Тема. Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння таблиць додавання та відні-

мання в межах 10. Вимірювання і побудова відрізків.

Мета. Формувати навички лічби в межах 20, закріпити вміння і навички

додавання й віднімання в межах 10, удосконалювати навички

вимірювання й побудови відрізків, вчити розв’язувати задачі;

розвивати мислення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до
знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі за парти дружно стали

І з гостями привітались.

Посміхнулись, тихо сіли

Й до роботи приступили.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети.

— Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?

— А якими ви повинні бути на уроці?

— Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок-подорож. І
помандруємо

ми з вами по Математичній галактиці, побуваємо на незвичайних

планетах та зорях. Під час подорожі ми повторимо лічбу чисел у
межах

20. Будемо розв’язувати приклади та задачі, перевіримо, чи
вмієте ви

будувати відрізки. А для чого нам це потрібно?

Щоб дізнатися, на чому здійснимо подорож, відгадайте загадку.

Розтина блакить, гостроголова,

Аж до зір готова досягти;

Космонавтики вона основа

«Екіпаж споряджено – лети!»

Тут, у вірші, й відповідь готова,

А тобі – лишається знайти.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Першу зупинку ми зробимо на зірці Довідкова

— Чи знаєте ви що таке галактика? зоря? планета? Нам допоможуть
місцеві

жителі. Надаємо їм слово.

Робота довідкового бюро.

Галактика – величезне скупчення зір

Зорі – розпеченні велетенські кулі(небесні тіла).

2. Усна лічба

Наступну зупинку ми зробимо на зірці Обчислень. Будьте
уважними.

1)5 берізок, 2 смерічки зеленіють над потічком,

біля них одна калина,

скільки всіх дерев, скажи-но?

2)Гра «Мовчанка»

3 5 4
10 7

2 +6 0
-7

1
8 9

3. Каліграфічна хвилинка

Наступна зупинка зірка Міркувань.

Одиниця жартувала

та нуля все розважала.

P

d

TH

* t 3/4 < ? i Коли друзі поруч стали число яке вони склали? - За допомогою яких цифр записується число 10? - Як записуються цифри? 4. Математичний диктант. Наступна зупинка на зірці Рішень. - число 9 зменшити на 5; - від 10 відняти 2; - перший доданок 3, другий доданок такий самий, знайти суму; - до якого числа треба додати 3 щоб отримати 8; - запишіть число, яке містить 1 дес. і 2 од., - у Оленки було 6 цукерок а у Петрика на 5 менше. Скільки цукерок у Петрика? 4 8 6 5 12 1 - назвіть найбільше число, найменше число, запишіть у порядку зростання. 1 4 5 6 8 12 - Яке число зайве? Чому? 5. Фізкультхвилинка. Зоря Відпочинку. IV. Закріплення та повторення вивченого. 1. Зупинка на зірці Думок. Гра «Влучний стрілець» С. 83, №1 - Скласти приклади, в яких перший доданок число 10. 10+7 10+5 10+3 свій приклад - Як по іншому називається число 10? яке число утвориться з двох десятків? - Полічити від 11 до 20; від 20 до 11. 2. Зупинка на зірці Задач. Оленка вирізала 10 сонечок, а Петрик – на 6 сонечок більше. Скільки сонечок вирізав Петрик? Аналіз задачі. Розв’язок. - Що таке Сонечко?(правильно, зірка). - А ще є комаха сонечко, подивіться. Вони дуже корисні, бо поїдають шкідників рослин. V. Розвиток математичних знань. 1. Самостійна робота Зірка Випробувань 1 варіант 2 варіант 6-3-2 1+5+3 6+4-2 10-3-4 5+5-4 10-5-1 4+4-3 5+1-4 Перевірка 2. Геометричний матеріал. Зірка Геометрія. № 5 с. 83 - виміряйте довжину відрізка. 1 в. Накресліть коротший відрізок від даного. 2 в. Накресліть довший відрізок від даного. Яка довжина вашого відрізка? VI. Підсумок уроку «Мікрофон». Зірка Вражень. - Ось і завершилась наша подорож. - Чи сподобався вам урок? - Що сподобалось найбільше? Чому? - Що вдалося найлегше? - Що було найважче? - Як ви думаєте, чи досягли ми поставленої мети? - Дякую за гарну плідну роботу. Вдалого повернення на планету Земля.
