.

Хліб наш насущний (сценарій)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
71 1000
Скачать документ

Хліб наш насущний

 

1 клас

 

Мета: продовжити знайомити учнів з основними духовно-моральними
цінностями; вчити дітей відтворювати на малюнках та у творчих роботах
своє ставлення до світу добра і зла, до своїх ближніх.

Допомагати учням пізнавати й сприймати морально-етичні цінності та
застосовувати їх у своїй поведінці; виховувати у дітей християнські
риси: любов до Бога, людей, працьовитість, здатність долати трудноті,
схильність безкорисливо творити добро; виховувати бережливе ставлення до
хліба, пошану до праці людей.

Обладнання: підручник, робочий зошит, музичний супровід “Отче наш”,
хорове виконання.

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент.

11. Мотивація навчальної діяльності.

Робота над прислів’ям “Хліб – святиня, хліб – життя”.

Запитання до дітей:

– Чому так кажуть люди?

Учитель: Хліб та сіль на столі, прикриті рушником чи краєчком
скатертини, здавна в народі вважається першою ознакою гостинності.

За всіх часів і в усіх народів найбільша святиня – хліб – займає почесне
місце на столі. Тяжко діставався хліб насущний у давнину. Згадаємо слова
Т.Г. Шевченка:

А я стою похилившись,

Думаю, гадаю,

Як то тяжко той насущний

Люди заробляють

Тому в народі до хліба ставляться з такою пошаною, передають це
ставлення своїм дітям і онукам.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда вчителя.

Нашому народу завжди були притаманні щедрість і доброта. Адже наші
пращури були хліборобами, вони сіяли і вирощували хліб, і ця щедрість –
від землі-матінки.

`

b

I

I

o

oe

b

I

oe

????&?Батьки ніколи не залишали у полі хліб, не викидали його, несли, як
святиню, додому своїм дітям.

2. Вивчення скоромовки:

На печі, на печі

Смачні та гарячі.

Пшеничні калачі

Хочеш їсти калачі,

Не сиди на печі.

3. Прислів’я та приказки:

“На чорній землі білий хліб родиться”.

“Без солі, без хліба немає обіду”.

4. Робота за підручником (с 70-71).

а) читання тексту.

б) читання вірша М. Рильського “Про хліб”.

Запитання:

Чому в народі хліб називають святим? Як треба ставитися до хліба?

IV. Фізкультхвилинка.

Гра “печу, печу хлібчик”

Печу, печу хлібчик                             (Удають, що місять хліб)

Дітям на обідчик

Беру, беру лапку,                               (Присідають, беруть
тісто,

Кладу на лопатку.                              піднімаються, тримаючи
тісто на лопаті)

Шусть у піч!

Шусть у піч!                                       (Кидають тісто у
піч).

(Повторюють кілька разів).

V. Ознайомлення з молитвою «Отче наш» (музичний супровід, хорове
виконання).

VІ. Робота в зошиті.

Завдання: розфарбувати малюнок. Хліб – символ Божого благословення і
життя.

VII. Підсумок уроку.

1. Звідки до нас на стіл приходить хліб?

2. Хто його вирощує?

3. Хто благословляє працю хліборобів?

4. Якщо залишається хліб після обіду, як його можна використати?

5. Як ти вчиниш, якщо побачиш, що хтось у їдальні кидається хлібом?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
