.

Герасіної Л.Н., Панов М.І. 2001 – Конфліктологія (книга)

Язык: украинский
Формат: книжка
Тип документа: Word Doc
13 63548
Скачать документ

ЗМІСТ

 • Передмова

Розділ I. Конфліктологія як наука (соціально-правовий аспект)

 1. Предмет, об’єкт, закони, методи конфліктології
 2. Розвиток проблем конфлікту в парадигмах соціальної та правової науки

Розділ II. Конфлікт і механізми його розвитку

 1. Феномен конфлікту. Конфлікти соціальної сфери. Суспільна криза.
 2. Витоки, причини та рушійні сили конфлікту
 3. Динаміка конфлікту
 4. Учасники і суб’єктивна складова конфлікту

Розділ III. Сфери розгортання конфліктів

 1. Економічний конфлікт
 2. Політичний конфлікт
 3. Конфлікт культур і духовних цінностей
 4. Етнонаціональний
 5. Юридичний конфлікт
 6. Релігійний конфлікт

Розділ IV. Розв’язання і попередження конфліктів

 1. Засоби і механізми розв’язання конфліктів
 2. Соціально-правові технології попередження конфліктів
 • Література

ПЕРЕДМОВА

Початок ХХ1 століття поставив перед людством майже безальтернативну проблему: або оволодіти наукою і мистецтвом розв’язання чи попередження конфліктів, або втратити перспективи виживання на Землі через численні та руйнівні конфлікти. Глобальні конфлікти попередніх століть стали головною причиною загибелі людей через терор тоталітарних режимів, заколоти і бунти, революції та контрреволюції. Кримінально-правові конфлікти, особливо вбивства, боротьба за владу, адміністративні та конфлікти в організаціях тяжко травмують людей, завдають шкоди діяльності трудових колективів, нерідко руйнують особистість, штовхають її на кримінальні вчинки чи на самогубство.

Все це свідчить про безумовно вирішальну роль конфліктів в існуванні людства і кожної людини окремо, однак, підкреслює також значущість конфліктологічного знання у нашому бутті.

Завдання конфліктології – не тільки пізнавально-теоретичні, але й суто практичні: допомогти людям зрозуміти, що робити у конфліктній ситуації.

Навчальна дисципліна «Конфліктологія» є ще досить новою для української вищої школи, як є молодою і сама конфліктологічна наука, що виокремилась у 2 пол. ХХ ст. на межі теоретико-прикладного соціального знання. Але провідними ВНЗ України було визнано не тільки закономірно належне місце конфліктології в гуманітарній компоненті вищої освіти, але й доведено, що інструментальний характер цієї дисципліни дозволяє поглибити та закріпити професійні навички і вміння майбутніх спеціалістів. І це майже не в першу чергу стосується фахівців-юристів, професійна діяльність яких буде пов’язане з правовим регулюванням суспільних відносин як в системі органів державного управління, так і на більш широкому терені «правового поля» України.

Об’єкт конфліктології співпадає з усіма соціальними науками – «суспільство», але специфічною стороною її об’єкту є т.з. разбалансовані, нестабільні соціальні сфери і системи, що близькі до аномії, і, зокрема, маргінальні соціальні феномени, девіантна поведінка тощо. Тому предмет конфліктологічної науки – сутність, причини, форми, динаміка соціальних конфліктів та шляхи їх розв’язання і попередження – досить близько наближається до предметних проблем юридичної науки і практики, які під кутом зору правового підходу теж вивчають юридичні конфлікти.

Вбачається, що серед великого різноманіття державних посад, які можуть обіймати юристи, конфліктологічні знання та вміння найбільш стануть у пригоді адвокату, прокурору і судді, арбітру, слідчому, раднику з правових питань, юрисконсульту, начальнику юридичного відділу, експерту по умовам праці, інспектору і начальнику митниці тощо. Але особливо – будь-якому юристові, що посів відповідальне місце державного політичного діяча, чи депутата-законотворця.

Даний підручник здебільше зорієнтован на потреби студентів юридичних спеціальностей, аспірантів, викладачів та науковців, але в той же час, автори переслідували мету – як найглибше розкрити концептуальну теорію конфлікту, що опрацьовується в межах багатьох соціальних наук. 1 розділ «Конфліктологія як наука».

Дану роботу виконано на замовлення головного управління науки Міністерства освіти України згідно плану НДР Національної юридичної академії України по темі « Проблеми фундаменталізації юридичної освіти в Україні».
Авторський колектив підручника – професори і доценти Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого: Герасіна Людмила Миколаївна – д.соц. н., проф., відповідальний редактор ( передмова, 1 розд., 11 розд. § 4; 111 розд. § 5; 1У розд); Панов Микола Іванович – д.юр.н., проф., академік АПр.н.Укр., відповідальний редактор (1 розд. § 1 ; 111 розд. § 5; 1У розд); Осипова Наталя Пилипівна – д.ф.н., проф. (11 розд. § 3; 111розд. § 1); Розенфельд Юрій Миколайович – к. іст. н., проф. (11 розд. § 1; Ш розд. § 3,6); Васильєв Георгій Юрійович – к.ф.н., доц. (Ш розд. § 4); Сахань Олена Миколаївна – к.соц.н., доц. (1 розд. § 2; Ш розд. § 7); Ставицька Олена Вікторівна – к.ф.н., доц. (П розд. § 2; Ш розд. § 2, 4); Сердюк Олександр Васильович – к.ф.н., доц., докторант (1У розд. § 2).

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Похожие документы
Обсуждение

Ответить

Курсовые, Дипломы, Рефераты на заказ в кратчайшие сроки
Заказать реферат!
UkrReferat.com. Всі права захищені. 2000-2020