.

Хто міняє, той нічого не має (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
112 1810
Скачать документ

Тема: “Хто міняє, той нічого не має”.

Мета: Удосконалювати навички швидкого, виразного, свідомого читання,
вчити ділити текст на логічно-завершені частини; правильно інтонувати
слова при читанні в особах; розвивати зв’язне мовлення, словниковий
запас учнів; виховувати повагу до народної мудрості українського народу.

Обладнання: проектор, ноутбук, екран, нетбуки.

Хід уроку

1. Організація початку кроку

2. Вправи на вдосконалення навичок читання.

2.1. Мовна розминка.

Гра «Хто як говорить».

– Пригадаймо, друзі, вмить,

Як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Як в гайку струмок дзвенить: джр-джр-джр-джр-джр

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз

Як шумлять у птаха крила: ш-щ-ш-ш-ш-ш-ш

В морі синьому вітрила: ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш

Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш

Й ми всі трохи пошуміли ,

Від роботи відпочили.

2.2. Робота з таблицею Шульте

– Діти,по-перше, треба підготувати наші очі для читання. Попрацюємо з
таблицею Шульте.

– Молодці. Достатньо. Закрийте,будь ласка,програму.

2.2. Гра «Склади слово»

ДИ НА РО

ЦЯ ВУ ЛИ

ЛЕЧ КО КІ

ВА РИШ ТО

2.3. Робота зі словом «товариш»

– Доберіть синоніми до слова.

– Доберіть антоніми.

– Доберіть прикметники до слова

– Складіть речення з цим словом.

– Я пропоную для подальшої роботи наступне речення:

Сашко- мій надійний товариш.

– Прочитайте це речення з … інтонацією.

– Ці вміння стануть нам у нагоді впродовж уроку.

– Згадайте прислів’я зі словами товариш,друг.

– Прочитайте наступні прислів’я:

Той ще не музика,хто в дудку дме

Хочеш бути щасливим,не будь лінивим

3. Повідомлення теми і мети уроку.

– Пригадайте, де ви читали ці прислів’я.

– Саме такі назви мали оповідання Анатолія Григорука, які ми читали

у 2 класі. Про це ви дізналися,виконуючи домашнє завдання.У цьому
розділі ми ближче познайомимося із автором і ще раз

зустрінемося із героями його творів.

4. Вивчення нового матеріалу

4.1. Робота із заголовком твору.

– Прочитайте назву оповідання. Чим вона цікава?

– Як ви розумієте це прислів’я? .

– Пофантазуйте, про що тут може йтися?

4.2. Словникова робота

Спориш

Бульбахи

Покушпелив – пішов

Гайнути

Здибав – зустрів

Вітрячок

Запопав – роздобув

4.3. Читання тексту частинами

– А тепер почнемо читати оповідання по частинах. Починає … .

А) 1 частина

.

°

TH

dE”

t

A

Вибіркове читання

– Чим займався Дениско, поки не зустрів приятеля Тимця?

– Прочитайте, як Денис звернувся до приятеля з проханням.

– Скільки часу хлопчик пускав мильні бульбахи?

Б) 2 частина

Відповіді на питання

– Що привернуло увагу Дениска знову?

– Що Денис запропонував Костику?

– Що уявляв собі Дениско,бігаючи з вітрячком?

В) 3 частина

Вибіркове читання

– Прочитайте, чим була незвична Гафійчина кулька.

– Як прохав її Денис?

– Що трапилося із цією кулькою?

Г) 4 частина

Відповіді на питання

– Прочитайте, як родина Бубликів сприйняла пригоду Дениска.

– Які прислів’я вжили рідні для повчання?

– До кого із героїв відноситься прислів’я із заголовка? Чому?

– Що у цьому оповіданні смішного, а що — повчального?

– Доведіть, що усі в сім’ї Бубликів знають і люблять рідну мову

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

5. Закріплення та осмислення знань

5.1. Характеристика героя

– Ми вкотре зустрілися з героєм оповідань Дениском Бубликом. Подумайте і
обговоріть у чаті, які риси характеру Дениска виявилися під час його
розмов з Тимцьом, Костиком і Гафійкою?

5.2. Читання діалогів оповідання в особах.

– Розглянте малюнки на ст. 82-83. До кожного із них можна підібрати
діалог із оповідання.

– Прочитайте в особах діалог до … малюнка.

6. Узагальнення та систематизація знань

6.1. Поділ тексту на логічно-завершені частини. Складання плану.

– Доповни план власними заголовками до 2 останніх частин тексту у
документі WORD.

Хто міняє, той нічого не має

План

1.Дудочка на кілечко.

2.Саморобний вітрячок.

3.Незвичайна повітряна кулька.

4. Міняйло без штанів ходить.

7. Підсумок уроку

7.1. Зачитування планів. Демонстрація екрану студента.

7.2. Домашнє завдання.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
