.

Взаємозв’язок різних видів мистецтва (урок з музики) (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
486 7123
Скачать документ

Реферат на тему:

Взаємозв’язок різних видів мистецтва (урок з музики)

Мета:

Розкрити перед учнями специфіку взаємозв’язку різних видів мистецтва
та розкрити поняття „Програмна музика”.

Привернути увагу учнів до відображення в мистецьких творах
історичного минулого нашого народу.

Розвивати вміння інтерпретувати складні музичні твори після
уважного їх прослуховування.

Виховувати патріотичні почуття та інтерес до минулого
українського народу.

Обладнання:

Підручник з музичного мистецтва для 5 класу, магнітофон, касети із
записами музичних творів для прослуховування, музичні інструменти: баян
та фортепіано, таблиця з текстами вокальних вправ та розспівок,
репродукція картин.

Орієнтовний зміст.

Музика тісно пов’язана з літературою, живописом, скульптурою,
образотворчим мистецтвом . Музичні образи можуть викликати в нашій уяві
певні живописні образи, навіть цілі картини;вдивляючись у твори
образотворчого мистецтва, можемо уявити відповідну музику.

Основі види музично-творчої діяльності:

Слухання та сприймання музики:

Музичний матеріал: Фрагмент Другої частини Першої симфонії І.Карабиця
„Дума”.

Основні завдання: Слухання.

Виконання музики:

Музичний матеріал: Українська народна пісня „В Чорне море наш Дніпро
тече”.

Основне завдання: Розучування пісні. Аналіз особливостей пісні.
Вокально-хорову роботу спрямувати на осмислення і вираження у виконанні
образного змісту твору..

Творча робота:

Музичний матеріал: Фрагмент Другої частини „Першої симфонії” І. Кара
биця „Дума”.

Картина М. Дерегуса „Дума про козака – бандуриста”.

Основні завдання: Учні співставляють музику прослуханого уривку симфонії
та репродукцію картини. Чи існує ,крім сюжетного, ще і внутрішній
зв’язок між цими творами? В чому саме він виявляється?

Музична грамота. Тон, півтон.

Основне завдання: Вивчення. Знаходження тонів та півтонів у вправах.

ХІД УРОКУ

1.Організація уроку

.

-забезпечити санітарно-гігієнічні умови;

-перевірити роботу технічних засобів;

-підготувати методичні посібники та дидактичний матеріал: таблиці з
вправами музичної грамоти та репродукції картин М.Дерегуса „Дума про
козака –бандуриста”;

-перевірити готовність учнів до уроку.

2.Повідомлення теми, мети і завдання уроку.

Мистецький світ надзвичайно багатий і різноманітний. Кожен вид мистецтва
поділяється на численні різновиди та жанри. В одному випадку мистецький
твір постає перед нами як предмет, звернений до візуального
сприйняття-картина, скульптура, будова;- в другому-як розгорнутий у часі
процес (словесний або музичний); у третьому-як дійство- танець,
вистава, кінофільм.

Усі види мистецтва народжуються з єдиного джерела-реального життя. Кожен
мистецький твір має сюжет, в якому автор за допомогою різних мистецьких
засобів передає свій задум. Але між різними видами мистецтва може
існувати не тільки сюжетний зв’язок, а й внутрішній – творчий, життєвий.

Розглянемо два твори мистецтва: фрагмент Другої частини „Першої
симфонії” українського композитора Івана Кара биця, що має назву „Дума”
та репродукцію картини Михайла Дерегуса „Дума про козака-бандуриста”.
Музика „Думи” нагадує пісню лірника. Протяжне, напружене звучання
віолончелі передає характер сумної , драматичної розповіді народного
співця.

Запитання до учнів:

Чи має музика симфонії якесь відношення до картини?

Чи існує, крім сюжетного ще і внутрішній зв’язок між цими творами? У
чому він виявляється?

3.Розспівування .

спів звукоряду до –мажор

4.Пояснення нового матеріалу з музичної грамоти: Тон, півтон.

Кожен звукоряд побудований так, що відстань між певними звуками по
висоті може бути більшою або меншою. Найменша відстань між сусідніми

звуками у звукоряді-це півтон, а найбільша-тон; два півтони складають
цілий тон. Погляньте на малюнок. Це клавіші фортепіано. Нижче подано
звукоряд. У якому бачимо між якими нотами є півтон, а між якими цілий
тон.

Завдання .Поділіть вправу на такти і проспівайте з тактуванням. Позначте
півтони.

5.Розучування пісні.

Ілюстрація та показ пісні.

Коротка розповідь про зміст пісні. Починаючи розучування пісні складаємо
план виконавського розвитку-динамічного, темпового, ритмічного,
дикційного. Пропозиції учнів.

6.Опитування .

Виконання вивчених пісень. Тактування у чотирьохдольному розмірі. Спів
вправ.

7.Підсумок уроку.

Підводжу підсумок роботи класу на уроці, відзначаю кращі відповіді
учнів, виставляю оцінки, мотивуючи їх.

8.Домашнє завдання.

Вивчити співати пісню „В Чорне море наш Дніпро тече”. Закріпити знання з
музичної грамоти про тон і півтон.

PAGE

PAGE 1

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
