Реферат на тему:
Тема:
Мій рідний дитячий садок(заняття: мовленнєве, дитина і навколишній світ,
художня література)
Тема. Мій рідний дитячий садок.
Мета. Продовжувати вчити дітей складати невеликі творчі розповіді,
культури мовленнєвого спілкування, спільно з вихователем складати
сюжетне оповідання.
Розширювати уявлення дітей про дитячий садок, місто в якому живуть діти.
Розвивати активне мовлення, уяву, пам’ять, фантазію.
Виховувати любов до рідного міста, садочку, народних фольклорних пісень.
Обладнання: іграшковий півник, магнітофон, касет “Джерело Карат”
книга “Українське дошкілля 1991 р.
ст. 119 “Діти в садку”.
ст. 412 К.Перелісна “Туп-туп-туп”.
дидактична гра “Настрій у дітей”. Коломийки.
Діти сідають півколом до вихователів. Встають і вітаються.
Доброго ранку, доброго дня.
Вітає усіх “Троянди” дітвора:
“Бажаєм здоров’я, бажаєм добра”
Доброго рану, доброго дня!
Вихователь: Кожного ранку ви разом з татом, або мамою куди ідете?
Діти: До дитячого садка.
Вихователь: А чи любите ви ходити у садочок.
Відповіді дітей.
Сюрпризний момент.
Кукурікає півник.
Вихователь: Хто це ще прийшов сьогодні до дитсадка”
Діти: Півник
Вихователь: Як ви думаєте: чому це він сьогодні до нас прийшов?
Відповіді дітей
Вихователь: знаєте діти, півнику захотілося подивитися як вам живеться у
дитсадку, чи вмієте ви гратися, дружити, допомагати один одному. Отже
півнику, сідай і слухай наше оповідання про “Наш дитячий садок”.
Всі ми живемо у м. Коломия. Кожного дня зранку ідемо до дитячого садка.
Наш садочок називається “Веселка” У групі “Троянда” нам живеться весело
і дружно.
Завідувачку нашого дитячого садка звати: Наталія Петрівна; медсестру:
Ярослава Степанівна; музичного керівника: Леся Василівна; інструктора з
фізкультури: Надія Василівна.
Вихователь: А кого ви ще знаєте як звати з вихователів, які прийшли до
нас сьогодні у гості.
Відповіді дітей.
Проводиться дискотечна гра. “Який настрій у хлопчиків і дівчат”.
Діти підходять до столу і вибирають намальованих дітей різних настроях:
сміється, плач злий. Тоді дивиться дитина на настрої дитини розповідає:
що робить хлопчик чи дівчинка? Чому сміється, плаче, зла?
Вихователь: Як живеться нашим дітям у садочку?
З ким вони дружать, що їм найбільш подобається у групі.
Хто з діток бажає розказати.
Творчі розповіді дітей на тему: Як живеться мені з дітками у дитячому
садку”
Пісня-гра “Якщо весело тобі”.
Вихователь: Добре, весело живеться малюкам у дитсадку. А як вони ідуть
до садка розкаже Андрійко.
Тут-туп-туп!, Тут-туп-туп!,
Тут-туп-туп!, Там і тут
До садочка діти йдуть
Не біжать, не кричать,
Лиш ніжками тупотять
І хлоп’ята з літаками
І дівчатка із квітками
Не біжать, не кричать.
Лиш ніжками тупотять.
Вихователь: Як живеться дітям у садку розповість Даянка.
“Діти в садку”
Як то гарно, як то любо,
Як прийдуть в садочок діти,
Всі причесані, обмиті
І чистенько приодіті.
Глянеш, мило усміхнешся,
Серце радується в груди;
Гарні діти, не ліниві;
Видко з них потіха буде!
Вихователь: У нашому місті є багато садочків. До них ходить теж багато
дітей.
А як називається наше місто?
Діти: Коломия.
Вихователь: Як називаються діти, які ходять садочки?
Діти: Коломияни.
Вихователь: м. Коломия – гуцульське місто. Місто в якому живе багато
гуцулів.
Послухайте гуцульські мелодії.
Діти під звуки гуцульської мелодії танцюють.
Вихователь: Коломияни дуже люблять співати коломийки.
А ви любите співати?
Відповіді дітей.
Коломийки
Коломия не помия,
Коломия – місто.
В Коломиї такі хлопці
Я орди над містом.
Гей-гой дана-дана
Як орди над містом (2 р.)
Коломия не помия,
Коломия – місто
В Коломиї такі дівки,
Як пшеничне тісто
Гей-гой дана-дана
Як пшеничне тісто (2 р.)
А ми собі заспіваєм 2 голосами
Один піде понад лугом,
А другий лісами
Гей-гой дана-дана
А другий лісами (2 р.)
Вихователь: Сподобалося вам сьогодні у дитячому садку. Чому сподобалося?
А на згадку про нас ми нашим гостям подаруємо лялькові хлопчики і
дівчата.
Комплексне заняття
Подорож до зимового лісу
(розвиток мовлення, рідна природа, малювання)
Середня група
ДНЗ № 9 “Веселка”
Вихователь: Ганушевська Н.Я.
Тема: Подорож до зимового лісу.
Мета: Формування у дітей уявлення про ознаки зими (холодно, мороз,
багато снігу); властивості снігу; розширювати і поглиблювати знання
дітей про диких тварин – зайця, білку, лисичу (як живуть взимку, чим
живляться); учити утворювати іменники за допомогою зменшуваних суфіксів
(заєць-зайчик, зайченя, зайчатко, зайченятко); розвивати у дітей бажання
малювати лісову красуню, мазками прикрашати ялинку.
Матеріал: макети дерев, іграшки зайчик, білочка, лисичка; прислів’я,
вірші, фарби, нещлі, стаканчики з водою, пів-аркуша паперу.
Хід заняття:
Діти другого розташовування на килимку на маленькі подушечки. Вихователь
запитує:
Яка зараз пора року? (Зима)
Що падає надворі? (сніжок)
А якого кольору сніг? (Білого)
Якщо взяти сніг у руки, який він? (холодний)
Що можна робити з снігу? Ліпити снігова, гратися у сніжки)
Що станеться з снігом, коли його взяти у руки? (розтане)
Від чого розстає сніг? (від тепла).
На що перетворюється сніг від тепла? (на водичку).
А якщо винести водичку на холод, на вулицю, що станеться з снігом? (він
перетвориться на лід).
Коли ви ідете у садочок, то буває так, що під чобітками рипить сніжок.
Чому рипить сніжок? (тому, що є мороз).
Наші бабуся і дідусі складали прислів’я. Які ви знаєте прислів’я про
мороз?
Сонце блищить, а мороз тріщить.
Хоч мороз і припікає, зате комарів немає.
Такий мороз, аж зорі скачуть.
Діти, як ви захищаєтеся від холоду і морозу? (тепло одягаємося).
А що ви одягаєте? (шуби, шапочки, рукавички, чобітки).
Як ми ховаємо личко від морозу? (зав’язуємо шарфик)
Давайте посіваємо пісеньку “Морозець, морозець”
Ви вже сказали, що ми тепленько одягає ось, коли надворі холодно, а як
видумаєте, а тварини мерзнуть у лісі? (відповіді дітей)
Давайте ми помандруємо до лісу і може зустрінемо там якихось тварин.
Ви знаєте. Хто живе у лісі? (діти відповідають)
Як ми називаємо тварин, що живуть у лісі? (звірі)
Під музику змійкою вирушаємо до лісу. Під кущиком заховався зайчик.
Дати, хто це сидить під кущиком? (відповідь дітей).
Беру зайчика на руки і говорю віршик:
Я вухастий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса,
Я усіх-усіх боюся.
Давайте ближче подивимось на зайчика. Якого кольору шубка у зайчика?
(сірого). Улітку шуба у зайця сіра, а узимку біла. Сніг білий і зайчик
білий – його не видно.
А де живе зайчик? (під кущиком)
Весь день зайчик сидить під кущиком. А вночі скаче шукати їжу.
Що їсть зайчик? (моркву, капусту).
А взимку є капуста і морква на городі? (ні, всюди сніг).
Що їсть взимку зайчик? Я вам розповім.
Взимку зайці їдять молоді гілочки дерев, обгризаючи кору молодих дерев і
можуть навіть прискакати у сад. Тому господарі на зиму обкутують молоді
дерева, щоб зайці їх не пошкодили. У лісі лісники роблять спеціальні
кормушки і заготовляють у них сіно для зайчиків і інших тварин.
Це великий заєць, а як ми назвемо маленького зайця? (зайчик). А ще можна
сказати зайчатко, зайченятко. (повторюю з дітьми).
Давайте заховаємо зайчика під кущиком, щоб його не знайшла лисичка.
Гляньте, хто це виглядає з дупла, (Білка)
Давайте ближче подивимося на білку. (Беру іграшку білку на руки).
У білочки гарна пухнаста оранжева шубка. На голові у неї стирчать
маленькі вушка, у білочки гарні великі чорні очка. Хвіст у білочки
великий і пухнастий. Білочка дуже рухлива, вона стрибає з гілки на
гілку. У Білочки дуже гострі зуби, вона легко розколює ними горіхи. На
зиму білочка утеплює своє дупло сухим листячком, шерсино, пір’ям.
Білочка запаслива, на зиму у дуплі вона робить великі запаси горіхів,
жолудів, сушені гриби на гілка кущиків.
Як ви думаєте, білочці холодно взимку? Чому? (відповіді дітей).
Так, білочці не холодно, вона має теплу шубу і утеплює своє дупло на
зиму. Повертайся. Білочко у свою хатинку. Як називається хатинка у
білочки? (Дупло).
Під ялинкою заховалася лисичка. Підходимо ближче до лисички.
У лисички густа і пухнаста шерсть. Тіло її дуже рухливе, воно може
згинатися і розтягуватися, коли лисичка біжить. У лисички довгий хвіст,
на поворотах він керує, як руль. Голова у лисички подовгувата, мордочка
тоненька, витягнута, вушка великі. Ноги у лисички короткі і тоненькі,
взимку на ногах у лисички виростає густа шерсть і люди говорять про неї,
що лисичка ходить взимку у валянках, ніколи не мерзне. У лисички добрий
слух. Взимку вона чує, як польові миші пищать під снігом. Лисичка швидко
розкопує сні і ловить їх.
А що ще їсть лисичка? (відповіді дітей).
Лисичка дуже любить м’ясо, вона полює на зайчиків, а ще ловить рибу,
жуків молюсків. Пригадайте казочку, як лисичка вчила вовка ловити рибу,
об хитрила вовка, так що йому хвіст примерз в ополонці. Лисичці пора іти
на полювання, а нам час повертатися у групу. Зараз ми підходимо до
столиків і намалюємо для лісових звіряток ялинку. (діти сідають за
столики, заздалегідь при приготовані для малювання).
Нагадую, як правильно малювати ялинку: спочатку малюємо стовбур, а потім
гілочки в одну і другу сторони; мазками прикрашаємо ялинку.
Діти виконують роботи, підходжу до кожного і запитую, чи треба
допомогти.
Хто намалював ялиночку, виходить з малюночком у роздягалку і показую.
Гостям.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter