.

Написання листа рідним, друзям. Закріплення етичних навичок у ході складання письмових висловлювань (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
103 2162
Скачать документ

Тема. Написання листа рідним, друзям. Закріплення етичних навичок у ході
складання письмових висловлювань.

Мета. Ознайомити учнів з одним із зразків ділового мовлення – листом;

закріплювати практичні навички етики мовлення; розвивати культуру
мовлення;

виховувати повагу до праці хліборобів.

Обладнання уроку: комп’ютерна презентація, мультимедійне обладнання

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

На екран проектується слайд 1

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. Перевірка домашнього завдання.

Вправа 73.

– Що можна було б зобразити зліва і справа малюнка?

– Зачитайте розповідь яку ви склали на основі трьох малюнків.

– Чого вчить нас складена розповідь? (Міркування учнів.)

Вправа 76.

– Як називається гра, сценку з якої зображено у підручнику?

Зачитайте власну інструкцію до гри. Зачитайте її.

2. Диктант.

Рідне слово

Над старими яворами

Білих буслів білі діти

Зранку-раночку дзьобами

Вчаться рідно клекотіти.

І рідненько тьохка в лузі

Соловей до солов’яти.

І мене навчіть, матусю,

Рідним словом розмовляти.

Вказівка. Кожен рядок вірша починати з великої букви.

– Знайдіть слово-звертання у вірші.

– До слова бусол доберіть близькі за значенням слова.

(Лелека, чорногуз, бузько.)

Слайд2. Вказівка проектується на екран, потім по черзі з’являються два
завдання, а в підкріплення дитячих слів – з’являються назви та малюнок
лелек

– Прочитайте прислів’я. Слайд 3

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ви будете вчитися писати листи своїм близьким і знайомим.

Лист — дуже важлива форма спілкування. Тому писати його повинен уміти
кожен.

Слайд 4.

2. Створення проблемної ситуації.

– Чому люди пишуть один одному листи?

– Хто з вас уже писав або отримував листи?

– Чи можна без дозволу читати листи, адресовані комусь іншому?

– Чи знаєте ви, як лист потрапляє за призначенням, до адресата?

( “Мозкова атака”, фронтально з усім класом, діти висловлюють різні
думки.)

3. Словникова робота. (Слова на дошці.)

.

n

p

XZ\u

L

N

phy0о в групах!

Лист, конверт, поштова скринька, поштове відділення, до запитання,

листоноша, адреса, адресувати, адресат, автор листа (адресант.)

Слайд5.

(Учні вчаться правильно вимовляти і записувати ці слова.)

4. Робота з підручником.

Вправа 77.

План роботи. Складання ” павутинки”.

1. Читання листа.

2. Бесіда щодо його змісту і оформлення.

3. Практичне засвоєння звертань (“Так звертайся”).

4. Самостійне написання листа за поданим зразком.

Запишіть у словнички слова подані у підручнику.

Вправа 79.

Поетична хвилинка.

– Хто є автором листа?

– Кому він адресований?

– Про що розповідає Галинка у своєму листі?

– Що вона пропонує Оленці?

– Доберіть близькі за значенням слова до слова подружка. (Товаришка,
приятелька.)

Фізкультхвилинка

IV. Тренувальні вправи. Стежина спроб і помилок.

1. Робота над вправою 78.

План роботи

1. Вибір адресата.

2. Обдумування змісту листа.

3. Складання плану листа і запис його на дошці.

4. Обговорення кожного пункту плану.

5. Запис тексту листа на дошці і в зошитах.

(Лист варто переписати на аркуш паперу і відіслати адресатові.)

2. Творче списування.

– Знайдіть помилку і запишіть вірш правильно.

Дасть мені матуся скибку:

Хлопчику, гляди!

Ти ж на вулицю гуляти

З хлібом не іди!

Бо упустиш ненароком,

Стопчеш чобітьми,

В буханець отой пахучий

Душу вклали ми.

Слайд7

— Побудуйте звукову модель слова буханець.

— Чому треба берегти хліб?

4. Гра “Продовж прислів’я”.

в коморі, голова, свого мозоля.

Хліб усьому …

Найсмачніший хліб від …

Не той хліб, що в полі, а той, що…

Слайд 8.

V. Підсумок уроку.

Що нового ви дізналися з уроку?

Чому треба вміти писати лист?

Коли люди пишуть один одному листи?

Які сучасні способи листування ви знаєте?

VI. Домашнє завдання (диференційовано).

С. 39, вправа 80 (високий рівень).

Написати листа за зразком, поданим у вправі 79 (решта учнів).

Принести конверти – будемо вчитися писати адресу.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
