з рухами.
“Щасливі ті, які чують слово Боже і виконують його” Луки 11:28
IV. Узагальнення і систематизація знань учнів
Розгадування кросворду
1. Людина, яка сіяла зерно, (сіяч)
2. Що сіяв сіяч? (зерно)
3. Хто подзьобав зерно? (птахи)
4. Що спалило паростки? (сонце)
5. Що у цій притчі означає зерно? (слово)
6. Що заважало зерну рости? (терни)
7. Що у цій притчі означає ґрунт? (серце)
8. Місце, де птахи подзьобали зерно? (дорога)
9. Одне з місць, куди впало зерно, (камінь)
V. Підсумок уроку.
1 .Підсумкова бесіда:
– Що таке притча?
– Що у цій притчі означає зерно, поле, сіяч?
– Про що говорить кожний малюнок?
2. Робота з підручником
– Чого не вистачає?
3. Завдання “Моє серце”
–Яке б з цих сердець ви б хотіли мати? Намалюйте.
4. Вручення “сердечок”.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter