Тема: Їжа, корисна для здоров’я. Народні традиції харчування. Практична
робота: Вибір корисної для здоров’я їжі.
Мета: пояснити необхідність вибору корисних для здоров’я продуктів;
познайомити із традиційними національними стравами; розвивати
спостережливість, увагу; виховувати естетичні смаки.
Хід уроку
І. Організація класу
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
– Діти! Що для людини є найдорожчим? (здоров’я)
– Що ви робите, щоб бути здоровими?
– Які ознаки здоров’я є у вас?
– Від чого залежить здоров’я? (Від спадковості; від стану навколишнього
середовища; від способу життя людини; від якості медичного
обслуговування; від правильного повноцінного харчування)
ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
1) Бесіда вчителя.
– Сьогодні ми з вами поговоримо про правильне повноцінне харчування.
Харчування – необхідна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити.
З їжею ми отримуємо пожежні речовини, необхідні для роботи мозку, серця,
легенів, м’язів та інших органів.
Їжа забезпечує наш організм енергією, яка міститься в продуктах
харчування.
Харчування дітей має бути різноманітним, з достатньою кількістю
вітамінів.
Вітаміни – корисні для людини.
Слово “вітаміни” походить від латинського слова “віта” – життя.
Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє.
Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.
В організм вітаміни потрапляють з їжею. Отже, потрібно знати, в яких
продуктах є необхідні вітаміни.
2) Робота з підручником.
Читання тексту.(с.16)
? Для чого потрібно їсти?
? Чому не можна обійтися без їжі?
? Що вона дає для життя?
? Розгляньте малюнки. а пригадайте чотири. Які з цих продуктів вам
найбільше до смаку?
? Які продукти корисні для здоров’я?
? Чому солодощі слід намагатися вживати якнайменше?
3) Практична робота.
Робота з предметними малюнками.
>
t
¦
E
?
?
?? Здорова їжа – це продукти харчування, багаті на вітаміни (фрукти,
овочі), білки (молоко, сир, яйця, хліб); вони мають бути свіжими і
правильно приготованими.
Гра « Завжди, іноді, ніколи»
Розгляньте малюнки. Назвіть зображені на них предмети. Плескаючи в
долоні 1 раз ми будемо, якщо цей продукт можна вживати завжди, 2 рази –
іноді, зовсім не плескаємо – якщо ніколи.
4)Фізкультхвилинка.
Слухати ми перестали,
І тепер всі дружно встали,
Будем ми відпочивати,
Нумо вправу починати.
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились,повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз присіли, другий встали.
Всі за парти посідали.
6) Робота з підручником (с.17)
-Виберіть корисні для здоров’я страви на сніданок та обід.
-Вивчення правил повноцінного харчування:
? Бажано щодня їсти в один і той самій час.
? Вранці корисно споживати кашу.
? Найкраще на вечерю з’їсти страву з овочів та фруктів.
? Вечеряти за 1,5-2 години до сну.
7) Робота у зошиті (с.14-15)
-Відгадайте загадки і з’єднайте їх з малюнками-відгадками.
-Народні традиції харчування.
Гра «Так чи ні»
Українські страви – це: борщ, бутерброд, пампушки, шашлик, галушки,
вареники, пельмені, гарбузова каша, салат, плов, паска, куліш, кутя,
торт, узвар, піца, пироги.
-Назвіть щоденні та світкові страви.
-Які страви вживають у ваших родинах?
ІV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
? Для чого ми вживаємо їжу?
? Які правила повноцінного харчування ви запам’ятали ?
? Що корисно споживати на сніданок?
? Що корисно споживати на обід?
? Що корисно споживати на вечерю?
? Назвіть щоденні українські страви.
? Назвіть святкові українські страви.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter