.

” Комерційна діяльність СК “”Універсальна”””

Язык: украинский
Формат: курсова
Тип документа: Word Doc
0 4929
Скачать документ

Зміст

1. Чому об’єктом дослідження обрано СК «Універсальна» ……………3
2. Загальна характеристика діяльності СК «Універсальна» ……………6
3. Основні види діяльності ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна” ..15
4. Місце СК «Універсальна» на страховому ринку України ……………23
5. Основні економічні показники діяльності та їх аналіз ……………….24
6. Висновки …………………………………………………………………27
Список використаних джерел ……………………………………………..28

1. Чому об’єктом дослідження обрано СК «Універсальна»

Одним із цікавих гравцем на Українському ринку є страхова компанія «Універсальна». Щоб зрозуміти особливість даної компанії, слід провести невеличкий огляд який включає історію становлення, динаміку розвитку, орієнтир компанії щодо ведення бізнесу.
Ім’я “Страхова компанія “Універсальна” з’явилося на страховому ринку України у травні 2002 року. Нову компанію було створено на основі Страхового центру “Поділля” (м. Вінниця). Її поява була спричинена бажанням орієнтуватися на світовий досвід ведення страхового бізнесу та втілювати нові, універсальні підходи: пропонувати найширший спектр послуг, активно діяти на ринку, забезпечити повну присутність Компанії на території країни через власну мережу філій, працювати професійно та орієнтуватися у всьому на потреби клієнта.
Страхова компанія “Універсальна”, головний офіс якої знаходиться у Львові, повинна була стати лідером створеної у жовтні 2001 року Корпорації “Страхова група “Універсальна”. Окрім Страхової компанії “Універсальна” до групи входила компанія, яка займалася програмами ризикового страхування Акціонерна страхова компанія “Карпати” (м. Ужгород) та Страхова компанія “Арта” (м. Тернопіль), яка пропонувала програми накопичувального страхування. З появою компанії-лідера як перед нею, так і перед групою в цілому відкривалося чимало перспектив. Відтоді Страхова група “Універсальна” могла претендувати на перемогу у тендерах, адже у таких ситуаціях перевага віддавалася групам, у яких був сильний лідер. На ринку з’явився страховий продукт під маркою “Універсальна”.
Важливим етапом у розвитку Страхової компанії “Універсальна” стало приєднання до групи у жовтні 2002 року Відкритого акціонерного страхового товариства “Терен” (м. Тернопіль) — однієї з перших комерційних компаній на страховому ринку України, співзасновника Моторного (транспортного) страхового бюро та Ліги страхових організацій України. Це приєднання створило прецедент на українському страховому ринку. Спеціалісти Держфінпослуг у тісній співпраці зі спеціалістами “Універсальної” розробили методичні рекомендації щодо приєднання страхових компаній. Поєднання енергії, нових підходів до роботи “Універсальної” та досвіду “Терена” дало відмінний результат: вже через рік — восени 2003 року — Страхова компанія “Універсальна” увійшла до двадцятки найпотужніших українських страхових компаній (згідно з рейтингом Ліги страхових організацій України) та посіла десяту позицію у рейтингу “Інвестгазети” “Топ-100. Найдинамічніші компанії України” за динамікою росту страхових платежів.
Зважаючи на те, що історія СЦ “Поділля” та ВАСТ “Терен” є складовою частиною історії компанії, історію Страхової компанії “Універсальна” було вирішено починати з 27 лютого 1991 року, коли було створено Відкрите акціонерне страхове товариство “Терен”.
Під час процесу приєднання ВАСТ “Терен” та розширення мережі філій в “Універсальної” виникли труднощі, пов’язані з організацією процесів життєдіяльності компанії. Адже кожна компанія — це своєрідний клімат, свій колектив, свої продукти, свої правила. Тому “Універсальна” вирішила орієнтуватися на процесний підхід до роботи. Відтак у травні 2003 року Компанія вперше серед страховиків України почала займатися впровадженням системи якості ISO 9001. А у серпні 2003 року Компанія почала працювати над стратегічним плануванням. “Універсальна” розробила свою корпоративну філософію, визначила свою місію, цінності і стратегічні пріоритети. Місію було задекларовано так: “Універсальні страхові продукти забезпечують спокій, а універсальні послуги — комфорт нашим Клієнтам”.
У вересні 2003 року завершився процес приєднання до Страхової компанії “Універсальна” Відкритого акціонерного страхового товариства “Терен”. Цього ж таки місяця було прийнято рішення про приєднання до “Універсальної” Страхового акціонерного товариства закритого типу “Саламандра-Десна” (м. Чернігів).
Успішно розвиваючись, восени 2003 року “Універсальна” перейшла на нові стандарти якості – Компанія створила та почала активно розвивати систему надання супутніх послуг – Асистансцентр (цілодобову службу допомоги) та мережу аварійних комісарів. Окрім того Компанія відкрила страхові магазини, де можна придбати стандартні страхові продукти. У жовтні 2003 року Компанія створила Навчальний центр, завданням якого стало підвищувати кваліфікацію працівників, сприяти покращенню якості надання послуг, проводити роз’яснювальну та навчальну роботу серед працівників стосовно впровадження нових страхових продуктів.
Влітку 2004 року відбулось остаточне приєднання до «Універсальної» страхової компанії «Саламандра-Десна».У виконання стратегії повної присутності на території України Компанія активно проводила свою діяльність по розширенню мережі в Україні. У 2004 році розпочали свою роботу Київська та Закарпатська регіональні дирекції, відкрито філії в Житомирі, Запоріжжі, Харкові та Світловодську. У порівнянні з 2003 роком регіональна мережа зросла на 112 точок продажу, а кількість агентів збільшилась майже вдвічі і досягла 726 агентів. Станом на 1 січня 2005 року «Страхова компанія «Універсальна» була представлена та успішно працювала у двадцяти трьох областях України, Автономній Республіці Крим та Угорщині. Регіональна мережа компанії нараховувала 38 філій, 4 регіональні дирекції та 4 представництва.
Успіхи «Універсальної» на ринку страхування віддзеркалено у показниках знаних рейтингів держави. Вони у 2004 році зараховували “Універсальну” до десятки найкращих страховиків України. Згідно зі зведеним рейтингом, що базується на результатах 18 показників Українського науково-дослідного інституту «Права і економічних досліджень», ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» за результатами діяльності у 2004 р. посіла сьоме місце.
Таким чином, навіть після невеликого огляду можна помітити, що СК «Універсальна» привертає до себе увагу творчим підходом в побудові та веденні бізнесу на страховому ринку послуг. Це помічається в умілому об’єднанні різних колективів навколо однієї мети, яка виражена в корпоративній філософії компанії. Орієнтир на ефективні та провідні світові стандарти, які зобов’язують сумлінно втілювати місію компанії в життя. Отже, об’єктом дослідження даної роботи обрано СК «Універсальна».

2. Загальна характеристика діяльності СК «Універсальна»

Команда
Ринок страхування України динамічно розвивається і, щоб ефективно та успішно працювати в його умовах, потрібна високопрофесійна команда спеціалістів. Власне персонал — це і є найголовніший капітал Страхової компанії “Універсальна”. Тому Компанія надає великого значення всебічному розвитку своїх працівників, підвищенню їхнього професійного рівня та створенню умов, які сприяють їхній самореалізації.
У 2003 році Компанія створила Навчальний центр, метою якого є підвищувати кваліфікацію працівників та сприяти їхньому професійному розвитку. “Універсальна” також налагодила тісне партнерство з Києво-Могилянською Бізнес-Школою (м. Київ), у якій навчаються топ-менеджери різних напрямків Компанії і викладачі якої регулярно проводять корпоративні тренінги та семінари у Навчальному центрі Компанії.
Страхова компанія “Універсальна” сформувала злагоджену команду фахівців, які розуміють важливість спільної мети та впевненими, рішучими кроками ідуть до її втілення. Станом на 1 січня 2004 року в Компанії працювало близько 1000 спеціалістів, з яких штатних працівників понад 700.

Політика ВАТ «Страхова компанія «Універсальна»
ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» надає страхові послуги високої якості чим зрощує рівень довіри серед клієнтів, що забезпечує стабільне положення та динамічний розвиток компанії на ринку страхових послуг України. Будучи відкритим акціонерним товариством, компанія регулярно виплачує прибутки від акцій акціонерам та забезпечує високий рівень задоволення матеріальних та духовним потреб працівників.
Корпоративний девіз ВАТ «Страхова компанія «Універсальна»
Якісно. Професійно. Надійно.
За рахунок всебічної уваги до інтересів клієнтів, своєчасної реакції на зауваження стосовно роботи з клієнтами та сумлінне виконання прийнятих зобов’язань, – компанія здобуває високий рівень довіри серед своїх клієнтів.
Досягнення компанії базуються на:
− злагодженій, високопрофесійній діяльності колективу;
− розвинутій, доступній та відомій на всій території України мережі філій та представництв;
− застосуванні новітніх технологій ефективного ведення бізнесу;
− сучасній матеріально-технічній базі;
− контролю та дотримання усіх вимог до страхових послуг;
− довготермінових, відповідальних партнерських стосунках;
− створення умов професійного росту всіх працівників, об’єднаних спільною метою та орієнтованих на високий результат.
Цілі в сфері якості надання страхових послуг:
− якнайширше задоволення потреб клієнтів в отриманні якісних, доступних і зручних страхових послуг при мінімальному часі обслуговування;
− розширення спектру страхових продуктів і супутніх послуг відповідно до потреб ринку та індивідуальних побажань клієнтів;
− підвищення рівня страхової культури у наявних та потенційних клієнтів;
− оптимальна організація бізнес-процесів діяльності.
Виконання цілей в сфері якості ми зможемо шляхом:
− функціонування та удосконалення системи управління якістю відповідно до вимог ISO-9001-2000;
− постійного аналізу своєї діяльності у порівнянні з діяльністю конкурентів та вимог страхового ринку;
− розвитку та розширення продажу страхових продуктів;
− створення та впровадження нових інформаційних технологій;
− всебічної підтримки лідерства, ініціативності та творчості працівників;
− інвестицій в професійний ріст працівників;
− розвиток системи мотивації працівників.

Мережа філій
Одним із стратегічних завдань ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» є розвиток регіональної мережі філій по всій території України, що дозволяє надавати доступні та надійні страхові послуги в найвіддаленіших куточках країни.
Упродовж всього існування «Універсальна» активно працювала над розширенням мережі філій і забезпечила повну присутність Компанії у всіх регіонах України. Станом на 1 квітня 2005року мережа Компанії нараховувала 40 філій, 4 дирекції і 4 представництва та охоплювала територіально 24 області України, Автономну республіку Крим й столицю Угорщини Будапешт.
Для забезпечення максимальної зручності Клієнтів офісні приміщення філій розташовані у центральних районах міст. Усі філії забезпечені сучасною оргтехнікою й автомобільним транспортом.

Членство в економічних об’єднаннях
Ліга Страхових Організацій України (ЛСОУ)
Ліга страхових організацій України була заснована у 1992 році і є неприбутковим об’єднанням учасників ринку страхових послуг України, яке створене з метою захисту інтересів своїх членів та інших учасників ринку страхових послуг.
Моторне (Транспортне) Страхове Бюро України (МТСБУ)
Моторне (транспортне) страхове бюро України — це об’єднання страхових організацій (страховиків) України, які здійснюють обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів та відшкодовують шкоду, завдану життю та здоров’ю, а також майну третіх осіб в результаті дорожньо-транспортної пригоди. МТСБУ створено на підставі Закону України “Про страхування” та постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 р. №1175. З 1997 року МТСБУ є членом міжнародної системи автострахування “Зелена Картка”. На сьогодні МТСБУ об’єднує 85 страховиків, які на правах асоційованих членів здійснюють страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території України. 14 з них (включаючи ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна”) отримали статус повного члена МТСБУ і мають право укладати додаткові договори обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, дія яких поширюється на територію інших країн-членів міжнародної системи автострахування “Зелена картка”.
Європейська Бізнес Асоціація (European Business Association)
У 2003 році ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна” було обрано повним членом Європейської Бізнес Асоціації. Асоціація була заснована у 1999 році як форум для обговорення та вирішення проблем, що виникають у приватному секторі економіки України, і невпинно працює у напрямку покрашення інвестиційного клімату в Україні, неухильно дотримуючись принципів верховенства права, прозорості норм та положень законодавчих актів.
Американська торгівельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine)
ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна” є членом Американської торгової палати з 2004 року. АСС є провідною міжнародною бізнес асоціацією в Україні, яка об’єднує близько 400 національних та іноземних компаній, що тісно співпрацюють у напрямку становлення та розвитку приватного підприємництва в Україні та підтримки формування міцної та енергійної ринкової економіки, яка базується на принципі верховенства закону. Значна частина роботи організації проходить у рамках її численних комітетів, які є ефективними органами лобіювання, маючи на меті представництво інтересів та поглядів членів як перед українським урядом та органами влади, так і перед урядами інших країн.
Британсько-Українська Комерційна Палата (British-Ukrainian Chamber of Commerce)
З метою подальшого розширення досвіду та вдосконалення професіоналізму у сфері міжнародного страхового бізнесу, а також для встановлення ділових контактів з компаніями із Великобританії ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна” у 2004 році стала членом Британо-Української Комерційної Палати. Палата зареєстрована у 1997 році в Великобританії і здійснює свою діяльність із офісів, які розташовано у Києві та у Лондоні. БУКП має своєю метою активізацію торгівельних та інвестиційних відносин поміж Україною та Великобританією. З часу заснування Палата активно підтримує інтереси компаній та окремих підприємців, які бажають налагодити ділові, торгівельні та інші комерційні відносини в одній із цих країн.

Корпоративні Клієнти
Робота Страхової компанії «Універсальна» спрямована, перш за все, на фізичних осіб, тому більшість розроблених стратегічних планів покликані якнайповніше забезпечити потреби кожної людини. Варто зазначити, що останніми роками інтерес до страхових послуг в країні невпинно зростає. Протягом 2004 року «Універсальна» уклала 464 788 договорів, що перевищує показник 2003 – (198 778) більше, ніж у 2 рази.
Серед клієнтів компанії є:
ТзОВ «Автотермінал Шегині» (Львівська обл.)
ВАТ «Агро» (м. Львів)
ЗАТ «Агропромпродукт»
ВАТ «Азовзагальмаш»
Компанія «Алекс» (www.alex.lviv.net)
ТзОВ «Аскона ЛТД» (м. Львів) (www.ascona.com.ua)
АсМАП – Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України (www.asmap.org.ua)
ТОВ НУ НВФ «Броварфарма»
ВТО «Ватра» (м. Тернопіль)
ТзОВ «Торговий дім «Вініа» (м. Рівне)
ТзОВ «Вініcін»
Завод штучних шкір «Вінітекс» (м. Тернопіль)
ВАТ «Вінницяхліб»
ЗАТ «Вішмед»
Волинський шовковий комбінат
СП АТЗТ «Волиньпак»
ТзОВ «Гал-Леобуд»
ВАТ «Концерн Галнафтогаз» (м. Львів) (www.okko.com.ua)
ЗАТ «Галнафтохім»
Генеральне консульство Російської Федерації у м. Львові
ТзОВ НВП «Гетьман»
Державний ощадний банк України (www.oschadnybank.com)
АТ «Пивкомбінат «Десна» (м. Чернігів) (www.chernigivske.com.ua)
Готель «Дніпро» (м. Київ)
ВАТ «Дніпрококс»
ВАТ «Донецький металургійний завод» (м. Донецьк) (www.dmz.com.ua)
ЗАТ «Дубноцукорагро» (Рівненська обл.)
ТзОВ «ЕКСПО 2000 Україна»
НК «Експоцентр Україна»
ТзОВ «Ерго» (м. Львів)
ЗАТ «Житомирські ласощі»
ТзОВ «Західно-Український автомобільний дім»
ТзОВ «Ілта» – Львів»
ТзОВ «Інспе» (м. Львів)
ВАТ «Київоблгаз»
Київський національний університет ім. Т. Шевченка (м. Київ) (www.univ.kiev.ua)
ВАТ «Ковельсільмаш»
ЗАТ «Кондитерська хмельницька фабрика» (м. Хмельницький)
ВАТ «Концерн Хлібпром»
СП «Котнар»
АТ «Кредит Банк (Україна)» (www.kredytbank.com.ua)
Іноземне підприємство «Кроно-Львів»
СП «Кронов»
ТзОВ «Лаванда»
ТзОВ «Лізинговий дім» (м. Львів)
Лопатинський державний сприт завод (Львівська обл.)
ТзОВ ВТП «Львіввікнопласт»
ВАТ «Львівська тютюнова фабрика» (м. Львів)
ЗАТ «Львівський лікеро-горілчаний завод» (www.lgz.lviv.net)
ВАТ «Маріупольський завод важкого машинобудування»
ТОВ «Машзавод» (м. Чернівці)
Банк Надра (www.nadra.com.ua)
ТзОВ «Нова-торг»
Модельна агенція «Oks models» (www.oksmodels.com)
Завод «Оріон» (м. Тернопіль)
Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» (Львівська обл.)
ВО «Павлоградський хімічний завод» (м. Павлоград)
Південний машинобудівний завод (м. Дніпропетровськ) (www.yuzhmash.com)
АКБ Приватбанк (www.privatbank.com.ua)
ВАТ «Прикарпатмолоко»
ВАТ «Рівне-Фармація» (м. Рівне)
ВАТ «Рівнеазот» (м. Рівне)
ТОВ «Ресурс-2» (м. Київ)
Завод «Сатурн» (м. Тернопіль)
ВАТ «Славутський руберойдовий завод»
ТзОВ «Снєжка-Україна» (м. Львів)
Фірма «Союз-віктан ЛТД» (м. Севастополь) (www.sv.ua)
ТзОВ «Тандем» (Львівська обл.)
ВАТ «Теофіпольський цукровий завод»
Готель «Тернопіль» (м. Тернопіль)
ВАТ «Тернопіль-Готель»
Тернопільська академія народного господарства (м. Тернопіль) (www.tane.edu.ua)
Тернопільський комбайновий завод (м. Тернопіль)
ТзОВ «Технотерн» (м. Тернопіль)
ЗАТ «Тисмениця-Люкс» (Івано-Франківська обл.)
ПП «Троянда-Захід»
ДП «Українська фармацевтична компанія» (м. Вінниця)
Підприємство «Універсальна Інвестиційна Група»
ВАТ Банк Універсальний (www.bankuniversal.com.ua)
КБ Фінанси та кредит (www.fc.kiev.ua)
Дочірнє підприємство «Холгер Крістіансен Продакшн Україна»
ДП «Чарльз-Авто» (м. Київ)
Чернігівський картонно-паперовий комбінат
ТОВ «Видавництво «Школярик» (м. Тернопіль)
Соціальна активність
«Універсальна» зайняла активну соціальну позицію у суспільстві. За участі товариства було співорганізовано та проведено кілька десятків акцій соціального характеру:
Спільна із офіційними дилерами автомобільної марки «Пежо» розробка та впровадження програми, що спрощує процес купівлі/страхування нових автомобілів;
Організація разом із найпотужнішим автобусобудівником всеукраїнського пробігу вітчизняних автобусів, що дозволило показати нову якість роботи трьох західноукраїнських лідерів — ОККО, Універсальної та ЛАЗу;
Безпрецедентний проект підтримки вітчизняного книгодрукування, організація тримісячної акції «Мумі-тролі у твоєму місті»;
Кадровий конкурс «Прорив», який продемонстрував інформаційну відкритість компанії та новий напрямок у кадровій політиці;
Спільна акція від «Універсальної», Західно-Українського автомобільного дому та Банку «Універсальний», яка дозволила здешевити ціну новітнього автомобіля класу «Люкс» — Крайслера 300С — на 3000 Євро та спростити процедуру отримання кредиту та страховки при купівлі нового авто;
Завдяки компанії, 200 дітей-сиріт отримали безкоштовні квитки на виставу, що пропагує правила дорожнього руху а також уроки, що навчають дітей поводитись на дорогах;
Різдвяні концерти Хорової капели «Дударик»;
Шоу від велетня Василя Вірастюка на день міста Львова;
Спільне із торговою маркою «ОККО» святкування Дня міста у Івано-Франківську — організація яскравого шоу за участю зірок естради та Вірастюка;
Перший Міжнародний фестиваль дитячого малюнку. Завдяки допомозі «Універсальної», для участі у кількаденному Фестивалі до Львова прибуло кілька сотень дітей з України та інших держав;
У грудні 2004 року розпочала всеукраїнський маркетингово-медійний проект «Нові тенденції страхового ринку України», ініційований страховою компанією «Універсальна». Новий проект висвітлюватиме та популяризуватиме страхову галузь.

3. Основні види діяльності ВАТ “Страхова Компанія “Універсальна”

Види страхування
Майнове страхування (property insurance) — галузь страхування, в якій об’єктом страхування є майно, що належить юридичним або фізичним особам
Види майнового страхування
Добровільне страхування майна юридичних осіб;
Добровільне страхування домашнього майна громадян;
Добровільне страхування продуктивної худоби та свійської птиці;
Страхування будівельно-монтажних ризиків;
Страхування вантажів та багажу;
Страхування банківських гарантій, виданих туристичним фірмам.
Транспортне страхування (transport insurance) — узагальнене поняття при страхуванні всіх видів транспортних ризиків. Т. с. можуть бути охоплені як самі транспортні засоби (див. Страхування каско), страхування вантажів (Страхування карго), а також відповідальності перевізника перед третіми особами, у тому числі й пасажирами
Види транспортного страхування
АвтоКАСКО (добровільне страхування наземного транспорту);
Відповідальності власників авто (ОЦВ);
“Зелена картка” (обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території країн Європи);
Страхування відповідальності за книжкою МДП (TIR);
Від нещасних випадків на транспорті;
Вантажів та багажу.
Страхування відповідальності (liability insurance) — галузь страхування, де об’єктом є відповідальність перед третіми особами в разі, якщо їм внаслідок діяльності або бездіяльності страховика буде завдано шкоди
Види страхування відповідальності
Обов’язкове страхування відповідальності:
обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників автотранспорту;
Власників собак;
Власників зброї;
Власників об’єктів підвищеної небезпеки;
Суб’єктів перевезення небезпечних вантажів.
Добровільне страхування відповідальності:
Нотаріусів;
Охоронних організацій.
Цивільної відповідальності перед третіми особами:
Власників автостоянок (гаражів);
Власників готельно-туристичних комплексів;
Організаторів видовищних заходів.
Медичне страхування (medical insurance) — вид особистого страхування на випадок втрати здоров’я від хвороби або внаслідок нещасного випадку. М. с. застосовується з метою мобілізації та ефективного використання коштів на покриття витрат на медичне обслуговування страхувальників. М. с. може мати форми обов’язкового і добровільного страхування. Договори М. с. укладаються в груповому та індивідуальному порядку. Цей документ є гарантією отримання медичної допомоги в обсягах і на умовах, визначених чинним законодавством або правилами страхування.
Види медичного страхування:
Програми добровільного медичного страхування;
Страхування від нещасних випадків;
Страхування осіб, які подорожують Україною та за кордоном;
Страхування життя (life insurance) — підгалузь особистого страхування, в якій об’єктом страхування є життя застрахованого. Договір на С. ж. укладається на термін не менш як 3 роки. Серед видів С. ж. переважає змішане страхування життя, при якому страховими випадками є такі несумісні події, як смерть застрахованого протягом дії договору або дожиття його до закінчення терміну договору.
Для найзручнішої умови страхування життя в «Універсальній створено різнобічні програми.
Програма “Стандарт” передбачає страхування життя на певний термін (від одного до 40 років, а то й довічно) з одночасним нагромадженням капіталу або без нього. Страхову виплату здійснюють у разі смерті застрахованої особи під час дії договору чи доживання до закінчення терміну дії договору.
Програма “Стандарт плюс” передбачає додатково до страхування згідно з програмою “Стандарт” покриття ризиків тимчасової непрацездатності внаслідок нещасного випадку, настання інвалідності чи критичного захворювання.
Програма “Диплом” дозволяє нагромадити потрібну суму, аби фінансувати витрати на отримання дитиною вищої освіти, одночасно надаючи страховий захист дитині та батькам (опікунам).
Програма “Золота осінь” дозволяє вже нині встановити розмір майбутньої додаткової пенсії, яка не залежатиме ні від можливостей держави, ні від участі чи неучасті вкладника в загальнообов’язковому державному страхуванні.
Вибравши програми “Стандарт”, “Диплом”, “Золота осінь”, клієнт отримує податкові пільги, що гарантують йому 13% (а з 1 січня 2007 року – 15%) економії сплачених внесків. Це відповідає одержанню прибутку в розмірі 14,94 % (а з 01.01.07 – 17,64%) річних на вкладений капітал, незалежно від того, чи страхується клієнт в гривнях, євро чи доларах США. Крім того, за результатами кожного року компанія гарантовано перерахує клієнтам ще й 85% доходу від вкладених коштів.
Програма “Родина” – страховий захист для всіх членів родини. Виплату здійснюють в разі смерті застрахованого впродовж чинності договору або дожиття його до кінця дії договору. Крім того, програма покриває ризики смерті будь-кого із членів сім’ї протягом чинності поліса.
Програма “Ритуального страхування” гарантує покриття витрат на похоронні послуги в разі смерті застрахованої особи.
Програми корпоративного страхування допоможуть покращити клімат у колективі, посилити командний дух і прив’язаність до фірми, підвищити лояльність працівників. Страхові внески на довгострокове страхування своїх працівників підприємство зараховує до складу валових витрат. Пропоновані нами страхові програми “Корпоративне страхування” передбачають нагромадження капіталу для кожної застрахованої особи (працівника), надаючи їй водночас страховий захист у разі смерті.
Підприємство має право призначати й змінювати застрахованих осіб і вигодонабувачів за договором. Також, якщо потрібно, воно може бути вигодонабувачем. Якщо працівника звільнено до закінчення терміну дії договору страхування, підприємство може за рахунок нагромаджених коштів надати страховий захист іншому працівнику або збільшити страхову суму для іншої застрахованої особи.
У випадку звільнення працівника до закінчення терміну дії договору підприємство має право:
отримати викупну суму
за рахунок нагромаджених коштів надати страховий захист іншому працівнику
збільшити страхову суму для іншої застрахованої особи за рахунок коштів, нагромаджених на рахунку звільненого працівника
При довгостроковому страхуванні життя (терміном більше10 років та сплатою внесків не менше 5 років у тому числі недержавне пенсійне забезпечення) підприємство може віднести до складу валових витрат кожного звітного податкового періоду суму внесків, сплачених за власний рахунок на страхування найманої ним фізичної особи, що не перевищує 15% від заробітної плати, нарахованій працівникові протягом податкового року.
Вигоди, що отримає застрахований. якщо він є фізичною особою:
Матеріальні та соціальні гарантії застрахованого та його сім’ї;
Достойне додаткове пенсійне забезпечення;
Фінансову підтримку в разі настання складних життєвих ситуацій;
Податкове кредитування.
Додаткові переваги від страхування життя працівників може отримати і юридична особа:
Імідж соціально-свідомого, авторитетного підприємства;
Підвищення мотивації працівників;
Зменшення плинності кадрів;
Додаткова можливість залучення висококваліфікованих спеціалістів;
Віднесення страхових платежів до складу валових витрат
Асистас (assistance) — перелік послуг (у рамках договору страхування), які надаються в потрібний момент через медичне, технічне і фінансове сприяння. Широко використовується в зарубіжних країнах для забезпечення безпеки подорожуючих під час поїздок за кордон (у разі хвороби, нещасного випадку)
З метою комплексного обслуговування Клієнтів у 2003 році Страхова компанія “Універсальна” створила Асистанс-центр (службу медичної і технічної допомоги) та мережу аварійних комісарів. Асистанс-центр покликаний швидко і якісно надати допомогу Клієнту “Універсальної” у разі настання страхового випадку, незалежно від того, в якій частині України трапилася неприємна пригода і у який час доби. Для цього Страхова компанія “Універсальна” укладає угоди про співпрацю з найкращими медичними закладами, зі станціями технічного обслуговування (СТО), евакуаторами, готелями в усіх регіонах України. Також Компанія співпрацює з асистуючими компаніями “Ортодент-Асистанс” та “Ел.Ай.Сі-Асистанс”. Надання медичної допомоги за кордоном координується міжнародною асистанською компанією Assistance “CORIS” International.
Телефон цілодобового Асистанс-центру — 8 800 500 38 10 (дзвінки у межах України безкоштовні).
Створювана Компанією мережа аварійних комісарів покликана спростити процедуру отримання страхових виплат у разі настання страхового випадку. Аварійні комісари забезпечують оперативність визначення збитку Клієнта та допомагають правильно оформити необхідні документи. Станом на 1 січня 2005 року працювало 23 аварійні комісари.
Про асистанс;
Послуги;
Дії Застрахованого;
Програма “Евакуатор”;
Програма “Евакуатор +”;
Програма “Евакуатор вантажна”;
Програма “Стандартна”;
Програма “Стандартна +”;
Програма “Стандартна вантажна”;
Програма “Люкс”;
Програма “Люкс вантажна”.
Перестрахування (reinsurance) — порівняно нова для України сфера страхових відносин. Перестрахування — операція між двома страховими компаніями, при якій одна з них (цедент) передає від свого імені за певну плату частину ризику за договором, укладеним зі страхувальником, іншій компанії (перестраховикові). Перестрахування дозволяє розукрупнювати великі ризики, поділяючи їх між двома або кількома страховиками, що сприяє збалансованості страхового портфеля кожного з них. Завдяки перестрахуванню підвищується фінансова надійність страховиків, зростає їхня загальна спроможність нарощувати обсяги страхових послуг. Перестрахування буває факультативним (за окремими угодами) і договірним (облігаторним). Останнє зобов’язує цедента передавати на перестрахування в межах визначеної суми всі ризики, характер і розмір яких визначений умовами договору.
За результатами діяльності 9 місяців 2004 року ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» зайняла 1-ше місце у впливовому рейтингу «INSURANCE TOP» по «Послугах з перестрахування». Представлений рейтинг базується на коефіцієнті, який враховує показники перестрахувальних платежів і виплат по договорах перестрахування ризиків добровільного й обов’язкового страхування, у т.ч. з нерезидентами, тобто, визначає наскільки та або інша страхова компанія як вітчизняний перестрахувальник здатна надати і надає реально послуги перестрахування.
Серед партнерів Страхової компанії “Універсальна” у галузі перестрахування у 2004 році були:
українські компанії:
УАСК “АСКА” (www.aska.com.ua)
СК “Кредо-Класик” (www.credo-classic.com)
ЗАТ “Європейський страховий альянс” (www.eia.com.ua)
ВАТ СК “УКРСОЦСТРАХ” (www.usbi.com.ua)
ЗАТ СК “Укрнафтатранс”
УІСК “Інвестсервіс” (www.inserv.kiev.ua)
ВАТ “СК “Оранта-Донбас” (www.oranta.ua)
СК “Інкомстрах” (www.incomstrakh.com.ua)
АСК “Авіоніка” (www.avionika.ua)
ВАТ СК “Оранта-Дніпро” (www.oranta.ua)
СК “Вексель” (www.veksel.com.ua)
СК “Алькона”
ПК “Гарант Ре”
СК “Аеліта”
ЗАТ СК “Арма” (www.arma-ic.com)
ЗАТ СК “Партнер” (i-partner.com.ua/)
та інші.
іноземні компанії:
Munich Re (Німеччина) (www.munichre.com)
Polish Re (Польща) (www.ptr.com.pl/english)
Scor (Франція) (www.scor.com)
російські страховики:
“Военно-Страховая Компания” (www.vsk.ru)
“Ингосстрах” (www.ingos.ru)
“Согласие” (www.soglasie.ru)
“Русский Мир” (www.rusworld.spb.ru)
синдикати:
Lloyd’s (www.lloyds.com)
Amlin (www.amlin.com)
Faraday (www.faraday.com)
британські брокери:
Heath Lambert Group (www.heathlambert.com)
Harris & Dixon Reinsurance Brokers Ltd (www.harris-and-dixon.com)
“Оукшотт Іншуренс Консалтантс Лімітед” (www.oakinsur.com) та інші.

4. Місце СК «Універсальна» на страховому ринку України

В липні 2006 року Рейтинговий центр «Експерт Україна» вперше провів дослідження, проведене для виявлення стійких та спрямованих до відкритості страхових компаній національного ринку. В проекті взяла участь і страхова компанія «Універсальна». В результаті дослідження всі ризикові страхові компанії були поділені на три групи: А, В та С. Преміювались компанії за чотирма параметрами: за якістю та кількістю наданої інформації, за акуратну стратегію, за диверсифікацію джерел страхових платежів та за диверсифікацію перестрахувального портфелю.
«Універсальна» увійшла до групи «А» – групи із 36 лідерів – найвідкритіших страхових компаній України серед чотирьох сотень зареєстрованих організацій.
Поряд із іншими компаніями групи «А», «Універсальна» публічно заявила про свою відкритість та надала всю запрошену Рейтинговим центром необхідну інформацію. За даними видання, підсумковий інтегральний показник стійкості страхової компанії «Універсальна» за 2005 рік склав 1, 814, а за перше півріччя 2006 року істотно підвищився, і сьогодні складає вже 1, 601, стрімко наближаючись до найвищого рівня.
За підсумками дослідження Рейтингового центру «Експерт Україна», «Універсальна», разом із іншими компаніями групи «А», складає золотий фонд українського страхового ринку.
ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» увійшла до списку компаній, які отримають індивідуальну технічну допомогу в рамках Проекту TACIS «Надання допомоги страховому сектору України», що фінансується Європейським Союзом. Про це 27 вересня генерального директора Наталію Володимирівну Безбах повідомили Керівник команди експертів Отто Чурго та Генеральний директор Ліги страхових організацій України Наталя Гудима.
Конкурс проекту Tacis був започаткований для відбору страхових компаній для участі в проектах індивідуальної технічної допомоги, найдоречнішої для українських страховиків.

5 Основні економічні показники діяльності та їх аналіз
Фінансові результати за 9 місяців 2006 року

Основні фінансові показники (тис. грн)
01/10/2004 01/10/2005 01/10/2006
статутний фонд 15 400,00 18 603,30 60 000,00
власний капітал 39 196,80 39 160,80 91 550,00
гарантійний фонд 18 605,40 18 767,80 31 550,00
страхові резерви 33 468,30 56 360,10 55 475,40
загальна сума активів 85 780,40 129 447,10 161 387,90
Динаміка основних фінансових показників діяльності 2004-2006

Процентні показники темпів зростання показує у скільки разів збільшились фінансові показники компанії.
Характеристика динаміки базисного зростання в період з 2004 по 2006 роки:
на 01.10.2005 порівняно з базовим 2004 р. – 50,905%
на 01.10.2006 порівняно з базовим 2004 р. – 88,14%
Темпи приросту в період з 2004 по 2006 роки:
на 01.10.2005 порівняно з базовим 2004 р. – 50,905%
на 01.10.2006 порівняно з базовим 2005 р. – 24,674%
Зростання значень основних фінансових показників упродовж трьох років поспіль свідчить про динамічність розвитку компанії.
Динаміка основних фінансових показників діяльності 2004-2006

Структура страхових платежів
Види страхування 01/10/06,тис. грн. Частка, %
Особисте 8 680,7 7
Майнове 59 459,2 50
Обов’язкове страхування 36 356,1 30
Добровільне відповідальності 15 096,5 13
Всього 119 592,5 100

Протягом кварталу в страховому портфелі Компанії змінилося співвідношення часток добровільного страхування відповідальності (побільшало на 4,8 %) та майнового (зросло на 31 %). Найбільше страхових платежів зібрано за майновими видам страхування, їх сума становить 59 млн. 459 тис. грн. і відповідає 50 % від усіх надходжень Компанії.

Загальний обсяг здійснених за 9 місяців виплат становить 35 млн. 968 тис. грн., що на 11 % більше від виплаченого за 9 місяців торік.

Структура страхових виплат
Види страхування 01/10/06,тис. грн. Частка, %
Особисте 2 367,4 7
Майнове 20 733,4 59
Обов’язкове страхування 12 297,1 34
Добровільне відповідальності 570,6 13
Всього 35 968,50 100
У структурі страхових виплат Компанії найбільша частка виплат (59 %) у звітному періоді припадає на майнове страхування, вона дорівнює 20 млн. 733 тис. грн. Загальний розподіл виплат у структурі за видами страхування протягом 9-ти місяців фактично не змінився. Так, у сфері особистого страхування виплачено відшкодувань на суму 2 млн. 367 (7 %) тис. грн., обов’язкового страхування – 12 млн. 297 тис. грн. (34 %), добровільного відповідальності – 570 тис. грн. (2 %).
Відношення виплат до надходжень за 9 місяців 2006 року становить 0,3 або 30%

Висновки

Метою дослідження даної роботи було обрано ВАТ «Страхова компанія «Універсальна», так як є одним із цікавим учасником на страховому ринку України. Універсальні підходи, з найширшим спектром послуг, активним входженням на ринок, розвитком власної мережі філій, підходи, підтверджені професійністю та зорієнтовані насамперед на клієнта.
Унікальність та привабливість страхової компанії «Універсальна» полягає в тому, що ця компанія першою на страховому ринку України вдало застосувала механізм приєднання інших компаній до своєї. Спільно з Держкомісією регулювання ринків страхових послуг, яка підтримала ініціативу об’єднання, в співпраці з фахівцями компанії було розроблено методичні рекомендації щодо приєднання інших страхових компаній.
Також компанія вперше серед страховиків України почала займатися впровадженням системи якості ISO 9001. А у серпні 2003 року Компанія почала працювати над стратегічним плануванням. “Універсальна” розробила свою корпоративну філософію, визначила свою місію, цінності і стратегічні пріоритети.
Для того, щоб втілити намічене в життя дуже важливою умовою є професійність команди. Тому в компанії створено навчальний центр для підвищення професійного рівня робітників компанії, куди запрошуються провідні спеціалісти для проведення семінарів і тренінгів. Крім того співробітники компанії постійно їздять на навчання у спеціальні навчальні заклади як в Україні, так і за кордон.
Окрім господарської діяльності компанія «Універсальна» зарекомендувала себе як активний учасник соціальній діяльності в суспільстві спів організував та провівши кілька десятків акцій соціального характеру.

Список використаних джерел

1. http://www.experta.com
2. http://www.proua.com
3. http://www.ua.redtram.com
4. http://www.universalna.com

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Ответить

Курсовые, Дипломы, Рефераты на заказ в кратчайшие сроки
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020