.

Розвивай добрий розум і розважність і вони будуть життям для твоєї душі (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
249 2406
Скачать документ

Урок на тему:

Розвивай добрий розум і розважність і вони будуть життям для твоєї душі

(Пр. 3:21-23)

Тип уроку: комбінований урок-роздуму.

Мета навчальна: формувати в учнів поняття важливості втілення в життя
знань, які одержують учні на уроках. Заохотити до спілкування з Творцем.

Виховна мета: Виховувати пошану і любов до Бога, прагнути волі Божої в
усіх життєвих ситуаціях, розвивати вміння бачити, аналізувати власні
вчинки.

Виховувати добропорядність, повагу до себе, як до розумної істоти.

Візитна картка уроку:

Не закопуйте Божі таланти;

А плекайте їх, наче дитя.

І шліфуймо їх, мов діаманти

Щоб сіяли наш ціле життя”

(на дошці зліва)

Обладнання та матеріали

На столі застеленому вишитим обрусом знаходяться:

магнітофон із записом духовних пісень;

ілюстрований катехизм.

К.Ватаманюк. Сад моїх журавликів.

Книга. Приповсті Соломона.

Біблія, підсвічник із свічкою.

Наочність: зображення книги-криниці; малюнки дитячі, творчі роботи,
власні вірші.

І. Організаційний стан.

Привітання.

Молитва.

Хід уроку

Вчитель. Дорогі діти, тут, на землі під голубими небесами, серед
духмяного дива запашних трав, щебету птахів, серед моря радощів і
печалі, горить маленькою свічечкою кожна душа і кожна має свій символ:

якій світити сонцем невгасимим,

якій дзвеняти піснею, над горем,

якій потоком чисти дзюркотіти,

якій цвісти ромашкою у полі,

які ясніти арнікою у горах,

якій зоріти ранньою зорею,

якій словами душі лікувати,

якій собою Бога відкривати.

Я звертаюся, учні, до вас.

Присядь, подумай і спитай себе: для чого посланий ти на землю, кому і
чому служить твоя душа?

Що є найвищою метою в життя кожного християнина?

(Слухаємо відповідь учнів)

Що потрібно вам учням для досягнення мети? (потрібні знання, здобувати
професію, розвивати таланти, здібності).

Так кожна людина хоче пізнати цей чудовий світ.

Вірш “Навіщо?” В.Бєличенко.

… Навіщо в небі сонце, навіщо місяць в небі?

Їх Бог створив для мене,

Їх Бог створив для тебе.

Щоб навкруги весною

Усе росло і квітло,

Щоб люди, пташки, звірі,

Комахи мали житло.

А дощичок навіщо?

Щоб мали ми, що пити.

Ну а сніжок навіщо?

Щоб корені укрити.

Сніг наче тепла ковдра пухнаста на землі Мороз тріщить лютує, а корені
– в теплі”.

(Читають учень першокласник і старшокласник).

Запитання до класу.

Як ви діти, думаєте, чому все відбувається так мудро і турботливо?

Все у світі створив Бог.

Дивлячись і розмірковуючи над творінням, ми пізнаємо, що його Творець –
це абсолют розуму, мудрий Бог.

Прославимо Боже творіння молитвою подяки:

Боже наш, всесильний Отче!

Дякую Тобі за сонце.

І за весь цей любий світ!

За повітря, воду, хліб.

За одежу, теплу хату,

Дякую Тобі, наш Тату.

ІІ. Актуалізація знань.

Порозважайте, звідки в нас, людей, є здатність пізнавати цей світ. Щоб
створити, відкривати. Дізнаватися?

Бог дав людині розум. Завдяки цьому ми подібні до Бога, але не такі
мудрі як Бог.

Діти, а що таке мудрість?

(слухаємо висловлювання учнів)

Мудрість – це не тільки знання чогось, а й уміння правильно
використовувати знання у своєму життя.

Нащо людям мудрість?

Без мудрості люди не можуть правильно жити і бути щасливими.

Зараз ми послухаємо, як Святе Письмо розповідає про мудрість, про
Соломона, сина царя Давида, який просив мудрості в Бога.

Дитяча біблія. Ст. 188 (учні читають)

Першим, що зробив Соломин, приніс Богові жертву. Це був чудовий початок,
щоб виявити цим любов до Бога, а також своє бажання служити Йому.

Наступної ночі Бог з’явився уві сні Соломонові і сказав: Прохай, що
хочеш, щоб тобі дати? Бог дав Соломонові можливість просити, що він
хоче. Що попросив Соломон у Бога?

Соломонові так хотілося бути справедливим суддею і він благав Бога, дати
для нього мудрості. Соломон відповів Богові тієї ночі: Ти призначив мене
царем над великим народом, а я ще такий молодий і недосвідчений. Дай
мені мудрості, що я міг справедливо судити народ”.

Соломон зробив правильно, що благав Бога навчити його справедливості і
мудрості. Бог був задоволений Соломоном і сказав: “Ти не просив Мене
зробити тебе ні дуже багатим, не прохав у Мене довгих років життя, ні
перемоги над ворогами, але прохав для себе тільки мудрості. Тому я
зроблю тебе наймудрішим серед людей. Зроблю тебе також і найбагатшим.
Так що не буде на землі царя багатшого і кращого.

І кожен з нас, діти, також хоче бути мудрим. Ви ходите до школи, щоб
навчитися мудрості, вміти аналізувати, що добре, а що зле, вміти мудро
жити на землі.

Проте жоден з нас не може бути таким мудрим, як Соломон, тому що Бог
пообіцяв його зробити наймудрішим серед людей.

Але є мудрість вища від мудрості Соломона, це мудрість Духа Святого.

Якщо дух Святий буде у вашому серці, ви будете знати Бога і любити Його,
то як Бог обіцяв: “Просіть і буде вам дано”. Попросимо діти в пісні, щоб
Святий Дух наповнив нашу душу, наші серця.

Звучить пісня: “Прийди до мене Ісусе, прийди”

І Святим Духом мене наповни,

Відкрию вікна, відкрию двері,

Відкрию браму душі своєї.

Діти, а що означає наповнитись Духом Святим?

Наповнитись Святим Духом означає дати Святому Духові керувати собою,
своїми вчинками, волею.

Без допомоги Святого Духа мало що ми можемо, а тому просімо в молитві
цієї допомоги.

Молитва

Помолюся над листком паперу,

Серед слів відбираю перла,

Чистим хочу зробити намисто –

Прошу образу, віри і змісту.

Неодмінно молитва поможе,

Світлу думку дай, Господи Боже,

Й влучне слово пошли Тит мені,

Щоб творились вірші і пісні…

Викарбовує ноти перо,

А в поезії сіє добро.

Кожен день щиро молися, визнавай свої неправильні думки, вчинки.
Розказуй про все Богу і вір що Бог простить тобі. Проси Святого Духа
керувати Тобою.

Пам’ятай, що кожен одержує дари Божі, та не кожен їх правильно може
використати. Нам відомо багато талановитих людей, слава про них живе у
віках.

Т.Г.Шевченко – український пророк.

С.Крушельницька – співачка…

Ці люди розвивали свої таланти, даровані Богом працею невтомною.

Прослухайте учнів притчу про таланти.

(Мт. 25:14-30).

Який для себе висновок можна зробити, розмірковуючи над цією притчею?

(Таланти треба розвивати).

Вірш: Божі таланти.

Не закопуйте Божі таланти,

А плекайте їх, наче дитя.

І шліфуйте їх, мов діаманти,

Щоб сіяли вам ціле життя.

Ці таланти – це наші надбання,

Які Бог милостиво дає,

Тим, хто працю вкладає й старання,

Бо лиш труд наш таланти кує.

Навіть вітер у чистому полі

Не розвіє таланти ці нам,

Що здобудете, діти, у школі

То в житті пригодиться всім вам.

Навіть в спеку і в лютій негоді,

У важкий і трудний для вас час

Стануть завжди таланти в пригоді,

Ваші здібності виручать вас.

Тож примножуйте Божі таланти,

Не лінуйтеся, діти, в житті,

Здобувайте знання – діаманти,

Хай вам сяють на вашім путі.

Вчитель: Свої таланти продемонструють переможці олімпіади з
християнської етики. (Учні зачитують фрагменти своїх робіт творчих).

Інші учні захищають свої творчі задуми виражені в малюнках, які
розміщені на стенді, свій власний вірш читає учениця Бойко Галина:

Життя Марії

Говориться в пісні про Тебе,

“Ти вибрала шлях свій сама,

Чи правда, що до безсмертя

Стелилася ночі пітьма?!

Малого родила Ти Сина,

І щастям наповнився світ

Якби ж то Ти знала, як

Буде нелегко Йому, ще з малесеньких літ.

Його переслідував Ірод,

Хотів він убити Дитя,

Та сина маленького ти врятувала,

Притулок знайшла в єгиптян.

Твій Син об’являв Слово Боже

І учнів він мав багатьох

За віру його люди вбили,

Та воскресив Його Бог.

Не плач, О Пречиста, Маріє!

Твій Син не помер. Він живий!

В руках його біла лелія –

Це цвіт доброти і надій.

Бойко Галина

Уч. 4-го класу.

2004 р. 13.11. м. Коломия

Дорогі діти, у дорозі життя ми повинні навчитися мудрості, не тому, щоб
виглядати мудрим, а тому, що тільки мудрий може дати мудру пораду,
зробити мудрий вибір у житті. Бо життя – це не веселі веселощі,
насолоди:

Життя – це той високий інститут,

Екзаменів вступних до нього не здають,

Лиш все життя нам треба готуватись,

Щоб випускні екзамени нам легко здати.

ІV. Закріплення знань, виховання характеру.

Що таке мудрість? (Уміння правильно використовувати знання, які маєш),

Якою є справжня мудрість? (доброю, милосердною, вірною).

Що таке провісті (мудрі слова, прислів’я).

Як звуть автора книги Приповістей? (Соломон)

Як він став мудрим? (Бог зробив його мудрим).

Як ми можемо вчитися мудрості? (читати Слово Боже і виконувати Його).

V. Підсумок уроку.

Мабуть ви знаєте людей, які вважають. Що їм не потрібен Бог. Вони
відвертаються він Нього і живуть так, як їм заманеться. Вони вважають
себе мудрими. Чи це насправді так? Чому ні? Бог є Творцем усього. І Він
досконало знає кожну річ на землі, у космосі, а також кожну людину. Усіх
вас Бог знає по імені, для Нього не важко знати ваші думки, мрії. Він
чує все, що ви говорите, і бачить усе, що ви робите. Він також знає, що
важко бути завжди добрим людині, яка є грішною. І в своїй любові Бог
простягає нам Свою руку допомоги і обіцяє бути завжди поряд із тим, хто
Його любить.

Молитва.

Боже наш, ми сьогодні дізналися про Твоє бажання бачити нас мудрими в
цьому світі. І ти знаєш, що самі ми не можемо такими стати, нам важко
берегти у своїх серцях доброту та вірність. Нам потрібна Твоя сила, Твоя
допомога. Зроби нас здатними вчитися Твоєї мудрості. Дякуємо Тобі, наш
Небесний Отче. Амінь.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
