.

Петриківський розпис. Бігунець (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
0 814
Скачать документ

Петриківський розпис. “Бігунець”

Мета – засвоїти стрічковий орнамент, навчитися робити «бігунець». При цьому слід пам’ятати про співвідношення складових елементів композиції, намагатися працювати без попереднього малюнка.

 

«Бігунець» є найпростішою орнаментальною композицією петриківського розпису. Це – стрічкова композиція, що будується на основі чергування рівномірного, ритмічного повторення основного елемента. У кожному з наведених на ілюстрації варіантів стрічкового орнаменту можна виділити основний елемент, що являє собою основу цих малюнків: квітка, широке багатозубчасте та пірчасте листя, листя з ягідками. Водночас у цих, так званих, «бігунцях» ритм закладено і в повторенні поворотів цих елементів та їх кольоровому вирішенні. Таким чином, «бігунець» – досить цікавий та динамічний орнамент, який дає дуже великі творчі можливості при виконанні декоративних панно та оздобленні речей побуту.

Розпис «бігунця» починають з послідовного виконання основних елементів композиції, наприклад, маленьких червоних ягідок, розташовуючи їх на однаковій відстані одна від одної, розгортаючи щоразу в протилежний бік. Після цього сполучають ягідки хвилястою лінією і доповнюють композицію легкими невимушеними мазками-«кривенькими зернятками», утворюючи ними пірчасті листки, билинки.

Поступово виконують інші варіанти «бігунців». При цьому треба пам’ятати, що основою таких орнаментів є ритм, тобто періодичне чергування однотипних елементів.

Петриківський розпис

 

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020