“Ой, Весно, Весняночко”
Сценарій
Мета: Ознайомити дітей з весняними місяцями та святами, виховувати любов
дітей до природи.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
– Добрий день, дітки.Сьогодні ми з вами поговоримо про незвичайну пору
року, а яку саме, ви зараз відгадаєте самі.
Прилітанням журавля
Я пробуджую поля
Небеса і ручаї
А заквітчую гаї.
І усякий мене зна …
Відгадали! Я … (Весна)
ІІ. Основна частина.
1. – Що за три брати навесні землю прикрашають!
? То коли приходить березень?
? А коли гостює квітень?
? А де шукати травень?
? Весна – гарна пора року. Люблять її діти й дорослі: за весняну
пісень струмочків, за весняний спів птахів, за ніжні проліски, за килим
із шовкової травиці, за ласкаве сонячне проміння, за повітря напоєне
запахом молодого листя.
? Красуня весна принесла із собою багато загадок:
? Коли це буває, і як воно зветься?
Хмариночка плаче, а поле сміється? (Весною)
? Що у світі найсвітліше,
Що по небу вдень гуляє,
Ніч проходить – спочиває? (Сонце)
? Довго мене нема –
Все в’яне, а як пройду –
Знов оживає? (Дощ)
? Вийшла звідкись гарна дівка,
На ній стрічка семицвітка,
А де з річки воду брала,
Там коромисло зламала? (Веселка)
– Летить коник, басує
Полем долем пустує
Ніхто його не впіймає
І ніхто не загнуздає? (Вітер)
2. Багато пісень написано про весну. Назвіть, які ви знаєте пісні. (“А
вже весна, а вже красна”, “Весна іде, красу несе”)
Провісниками весни є птахи.
Давайте розгадаємо кросворд про птахів.
1. Що воно за дивна птиця?
Світла денного боїться
Дзьоб крючком, великі очі
І не спиться їй щоночі.
Ху-ху-ху! Кричить вона,
Відгадали? Це – … (Сова)
2. На дворі хата, солом’яний дах
Живе там птаха і з нею птах.
Із сонечком рано встає пташеня
Цвірінька, стрибає, шука черв’ячка.
B D J
$
&
N
V
\
?
?
th
&
P
?
th
?????????????$???? Хто відгадає – той буде молодчик
Сіренька пташка, мабуть – це … (Горобчик)
3. Гей, у небі, у блакиті
Над колгоспним полем
Пташка ранок зустрічає
Як ми її величаєм? (Жайворонок)
4. В хвойнім лісі я живу,
Там пісні співаю,
Шишки дуже я люблю,
З них зернятка маю,
В лісі я ще й санітар,
А зовуть мене … (Шишкар)
5. Поява цих пташок над кораблем означає, що берег близько. (Чайка)
6. Швидко скрізь цей птах літає,
Безліч мушок поїдає
За вікном гніздо будує
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
7. Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
З цим ключем в осінній млі
Відлітають … (Журавлі)
1С О В А
2Г О Р
О Б Ч И К
3Ж А Й В
О Р О Н О К
4Ш И Ш К А Р
5Ч А Й К А
6Л А С Т І В К А
7Ж У Р А В Л І
– Як би ви розповіли про весну людині, яка ніколи її не бачила? Якою ви
собі уявляєте?
? Як ви гадаєте, втомлюється весна чи ні. Ні, діти, вона
спочиває. Її справи по господарству ще не закінчені. Весна мусить
зазирнути в кожний куточок землі. Кожній рослинці наказати рости і
цвісти. Пташкам – співати дзвінких пісень. Сонечку – до вечірньої пори
лити щедро своє проміння. Ось бачите, скільки справ у весни.
? А ми роботу свою вже закінчили і будем уже спочивати.
ІІІ. Підсумок уроку.
? Що нового на цьому уроці ви дізнались
? Молодці! Ви сьогодні гарно працювали. До побачення!
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter