.

Наш рід. Ми – християни (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 1059
Скачать документ

Наш рід. Ми – християни

 

1 клас

 

Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про сім’ю як спільноту
рідних людей, про приналежність кожного учня до певної сім’ї; виховувати
в учнів розуміння свого місця в сім’ї, вчити шанувати й любити своїх
батьків та інших членів родини, надавати їм посильну допомогу у веденні
домашнього господарства; розвивати позитивне ставлення до рідної
домівки; викликати у дітей бажання до ведення сімейних альбомів,
календарів, збагачення й збереження родинних реліквій; виховувати
шанобливе ставлення до свого роду.

Обладнання: ілюстрації із зображенням родини, сімейні реліквії, сімейні
фотографії; малюнок “Дерево роду”.

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація опорних знань учнів.

Бесіда із використанням ілюстрацій, що зображують родину.

– Як можна назвати групу людей, зображених на малюнку?

– Чому ви вирішили, що це родина?

– Що таке родина?

II. Повідомлення теми та мети уроку.

– Сьогодні ми продовжимо говорити про родину, рідню; дізнаємося, що таке
рід; поговоримо про те, як зберігати пам’ять свого роду.

III. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

Родина посідає особливе місце у житті людини. Тато й мама дали вам
життя, вони доглядали за вами, коли ви були ще зовсім маленькими,
співали вам колискову, притискали до свого серця. Вони й зараз
допомагають вам, турбуються, радіють вашим успіхам і сумують через
невдачі. Ваші батьки виховують вас, привчають вас до праці, дуже люблять
вас.

– Із кого складається родина? (Із батьків і дітей).

– Із кого складається ваша родина?

Ви повинні шанувати своїх батьків, дідусів і бабусь, адже вони батьки
вашого тата і мами. У них теж були батьки – ваші прабабусі і прадідусі.
Усі разом вони називаються родом. Рід – це рідня із давніх часів і до
сьогодні.

H J ` -

$

6

8

:

<„†ouJ$8<†uyyyy`„7gd n Старші члени родини мають багатющий життєвий досвід і вони допомагають молодшим. Рід тримається на них, ніби дерево на корінні.Розгляньте дерево. (На дошці вивішується малюнок). Листочки – це ви, гілки – ваші батьки, дядьки і тітки, стовбур – це дідусі і бабусі, коріння – батьки ваших дідусів і бабусь.Кожен із вас може скласти дерево свого роду.2.. Дидактична гра "Оживи дерево".Діти підходять до дерева і, вказуючи на листочок, гілочку, стовбур, розповідають, хто це в їхній родині.3. Бесіда про родинні реліквії.– У нашого народу є традиційне родинне правило: діти, онуки повинні з повагою ставитися до старших, своїх батьків. Допомагають їм, піклуються про них.У спадок від старших нам залишається не лише мудрість, поради, але й речі, які вони зробили своїми руками або купили чи одержали в нагороду. Такі речі стають родинними реліквіями.Родинною реліквією є і родинні фотокартки рідних. Раніше вони висіли у рамках на стіні, тепер частіше зберігаються в альбомах або коробках. Родинні фотографії багато можуть розповісти про життя роду.4. Фізкультхвилинка.IV. Закріплення та осмислення знань.1. Робота з підручником (с. 24-26).2. Робота у зошиті (Урок 8-9). Музичний супровід: "Роде наш красний".3. Читання оповідання В. Сухомлинського "Дідусь".V. Підсумки уроку.– Про що вели мову на уроці?– Що нового дізналися про родину?– Що потрібно робити, щоб сім'я була щасливою?–       Що ти можеш для цього зробити?
