Позакласний захід
Тема: Корисні і шкідливі звички.
Мета: Поглибити знання учнів про корисні та шкідливі звички;
виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок, бажання вести
здоровий спосіб життя.
Обладнення: Ілюстрації на тему;
слова на картках;
зелені й червоні картки у дітей.
Хід заняття
1 Організація початку заняття
– Здраствуйте діти! Я дуже рада бачити вас усіх такими красивими
і здоровими . Сподіваюся, що ви прийшли із чудовим настроєм.
2 Хвилинка психологічного настрою.
Є звички – квітки, звички – як дуби, є гарні звички, звички є погані.
Вони сильніші за людей, а люди їх раби схиляють голови, наче каторжани.
3 Повідомлення теми і мети заняття.
– З цих рядків ви могли зрозуміти, про що піде мова на нашому
занятті. Це – вички.
( До класу вбігають пані Користь і Шкідливість).
Вихователь:
– Дозвольте запитати, хто ви такі? І чого ви завітали до нас?
Пані Користь і Шкідливість:
– Ми прийшли дати поради вашим дітям.
Вихователь:
– Ну, будь ласка!
Пані Користь дає поради:
– Робити добро,говорити тільки правду, бути ввічливими і
охайними.
Пані Шкідливість дає поради:
– Не дотримуватись правил гігієни, культури поведінки, не гуляти
на свіжому повітрі.
Вихователь:
– Діти, чиї вам сподоблись поради?
Діти:
– Поради пані Користі.
Вихователь:
– Діти, давайте доведемо пані Шкідливості, що її поради погані.
(Пані Користь і Шкідливість сідають за парту).
4 Гра «Мікрофон».
Звичка – це …
Корисні звички це – …
(Діти перераховують відомі їм звички – і корисні, і шкідливі).
5 Гра «Корисно-шкідливо».
Виховаель називає звички, учні сигналізують картками: зелена картка –
корисно, червона картка – шкідливо.
* Виконувати ранкову гімнастику;
* Дотримуватись режиму дня;
* Гризти нігті;
* Довго дивитися телевізор;
* Вживати алкоголь;
* Правильно харчуватися;
* Спілкуватися з людьми;
* Говорити неправду.
6 Відгадування загадок.
* Продукт смачний, поживний, як ліки – ефективний.
(Мед)
* Рослина містить нікотин, здоров(ю дуже шкодить він.
(Тютюн)
* Знають і дорослі й діти, що не все корисно пити. В житті погану
грає роль. Здоров(я ворог – … (алкоголь)
* На ньому бавитись не слід бо дуже небезпечний … (лід)
Ue
TH
a
a
ae
e
(*D
F
H
J
N
P
’
”
TH
a
*F
J
”
> * Чисте, напоєне запахом квітів, дихати без нього не можна.
(Повітря)
* Хто дружить із нами буде – всі незгоди він забуде. Виросте міцним,
здоровим, переможе всі хвороби.
(Вітаміни)
(Вихователь запитує в учнів:
– що необхідно для здоров(я?
– що непезпечне для здоров(я?).
7 Фізкультхвилинка.
Я малюю зайчика.
Раз.
Це у нього, бачите, голова.
Два.
Це у нього вуха до гори.
Три.
Це стирчить у нього хвостик сірий.
Чотири.
Це очиці весело горять.
П(ять.
Ротик, зубки – хай морквинку їсть.
Шість.
Шубка тепла хутряна на нім.
Сім.
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом.
Вісім.
Ще навколо посаджу дерева.
Дев(ять.
І хай сонце сяє з піднебесся.
Десять.
8 Гра «Розсипанка».
На магнітній дощці прикріплені слова на картках, з яких потрібно скласти
висловлювання про те, що не слід робити для того, щоб запобігти
тютюноплінню і вживанню алкоголю.
1. виховувати у себе
силу волі
2. не спілкуватися з людьми, які
примушують до
куріння
та вживання алкоголю
Вислови:
1. Виховувати у себе силу волі.
2. Не спілкуватися з людьми, які примушують до куріння та вживання
алкоголю.
9 Гра «Збери прислів(я»
Зберіть і прочитайте прислів(я як ви їх розумієте.
Здоровому все
здорово
(Здоровому все здорово).
Доки не то
служить, тужить.
здоров(я чоловік
(Доки здоров(я служить, то чоловік не тужить).
10 Закінчи речення.
? Як про здоров(я дбаєш, так і … (маєш)
? Найбільше вітамінів у … (фруктах)
? Не читайте книгу у … (ліжку)
? Без здоров(я немає … (щастя)
Вихователь звертається до пані Шкідливості:
? Чи усвідомили ви до чого закликали учнів?
Пані Шкідливость:
? Так, я змінила свою думку.
А дітям хочу я сказати:
Поки ви ще невеличкі-
Виробляйте добрі звички,
Щоб здоров(я зберегти
І щасливими рости.
Підсумок заняття.
– Наше заняття закінчемо такими словами:
Як є здоров(я – буде все, як треба сміятиметься сонечко із неба і дітям
світ постелиться під ноги, щоб ви пройшли усі дороги.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter