.

Математичні терези (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
112 1475
Скачать документ

Математичні терези

4 клас

Мета. Поглибити знання з математики, розвивати увагу, уяву, мислення;
виховувати інтерес до математики.

Обладнання. Полотно з кишенями, завдання на картках, сірники.

Хід заходу

І. Вступне слово вчителя.

– Cьогодні ми пограємо у гру, яка називається «Математичні терези».

– Де ви бачили терези? Для чого вони призначені?

– Ознайомимося з правилами гри.

За командою вчителя учні підходять до полотна, беруть завдання
з будь-якої кишені, потім сідають за парти і розв’язують.

Якщо завдання розв’язане правильно, то це означає, що учень
взяв «вагу» – і допускається до розв’язання важчого завдання, тобто
взяти завдання тієї ж «ваги». Завдання перевіряє журі.

Переможцем вважається той, хто набрав найбільшу вагу.

Якщо учень «взяв» вагу 90кг і не зумів розв’язати завдання
після 2 спроб, то рахується що він взяв вагу 40кг.

ІІ. Проведення гри.

30 кг

Відгадати ребуси.

100 вп (стовп)

3 буна (трибуна)

І 100 рія (історія)

40 а (сорока)

Ті 100 (тісто)

40 кг

1. У вівчаря було 10 овець. Всі, крім 9, з’їв вовк. Скільки овець з’їв
вовк? (1)

2. У школу йшло 3 учениці, а назустріч ще 5. скільки учениць йшло у
школу? (3)

3. Скільки кінців у 4 палиць? (8)

4. Скільки кінців у 5 палиць? (10)

5. У батька було 3 дочки, у кожної з них було по 2 брати. Скільки всього
дітей у цій сім’ї? (5)

60 кг

1. На полiцi стоїть 15 книг. Якою по порядку буде 7 книжка, якщо
рахувати справа налiво? (9).

2. Два десятки помножити на 3 десятки. Скiльки десяткiв отримали? (6).

3. Скiльки рокiв Костi, якщо, коли до його рокiв додати 8 та ще 1, то
буде 20. (11 рокiв).

4. Я задумала число, взяла четверту частину його, додала 16 i дістала
20. Яке я задумала число? (16).

5. У книжцi 16 сторiнок. Скiльки потрiбно цифр, щоб пронумерувати цю
книжку? (10).

70 кг

1. Скільки потрiбно цифрових знакiв, щоб пронумерувати зошит, в якого
100 сторінок? (192).

2. Якi числа при читаннi не змiнюються при переверненнi? (8, 69, 88).

3. Коли ми дивимось на цифру 2, а кажемо 10? (Коли дивимось на
механiчний годинник).

4. Лiкар дав хворому 3 пiгулки, вказавши, що приймати потрiбно через 20
хв. На який час вистачить цих пігулок? (40 хв.).

5. Записати три числа, кожне з яких дiлиться на 2 i на 5. (10, 20, 40).

80 кг

Завдання з сiрниками.

1. Скласти 3 квадрати з 10 паличок.

2. Побудувати трикутник з 6 паличок. Переставити 2 палички, щоб вийшло 2
трикутники, 2 трикутники i чотирикутник.

3. Скласти 2 трикутники з 5 паличок.

4. Скласти з 16 паличок 4 квадрати. Як з цих 4 квадратiв скласти 5?

u

z

ae

5. Є 3 сiрники, якщо до них докласти 2, то отримаємо 8. Як це можна
зробити? (VIII).

90 кг

1. Як записати число 52 однаковими цифрами? (52 = 44 + 4 + 4; 52 =

22 х 2 + 2 х 2 + 2 х 2; 52 = 33 + 3 х 3 + 3 х 3 + 3 : 3).

2. Як записати число 72 однаковими цифрами? (72 = 8 х 8 + 8; 72 = 9 х 9
– 9).

3. Записати число 110 однаковими цифрами. (110 = 99 + 99 : 9; 110 = 33х
3 + 33 : 3; 110 = 55 + 55).

4. Дано ряд цифр: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Поставити знаки + i — так,
щоб у результатi вийшло 100. (12 + 3 – 4 + 5 + 67 + 8 + 9 = 100; 123 + 4
– 5 + 67 – 89 = 100).

5. Як зобразити 100 всiма цифрами (вiд 0 до 9)? (0 + 1 +2 + 3 + 4 + 5 +
6 + 7 + 8 х 9 = 100).

100 кг

1. На першому полi працювало 10 тракторiв, а на другому — 14. Скiльки
тракторiв мають переїхати на друге поле, щоб на ньому стало на 6
тракторiв бiльше, нiж залишилося на першому полi? (1 трактор).

2. Зi 100 г молока можна одержати 15 г вершкiв, а зi 100 г вершкiв — 30
г масла. Скiльки масла можна одержати з 20 кг молока? (15 х (20000 :
100) = 3000 г — одержимо вершкiв з 20 кг молока; 30 х (3000 : 100) =
900г — масла одержимо з 20 кг молока).

3. Маса 2 бикiв i 5 слонiв становить 22 тонни, а 4 бикiв i 3 слонiв = 16
тонн. Яка маса одного слона? Одного бика? (4 бики i 10 слонiв будуть
мати масу 44т, отже, 7 слонiв будуть мати масу 41—16 = 28 (т), а один
слон 28 : 7 = 4(т), маса бика—(16 – 4 х 3): 4 = 1(т)).

4. Потрiбно перевезти 120 т вантажу. Однiєю машиною це можна зробити за
30 робочих годин, а другою — за 15 годин. Спочатку почала працювати
перша машина. Коли вона перевезла половину вантажу, на допомогу прийшла
друга машина. За скiльки годин було перевезено весь вантаж?

(120:2=60 (т) — перевезла перша машина за 15 год.;

120: 30 =4 (т) — перевезла перша машина за 1 год.;

120:15=8(т) —перевезла друга машина за 1 год.;

4+8=12 (т) — перевезли машини разом за 1 год.;

60:12=5 (год.) — за 5 год. двi машини перевезли 60 т вантажу;

15 + 5 =20 (год.) — за 20 год. було перевезено весь вантаж).

5. На двох дiлянках працювали трактори. Коли з першої дiлянки на другу
переїхало 4 трактори, то на першiй дiлянцi тракторiв стало у 2 рази
менше, ніж на другiй. Скiльки тракторiв працювало на першiй дiлянцi
спочатку, якщо на другiй їх було 6? (6 + 4 = 10 (тракторiв стало на
другiй дiлянцi; 10: 2 = 5 тракторiв стало на першій ділянцi; 5 + 4 = 9
тракторів було на першiй дiлянцi спочатку).

ІІІ. Підсумок гри.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
