.

Число 4. Цифра 4. Утворення числа 4. Написання цифри 4. Чотирикутник. Відношення «довше», «коротше», «однакові» (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 1846
Скачать документ

Тема. Число 4. Цифра 4. Утворення числа 4. Написання цифри 4.
Чотирикутник. Відношення «довше», «коротше», «однакові».

Мета. Пояснити утворення числа 4 додаванням 1 до попереднього числа.
Ознайомити із цифрою 4. Навчити писати цифру 4. Розглянути відношення:
«довше», «коротше», «однакові». Повторити характерні особливості
чотирикутника. Розвивати розумові операції, мовлення, творчі здібності
учнів.

Обладнання: навчальні презентації, картки з предметними малюнками;
картинки із зображенням 4 персонажів; смужки (кольорові) різної довжини;
плакат з написанням цифри «4»; лінійка, простий олівець; підставка з 4
олівцями.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Гра «Будь уважним».

Учитель показує картки з предметними малюнками, а учні піднімають картки
з відповідними цифрами. На екран проектується слайд, на якому
з’являються 4 м’ячі, потім 4 квітки, потім 4 пінгвіни, і 4 звірів
(об’єкти вилітають на слайд по одному, можна з дітьми їх рахувати).

Слайд 1

Учитель називає число 4, а учні називають числа, з яких воно
складається.

Слайд 2

Слайд 3

2. Гра «Назви казку».

— Як називається казка, з якої до нас завітали її чотири герої? У назвах
і змісті яких казок зустрічається число 4?

Слайди 4-6

Звертається увага дітей на виставку книг, картин на дошці.

IІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

— Хто здогадався, що ми почнемо сьогодні вивчати?

— Ми дізнаємось, як позначають число 4. Потренуємося записувати цифрою
число 4. Дізнаємось, як складається це число, у якій фігурі ховається
число 4.

Слайд 7

— Пригадайте, як позначають число 4 на боці кубика з гри.

Слайд 8

ІV. Вивчення нового матеріалу

В учнів на партах кубики для гри, картки лото

— Порахуємо крапки. Скільки всього крапок? (4)

— А скільки крапок на кожній частині картки лото? Порахуємо.

— Скільки всього крапок на цій картці?

— Як одержали число 4?

— А це що за знаки? Що вони позначають?

1 2 3 4

— Хто зможе прочитати цифри?

— Розглянемо запис цифри. Учитель пояснює написання цифри.

Цифра 4 складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії,
короткої горизонтальної лінії та довгої прямої похилої лінії. Починаємо
писати посередині верхньої сторони клітинки на горизонтальній лінії
квадрата і ведемо вниз ліворуч коротку пряму похилу лінію нижче середини
клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишемо другий елемент –
горизонтальну пряму лінію праворуч, не доводячи до правої вертикальної
сторони. У верхньому правому куті квадрата ставимо крапку і ведемо вниз
довгу пряму похилу лінію так, щоб вона перетнулась з другим елементом
правої сторони клітинки і ведемо вниз до середини нижньої сторони
клітинки.

Пишуть цифру в повітрі, у підручнику-зошиті під рахунок. Прописують
рядки під рахунок.

Підсумок

– Про що нове дізналися? Чого вчилися?

Вправа «Олівці»

1). Завдання проектується на екран

Слайд 9

2). Попрацюємо з предметами. Скільки у підставці олівців?

— Який олівець довший — жовтий чи синій?

— Який олівець коротший — синій чи червоний?

— Перевіримо наші припущення. Учитель виймає олівці з підставки.

— Чи правильним було наше припущення?

— Як покласти олівці один до одного, щоб легко порівнювати, який довший,
а який коротший? Об’єднайтесь у пари і порадьтесь. Готовність відповіді
покажіть з’єднанням рук.

(

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
