Урок читання
Тема: Казка «Рукавичка»
Мета: вчити виділяти в тексті дійових осіб , спостерігати за структурою
і сюжетом казки ,розвивати навички читання тексту в особах , правильно
інтонувати речення ,формувати уміння усно переказувати казку
,зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації. Виховувати увагу до
мови казок.
Обладнання: малюнки тварин, ілюстрації до казки маски тварин.
Хід уроку:
I. Організація класу
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуйтесь на урок.
II. Підготовка до читання
Діти: Пам’ятайте , милі діти ,
І хлоп’ята, і дівчата!
Щоб успіхи чудові мати ,
Треба гарно всім читати!
III. Вправи для розвитку артикуляційного апарату
Вчитель. Щоб виразно ,з інтонацією читати ,ми з вами виконаємо дихальні
вправи. Сіли всі рівненько , розправили свої груди , а отже, і легені.
а) Дихальні вправи.
Вдих – носом.
Видих – ротом,
Вдих – ротом
Видих – носом
Вдих – носом
На видих промовляємо речення: «Прийшла зима»
б) Артикуляційна розминка
– запросимо тишу – ц-ц-ц
– вітерець у лісі – ш-ш-ш
– прилетіли птахи – шук-шук-шук
– заспівав соловей – тьох-тьох-тьох
– тануть бурульки – кап-кап-кап
– дзюркоче вода у струмочку – дз-дз-дз
в) Вчитель: Сів шпак на шпаківню,
Заспівав шпак півню: . «Ти на вмієш, так як я. Так як ти, не вмію я.»
г) Робота над чистомовкою:
За-за-за – дідова коза
Зі-зі-зі – дав їсти козі
Зу-Зу-Зу – Веду козу
Зе-зе-зе – кінь довезе
Зи-зи-зи – мене підвези
Аз-аз-аз – провели газ
Ас-ас-ас – поздоров нас
IV. Перевірка домашнього завдання
Вчитель: Зберіть усі знання і сили
Згадайте все, що вдома вчили.
а) Вибір варіантів за сигнальними картками.
Синій – знайди в казці зачин, основну частину, кінцівку.
Червоний — прочитай пісню вовка та кози
б) Гра «Дзвіночок» (дзвенить дзвіночок, діти переказують до сигналу
дзвінка)
V. Фізкультхвилинка
Вчитель:
Ми з вами гарно потрудились ,
мабуть, трохи притомились.
Тепер настав час відпочинку –
Ми проведем фізкультхвилинку
(учні співають і танцюють на мелодію пісні «Усмішка»)
Ця хвилинка дуже дорога
І гарненька, і легенька, мов пір’їнка.
Наша праця цього вимага,
Тож звучи для всіх дітей, фізкультхвилинко!
Приспів:
Щира пісенька у нас
Про веселий 2 клас
І звучить вона так весело і дзвінко
Щоб бадьорість була в нас,
Усміхаємось в цей час,
Усміхнись і ти до нас, фізкультхвилинко!
VI. Повідомлення теми і мети уроку
d
?
@n?I
:
®
a
Вчитель: Сьогодні на уроці ми прочитаємо ще одну казку. А назву її ви
дізнаєтесь, коли розшифруєте анаграму: КАРКУАЧИВ (рукавичка)
VII. Опрацювання казки
1 .Слухання в записі
– Які тварини залізли в дідусеву рукавичку?
– Де взялася в лісі рукавичка?
– Хто був першим? Потім?
2. Словникова робота
шкряботушка
скрекотушка
побігайчик
сестричка
братик
іклан
набрід
– Прочитайте слова, правильно наголошуючи.
3. Повторне мовчазне читання казки
– Чи в повному об’ємі казка в підручнику?
– Якої частини немає?
4. Аналіз казки з елементами вибіркового читання .
– Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселилися в рукавичці.
– Чому мишку названо шкряботушкою? А жабку – скрекотушкою? Кому лисичка
– сестричка?
– Кого звірі вже не хотіли впускати в рукавичку? Прочитайте чому.
– Скільки тварин поселились в рукавичці?
5.Читання казки за логічно закінченими частинами.
6. Гра «Дочитай речення до кінця.»
7. Спостереження за мовою казки.
– Прочитай початок казки. А як по-іншому починаються казки? Переробіть
початок.
– Доберіть слова близькі за значенням до слів: іде(ходить, бреде,
чимчикує), біжить( гониться, мчить, женеться), собака(пес), плигає
(стрибає), лихо (біда, нещастя, неприємність)
– Доберіть слова, протилежні за значенням, до слів: влізла, мало,
загубив,, сидить, питає.
8. Інсценізація казки.
9. Розвиток зв’язного мовлення учнів.
– Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник не зобразив?
– Пригадайте ,як закінчилась казка. Розкажіть її кінець.
– Давайте продовжимо казку. Куди ж тварини пішли зимувати? (3 тих пір
ведмідь зимує у бар лозі, лисиця у норі…)
VIII.Підсумок уроку
– Яку казку ми прочитали?
– Чого вона вчить?
IX. Домашнє завдання
– Читати текст в особах.
– Намалювати ілюстрації до казки.
Вчитель:
Ось і уроку кінець
Хто працював, той молодець!
Що сподобалось вам, поділіться вдома.
Що сумним було, пожалійтеся вдома.
Всі дружні й активні були увесь час.
Хороші оцінки сьогодні у вас.
(Вчитель оцінює відповіді дітей)
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter