.

Написання рядкової та великої букв «о», «О» (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
111 1382
Скачать документ

Написання рядкової та великої букв «о», «О»

Мета: Ознайомити учнів з рукописними буквами «о», «О». Вчити їх писати
ці букви в зошиті у косу лінію. Закріплювати навички звукового аналізу
слів; визначати місце звука в слові. Розвивати фонематичний
слух,сприймання; зорово-просторову орієнтацію; просторовий гнозис,
дрібну моторику пальців рук. Збагачувати словниковий запас. Розвивати
зв’язне мовлення.

Виховувати у дітей старанність,охайність під час виконання письмових
завдань.

Обладнання:малюнок казкового героя Капітошки, зображення друкованих та
рукописних букв,каса букв, картки для індивідуальної роботи, пластилін,
малюнки.

Хід уроку:

І.Підготовча частина

1.Організаційний момент.

Повторення вірша.

Ось до класу всіх скликає

Голосистий цей дзвінок.

І ми радо поспішаєм

Не в садок, а на урок.

ІІ. Основна частина:

1.Повторення вивченого матеріалу.

–Діти, до нас завітав Капітошка. Він приніс букви. Назвемо їх. Які це
букви друковані чи рукописні? (Друковані). Які звуки вони
позначають?(А,У) Які із цих букв ви навчилися писати? (А,У,а,у).

а) Завдання «Знайди пару». (Друковані букви з єднати з рукописними)

б) Завдання «Допиши елементи букв».

2. Повідомлення теми та мети уроку:

–Сьогодні Капітошка прийшов до вас на урок і приніс багато завдань. З
яким звуком ви познайомилися на уроці читання ? (із звуком о). Що ви
знаєте про цей зук?(він голосний)

а) Гра «Спіймай звук о в словах».

ОКО, МАК, СОМ, НІС, РОТ, ЛОБ, КОЛО, ШАПКА, ВОВК.

–Покажіть Капітошці, як ви вмієте робити звуековий аналіз слів.

б) Завдання «Виконай звуковий аналіз слів».

КОЛОБОК ОРЕЛ ОКО

–А ще Капітошка прийшов навчити вас писати рукописні рядкову та велику
букви о,О.Знайдіть у касі букву О і покажіть її

&

AE

oe?

e

згляд та порівняння друкованих та рукописних букв «О».

На кого або на що вона схожа?

Розгляньте малюнки,які є у вас на парті. Що в цих малюнках нагадує букву
О

б)Робота з індивідуальними картками «Впізнай букву О».

3.Написання рядкової букви «о».

–Рядкова буква «о»–це овал. Починаємо писати трохи нижче верхньої
рядкової,ведемо вгору до лінії,заокруглюючи ліворуч,потім униз,теж
заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо
вгору до зустрічі з початком букви. Пишемо під лічбу і-раз-і.

а)Ліплення рядкової букви «о» з пластиліну.

б)Написання овалу в повітрі.

в)Написання рядкової букви «о» в зошиті.

4.Фізкультхвилинка.

Гра «Сонце—хмари» (пальчикова гімнастика)

Вправи для очей: рух очей вправо –вліво.

Рух очей вгору—вниз.

Рух очей по точках квадрату.

Погляд на далекий предмет—на близький.

5.Написання великої букви «О».

–Велика буква О—це великий овал. Починаємо писати нижче міжрядкової
лінії, потім заокруглено ведемо вниз до нижньої рядкової лінії,де знову
заокруглюємо вправо і ведемо туди, де починали. Пишемо під лічбу
і-раз-і.

а)Ліплення великої букви «О» з пластиліну.

б) Написання великого овалу в повітрі.

в) Написання великої букви «О» в зошиті.

6.Завдання «Знайди на малюнку предмети,схожі на букву «О» і розфарбуй
їх».

ІІІ. Заключна частина.

1.Підсумок уроку.

–Яку букву ви вчилися писати сьогодні на уроці? Коли слід писати велику
букву «О»? Пригадайте імена,які починаються з букви «О».

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
