Тема :Множення багатоцифрових чисел на одноцифрові
Самостійна (перевірна) робота.
Мета: Закріплювати уміння учнів розв`язувати приклади та задачі, які
містять пройдені випадки письмового множення багатоцифрових чисел на
одноцифрові (коли у першому множнику є кілька нулів, або коли він
закінчується нулями); перевірити рівень знань учнів з вивченого
матеріалу.
• Розвивати обчислювальні навички,логічне мислення,творчу самостійність,
математичну мову, пізнавальний інтерес.
• Виховувати інтерес до навчання,бажання вчитися.
ОБЛАДНАННЯ:
• макет ракети,картки із завданням для гри «Карусель»,
• таблиця із завданням для усної лічби «Хто швидше долетить
• до місяця», картки із тестовими завданнями для перевірної роботи.
Хід уроку:
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
– Сьогодні у нас багато гостей на уроці. Будь ласка,поверніться до
них,привітайтесь,даруючи всім свою посмішку.
– Ми веселі,бадьорі і будемо працювати старанно,уважно,гарно,на радість
усім. Поверніться, будь ласка,один до одного і подаруйте сусідові щирі
посмішки.
II. МОТИВАЦИЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
– Юні космонавти, сьогодні ми проведемо тренувальний політ в космічний
простір. В уявну космічну подорож вирушають два екіпажі. Протягом уроку
ми виявимо, який екіпаж працюватиме краще,а отже здобуде право ввійти в
основний склад космічної команди, а інший-стати його дублером (
додатковим складом).
– Цю захоплюючу подорож ми здійснимо засобами математичних обчислень.
Дружба з математикою допоможе вдало пройти тренування.
– Вашими вірними друзями під час польоту повинні бути уважність,
кмітливість, взаємодопомога, винахідливість.
– У кожного космонавта є бортовий журнал,де він записуватиме свої
спостереження-це робочі зошити. Дороговказом будуть завдання на картках.
– Починаємо працювати в бортових журналах,вказуємо час відльоту:
21 грудня
Класна робота
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1.УСНА ЛІЧБА
– Починаємо відлік до старту:
– лічимо сотнями від 2100 до 1200;
– лічимо десятками від 1200 до 1080;
– круглими числами від 190 до 80;
– парними числами від 20 до 2.
2.УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ
– Ми успішно стартували. Наш курс: супутник Землі – Місяць. Зараз нам
потрібно уважно перевірити показання всіх приладів, як вони
функціонують, розігріти всі двигуни ракети, тобто наш мозок.
– Над якою темою ми працюємо ?
Гра «Хто швидше долетить до Місяця?»
50*2 50*4
76*2 67*2
2*35 2* 45
26*3 24*3
160*10:100 170*10:100
– До Місяця швидше дістався екіпаж № … . А зараз всі космонавти
отримують індивідуальні завдання, висаджуються на Місяць і проводять
необхідні дослідження.
3.УСНИЙ РАХУНОК
Гра «Карусель»
(учні отримують індивідуальні картки із завданням:
25*3*10=
35*2*10=
45*2*10=
15*3*100=
25*2*100=
Спочатку кожен учень виконує своє завдання. Потім учні займають місця у
внутрішньому і зовнішньому колі «Каруселі» і пропонують завдання
товаришеві навпроти. Коли завдання в усіх парах будуть зроблені
правильно-учні зовнішнього кола пересідають за годинниковою стрілкою.
Утворені нові пари знову обмінюються своїми завданнями і т.д.)
– Центр управління космічними польотами просить представників кожного
екіпажу повідомити результати проведених на Місяці досліджень .
Екіпаж № 1:
Місяць – природній супутник Землі. На зоряному небі Місяць нам здається
таким самим, як Сонце. Але це тільки здається,бо він майже у 400 разів
ближчий до Землі. Космічний корабель долає цю відстань за три доби.
Екіпаж №2
Місяць – супутник Землі . Він рухається навколо нашої планети по своїй
орбіті,що нагадує еліпс ( приплюснуте коло ),тому він в різних точках
орбіти знаходиться на різній відстані: то далі то ближче до Землі . В
середньому відстань від Землі до Місяця дорівнює 30 земним діаметрам .
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
1.Закріплення вміння множити багатоцифрові числа на одноцифрові
(письмово)
?
:?$
®
AE
o
Землі до Місяця. Космонавт ……. нам повідомив,що відстань від Землі до
Місяця у 30 разів більша від земного діаметра. Щоб знайти цю відстань,
треба знати діаметр Землі. Відомо, що радіус Землі – 6 378 км , то щоб
знайти діаметр потрібно:
6 378 * 2 = 12 756 (км)
– Відстань від Землі до Місяця дорівнює 30 діаметрам, отже
12 756 * 30 = 382 680 (км)
2.Математичний диктант
– Продовжуємо працювати в бортових журналах. Зараз ми запишемо
інформацію, яка знадобиться нам під час космічної подорожі і яку повинен
знати кожен космонавт.`
а) запишіть числа:
141 390 000 (км) – відстань від Землі до Венери
223 754 000 (км) – відстань від Землі до Марса
591 965 000 (км) – відстань від Землі до Юпітера
б) розташуйте числа у порядку спадання;
в) найменше число запишіть у вигляді суми розрядних доданків;
г) запишіть сусідів цього числа.
– З чим пов`язане число над яким ми працювали ?
V. Фізкультхвилинка
VI. ПЕРЕВІРНА РОБОТА
а) розв`язування рівнянь
– Ми не випадково опрацьовували інформацію пов`язану з Венерою. Наша
ракета до неї наближається. Щоб успішно відбулося приземлення – треба
розв`язати рівняння:
Х : 4 065 = 3 Х : 7 206 = 4
а)14 295 б)12 195 в)12 285 а)26 814 б)28 824 в)28 624
– Приземлення на Венеру здійснено успішно. Прошу екіпажі провести
дослідження і представити нам результати .
Екіпаж № 1:
Венера – друга за відстанню від Сонця планета, носить ім`я богині краси.
Вона схожа на яскраву зірку, тому її ще називають «ранковою зорею».
Венера – сусідка Землі з боку Сонця і дуже схожа на Землю. Майже така ж
за розміром.
Екіпаж № 2:
Венера оточена товстим шаром хмар, однак її атмосфера на відміну від
земної складається з вуглекислого газу і сірчаної кислоти. Під таким
покривом дуже жарко. Життя на Венері – неможливе.
б) розв`язування задачі
– Тепер летимо на Марс. Щоб швидко подолати відстань до планети Марс –
потрібно розв`язати задачу:
Ракета за 2 хвилини долає відстань 864 км . Яку відстань пролетить
ракета за 5 хвилин ?
а) 4 180 км б) 2 160 км в) 2 190 км
-Чергове завдання виконано . Знайомимося з планетою Марс .
Екіпаж № 1:
Планета Марс – четверта від Сонця планета, її називають червоною
планетою. Там багато піску червоного кольору. Марс менший за Землю,але в
нього не один,а два супутники – Фобос і Деймос. На Марсі дуже холодно,
вночі температура знижується до – 85`C .
Екіпаж № 2:
Марс, так само як і Землю,називають кам`яною планетою. Його поверхня –
це гори,пустелі,вулкани,кратери,каміння. На Марс уже кілька разів
прилітали справжні космічні кораблі,запущені російськими та
американськими вченими. Але ніяких слідів життя не вдалось знайти.
б) обчислити значення виразу
– Ми відвідали Місяць і дві планети:Венеру і Марс, а тепер час
повертатися додому. Щоб швидко і успішно повернутися, потрібно правильно
виконати третє завдання: обчислити значення виразу
7 * 50 092 *2 =
а) 804 068 б) 701 288 в)910 088
ПІДСУМОК УРОКУ
– Наш тренувальний політ успішно завершується .
– Сподобався вам урок ?
– Що вам найбільше сподобалось ?
– Над чим ми сьогодні працювали ?
– Куди б хотіли вирушити у подорож наступного разу ?
– Краще у нас сьогодні працював під час тренувального польоту екіпаж № …
. Центр управління польотами оголошує йому подяку і призначає його бути
основним складом космічної команди, а екіпаж № … буде його дублером.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-Робимо останній запис в бортовому журналі №2,стор.
– Бортові журнали №1 з вашими дослідженнями і розрахунками під час
тренувальної космічної подорожі передати в Центр управління польотами.
Тест № 1. Розв?язати рівняння:
X : 4 065 = 3
a) 14 295 б) 12 195 в) 12 285
Тест № 2.Розв?язати задачу:
Ракета за 2 хвилини долає відстань 864 км.Яку відстань пролетить ракета
за 5 хвилин?
а)4 180 км б)2 160 км в) 2 190 км
Тест №3.Обчислити значення виразу:
7•50 092 • 2 =
а) 804 068 б)701 288 в)910 088
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter